Тренуємо колінний суглоб лікувальною гімнастикою

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Колінний суглоб зазнає великого постійного навантаження під вагою тіла. Він міцний, еластичний, може безвідмовно служити все життя. Але під впливом зовнішніх або внутрішніх факторів він ушкоджується й може занедужати артрозом (ураження хрящової тканини) або артритом (ураження суглоба із запаленням і можливістю подальшої деформації кістки). Ці хвороби супроводжуються болями при русі ноги, не дають повноцінно ходити й рухатися. Можливі інші проблеми — переломи, розриви зв’язок, інші травми. У випадках захворювання колін, крім медикаментів приписують лікувальну гімнастику, яка тренує суглоб і допомагає йому відновитися.

Вправа сидячи

Загальні принципи

Вправи для колінних суглобів не можуть бути складними, оскільки, активно рухаючись, можна ще більше ушкодити хрящі або навіть кісткову тканину. Комплекс для цієї частини тіла — набір нескладних рухів, при виконанні яких потрібно дотримуватися нескладних правил:

 • головне правило — не займайтеся самолікуванням, навіть якщо ви лікуєтеся вдома, все повинно бути під контролем лікарів;
 • вправи — це біль, але через «не можу» і у випадках сильних болів не займайтеся, або ж займайтеся у бережному режимі, поступово розробляючи ногу;
 • не можна тренуватися в гострому періоді, дочекайтеся заспокоєння ноги (стадії ремісії);
 • рухайтеся неспішно, плавно, різко рухатися забороняється;
 • на заняттях намагайтеся рухатися так, щоб почувати напругу навколишніх м’язів, оскільки заняття призначені для зміцнення м’язів і поліпшення кровопостачання суглоба, сама хрящова тканина відновлюється повільно й поступово;
 • у випадку болісних колін краще зробити менше, але частіше, не прагніть вилікуватися за один день, за кілька днів, повинно пройти декілька місяців щоденних тренувань для першого результату.

Вправи

Починайте тренуватися з п’яти раз, поступово доводьте кількість повторень однієї вправи до десяти — п’ятнадцяти разів.

Лікувальна гімнастика лежачи на спині:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 1. Лягти на спину, ноги прямі, одна нога повільно, під невеликою напругою згинається так, щоб п’ята наближалася до сідниці, при цьому стопа повинна сковзати по підлозі.
 2. У положенні на спині ноги зігнути в колінних суглобах, одну ногу притискаємо до грудної клітки, затримується на десять секунд,
 3. Перебуваючи на спині, підняти пряму ногу на висоту 30 сантиметрів, затримати положення на десять секунд.
 4. Лежачи на спині із прямими руками й ногами, намагайтеся одночасно підняти плечі з рівною спиною й прямі ноги, з рівною відстанню п’ят і потилиці від підлоги — приблизно 20 сантиметрів.
 5. Крутити уявні педалі в повітрі.

Їзда на велосипеді

Лікувальна гімнастика лежачи на животі:

 1. По черзі згинаємо ноги в колінах, намагаючись торкнутися п’ятами сідниць, причому стегна повинні залишатися на підлозі.
 2. Піднімаємо по черзі прямі ноги, робити повільно, із затримкою у верхній точці.
 3. Піднімаємо плечі й ноги над підлогою.

Лікувальна гімнастика сидячи на підлозі:

 1. Ноги тримати прямими, нахиляємося й хапаємося за кінчики пальців ніг.
 2. Нахиляємося вперед, обхоплюючи руками гомілки, намагаючись торкнутися головою прямих ніг, у положенні максимального нахилу затриматися на декілька секунд.
 3. Зігнути ногу, узятися двома руками за стопу, випрямляємо ногу, продовжуючи триматися руками. Звичайно, можливо ногу не вдасться випрямити, але, роблячи ногу прямою, ми зазнаємо потрібної напруги.

Гімнастика для розслаблення колінних суглобів:

 1. Лягти або сісти, підняти прямі ноги так, щоб стопи були на рівні грудей і порухати стопами.
 2. Сісти на стіл так, щоб ноги вільно звисали, погойдати ногами в різні сторони.
 3. Сидячи на стільці, обхопіть коліна долонями, притискаючи до себе, масажуйте, це буде викликати приплив крові до колінного суглоба без додаткових навантажень.
 4. Кататися на гойдалці, розгойдуючись ногами.

Качелі

Завдання гімнастики — не допустити погіршення стану ніг, зупинити хворобу. Адже людина, якщо не рухається, погіршує стан усіх органів, у тому числі ніг. При захворюваннях колінних суглобів потрібно намагатися рухатися без особливих навантажень — повільно, але багато ходити, їздити на велосипеді, плавати. Але не можна бігати, стрибати, переносити грузи, бути весь день на ногах. Можна робити сидячу роботу, але потрібно робити тривалі прогулянки (наприклад, ходіть на роботу пішки, тільки виходьте з дому завчасно, щоб не поспішати), намагайтеся хоча б двічі на день робити комплекс вправ, які вам призначить лікар, у зручному для вас темпі. Рухливе життя буде прекрасним доповненням до вправ лікувальної гімнастики.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию