Лікування колінного артроза гімнастичними вправами

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

При артрозі колінного суглоба, який ще називають гонартрозом, людині важко ходити через те, що його в колінах переслідує постійний біль. Також коліно важко згинати й розгинати, що приводить згодом до труднощів перебування в сидячому й навіть лежачому положенні, адже при хворобі важко встати, рухатися.. Але становище може врятувати гімнастика при артрозі колінного суглоба, за допомогою якої можна зменшити біль, збільшити рухливість колінного суглоба, а також уникнути інших неприємних наслідків цього захворювання.

Тренування

Поради

Роблячи лікувальний гімнастичний комплекс на колінний суглоб, можна сповільнити розвиток артроза й згодом його вилікувати. Тільки потрібно враховувати основні правила:

 • не робити різких рухів, оскільки можна ушкодити суглоб і вчасно не відчути біль, який буде свідчити про проблеми;
 • вправи повинні робитися повільно, але під деякою м’язовою напругою, яку можна збільшувати, якщо суглоб розроблений;
 • не можна використовувати додаткові навантаження (грузи на кінцівки), навантаження повинно йти за рахунок власної маси тіла;
 • гімнастика при артрозі використовує принцип збільшення навантаження, коли суглоб день за днем збільшує рухливість, але при цьому болі практично не відчувається;
 • працюємо не над суглобом, а над зміцненням м’язів і покращенням кровопостачання, а колінний суглоб буде відновлюватися слідом за прогресом у заняттях (організм повинен сам відновлювати ушкоджені тканини, ми тільки допомагаємо йому за допомогою певних навантажень);
 • якщо вправа потрібно робити швидко, не повинно бути різких прискорень, швидкість нарощуємо плавно й поступово.

Вправи сидячи на столі

Для вправ потрібний міцний стіл, на який можна сісти й обпертися, вправи робити по 5 — 10 разів. При такім положенні навантаження на колінний суглоб мінімальна.

Вправа сидячи

 1. Сидячи на столі, ноги звисають і суглоби розслаблюються. Тримаючи спину рівно, погойдайте гомілками. Крім роботи із суглобами розслаблюються м’язи гомілок і стегон, тому цією вправою лікувальної гімнастики можна знімати навантаження з ніг.
 2. Підняти ногу й тримати прямо близько п’яти секунд, стопа повинна бути під кутом 90 градусів до підлоги. Потрібно напружити м’язи стегна й гомілки, поступово слід збільшувати час затримки ноги в такому положенні.
 3. Вправи напівсидячи — ноги повинні бути на підлозі, але сідницями обпертися об стіл. Нахилятися з рівною спиною вперед. При такій вправі коліна одержують помірне навантаження.

Лежачи на спині

Лікувальна гімнастика лежачи на спині дозволяє використовувати вагу ноги, одночасно тримаючи спину розслабленою. При цьому можна повністю зосередити увагу на розробці колін. Повтор вправ — близько десяти разів, але можна як збільшувати, так і зменшувати кількість повторів залежно від ступеня рухливості коліна. Пам’ятайте — біль говорить про те, що потрібно зменшити навантаження, але вправи все рівно потрібно робити.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Лежачи на спині

 1. Підняти зігнуту в коліні ногу на декілька секунд.
 2. Підтягувати коліна до грудей, тримаючи гомілки в повітрі паралельними до підлоги. Вправа нагадує рух педалей, але не круговий, а поступальний, як у радянських дитячих машинках з ножним приводом. Стопа пальцями повинна завжди дивитися нагору, начебто вона впирається у вертикальну опору.
 3. Крутити уявними педалями в повітрі, напружуючи м’язи стегон.
 4. Одну ногу тримати прямою на підлозі, іншу підтягнути, тримаючи руками за гомілки, до грудей, і так затриматися на декілька секунд. Можна полегшити вправу, трохи згинаючи пряму ногу.

Лежачи на боці

Щоб робити наступні лікувальні вправи, потрібно лягти на бік і поставити під голову або під щоку валик або невелику подушку.

Лежачи на боці

 1. Одну руку поставити під голову, інша виступає опорою поперед корпуса. Нижню ногу трохи зігнути, верхню спочатку повільно наближаємо до живота, потім максимально відводимо назад.
 2. У тому ж вихідному положенні, але верхня нога коліном торкається підлоги, а нижня пряма й піднімається кілька разів на відстань стопи над підлогою. Верхня нога своєю вагою створює додаткове навантаження нижній.

Вправи в положенні лежачи на животі

У положенні на животі суглоби неможливо піддати ґрунтовним навантаженням, тому що може рухатися тільки гомілка, тому ці вправи варто робити в самому кінці комплексу, оскільки вони легкі й призначені для розслаблення. Наступні вправи добре допомагають зняти біль після ходьби.

 1. Гойдати ногами нагору-униз, згинаючи в колінах, таз повинен бути притиснутий до підлоги.
 2. Повільно піднімати стопи, у верхній точці — затримка на декілька секунд.

Щоб перемогти артроз, потрібно помірковано рухатися, ходити, але без істотних навантажень. Хороший спосіб збільшити рухливість — прогулянки на природі на рівній місцевості, добре допомагають велосипедні прогулянки по асфальтованому покритті, плавання у спокійній воді (без сильних хвиль та течії). При артрозах корисно плавати в морі, а також у солоних озерах.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию