Атеросклероз судин нижніх кінцівок і лікувальна гімнастика

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Атеросклероз — це захворювання кровоносних судин, при якому кровообіг і обмін речовин погіршується. Винуватцем цієї недуги є склеротичний процес, які приводить до звуження судини, через це рухається гірше, що приводить до хвороби нижніх кінцівок.

Шкідливі звички

Виникнення

Атеросклероз судин нижніх кінцівок може почати розвиватися в дитячому віці, коли внаслідок ожиріння артерії починають закупорюватися жиром, який може перетворитися у товсті бляшки. Симптомів не буде, поки прохідність артерій не зменшиться на 2/3 і більше, а бляшки з холестерину не перекриють живлення життєво важливим органам.

Закупорка судин

В основному атеросклероз судин нижніх кінцівок вражає чоловіків віком понад 40 років, але більш широко розповсюджений у чоловіків старше 55 років. Не можна говорити про генетичну схильність до цієї хвороби, оскільки навіть якщо вона і є, основним поштовхом до розвитку атеросклерозу є надмірне вживання шкідливої їжі, особливо жирних, гострих, копчених, смажених страв. Ще одним важливим фактором, який приводить до цього захворювання — шкідливі звички, до яких можна віднести як паління, так і малорухливий спосіб життя (лінь — це теж шкідлива звичка).

Стреси, нервові зриви, переохолодження нижніх кінцівок часто є поштовхом, який прискорює виникнення атеросклерозу. Із супутніх захворювань важливо виділити ожиріння й цукровий діабет, які згубно впливають на стан кровоносних посудин.

Наслідком атеросклерозу судин нижніх кінцівок можуть такі хвороби, як інфаркти міокарда, ішемічна хвороба серця, інсульти, склероз нирок, що приводить до ниркової недостатності, діабет у важкій формі та інші захворювання.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Симптоми

На початку розвитку атеросклерозу нижніх кінцівок болять литкові м’язи, болі схожі на печіння, або надування зсередини і йдуть гострими періодами. Болі може й не бути, але можна відчувати, що ноги швидко стомлюються при навантаженнях — це наслідок ішемії мускулатури кістяка. Але після цієї стомлюваності через якийсь час все рівно йде сильний біль, який спочатку виникає при ходьбі, і зникає після відпочинку. Ще через якийсь час біль може з’являтися навіть уночі, вона супроводжується судомами м’язів в литках ніг.

Шкідливе харчування

Якщо атеросклероз нижніх кінцівок не лікувати, біль буде сильнішати, трофіка (структура й функціональність, яка залежить від харчування) тканин зазнає змін у гіршу сторону — нігті стають ламкими, шкіра ставати блідою, блискучої й сухою аж до шелушіння. Остання стадія хвороби пов’язана з утворенням виразок і відмиранням (некрозом) тканин, іноді виникає гангрена, при якій кінцівку необхідно ампутувати.

Способів лікування атеросклерозу не існує, тому хворобу потрібно рано виявити й зупинити її розвиток. У цьому допомагає лікувальна гімнастика, фізичні процедури а також спеціальний режим харчування, який за допомогою спеціальної дієти й наявності корисної їжі допомагає поліпшити стан судин, кровообіг і живлення тканин ніг. Допомагає фітотерапія, медотерапія в тих обсягах, ефективність яких підтверджена офіційною наукою.

Вправи

Вправи можна робити багато разів на день, по декілька хвилин кожного разу. Не займайтеся самолікуванням. Вправи лікувальної гімнастики ефективні, але тільки в комплексі з лікуванням, призначеним лікарем. Також потрібна консультація фахівця ЛФК (лікувальної фізкультури), який, ґрунтуючись на призначеннях медика й особливостях вашого організму, підбере ті рухи, які принесуть вам максимальний ефект. Вправи гімнастики робимо по десять раз кожну.

Лежачи на животі

Вправа в положенні лежачи на животі тільки одна — десять разів намагатися торкнутися п’ятами сідниці, не піднімаючи стегон.

Лежачи на спині

 1. Повільно згинати ноги в коліні, не відриваючи стопи від підлоги. Потім підтягуємо руками коліно до корпуса, спина повинна щільно лежати на підлозі. Повільно з деяким зусиллям випрямляємо ногу й повторюємо з іншою.
 2. Імітуємо роботу з педалями, вправа «велосипед».
 3. Піднімаємо пряму ногу на відстані стопи від підлоги й тримаємо п’ятнадцять секунд.
 4. Одну ногу тримаємо зігнутою в коліні, другу ногу піднімаємо вгору на відстань дві стопи від підлоги, розвертаємо пальці ніг усередину так, щоб стопа була паралельною до підлоги й так утримуємо десять секунд.
 5. Тримати ноги прямо й щільно пригорнути їх одна до одної на десять секунд, потім із зусиллям на п’ять секунд притискаємо їх до підлоги.
 6. Підняти ноги в повітря, упертися долонями в підлогу й згинати одночасно дві ноги в колінах.
 7. Помахати одночасно руками й ногами, немов комаха, перевернене на спину.
 8. Поставити між куприком і підлогою долоні, піднімаємо ноги й перехрещуємо їх у повітрі, працюючи, немов ножицями.
 9. Тягнути носок піднятої витягнутої ноги на себе спочатку по-черзі, потім — обидві ноги одночасно.
 10. Зробивши упор розставленими в сторони руками, підняти дві ноги й тягти носки від себе й на себе.

Лежачи на спині

У положенні сидячи

 1. Зігнути ноги в колінах, обпертися на колінні суглоби долонями й рухати колінами в сторони, руки повинні протидіяти руху.
 2. Нагинатися грудьми до прямих ніг, намагаючись доторкнутися грудною кліткою до колін, потім обхоплюємо стопи долонями за підошви й торкаємося головою до гомілок. Вийде не з першого разу, але потрібно потроху розтягуватися, адже гнучкість хребта допоможе бути у формі всьому організму.
 3. Підтягнути до себе стопу зігнутої в коліні ноги, обхопити її руками й випрямити її, продовжуючи триматися рукою.

У положенні стоячи

 1. Тримаючись за спинку стільця, повільно присідати, одночасно піднімаючись на носках. Спочатку робити неповні присідання, але згодом потрібно зробити їх глибшими й нарешті повними.
 2. Триматися руками за стілець, по черзі ставити ноги на носок, переносячи вагу тіла, можна робити під музику, підпружинювати стопою.
 3. Марширувати, високо піднімаючи коліна.
 4. Робити кругові рухи зігнутою в коліні ногою, тримаючи руки на поясі.
 5. Стоячи на колінах, нахиляться, намагаючись торкнутися головою підлоги.
 6. Стоячи рівно, по черзі піднімати прямі ноги.
 7. Обхопити рукою коліно й крутити стопою.
 8. Походити на п’ятах.
 9. Присісти на одній нозі, тримаючи іншу прямо.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию