Вправи лікувальної гімнастики при очному астигматизмі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 

На сьогоднішній день поширеність такої патології, як астигматизм очей займає лідируюче місце серед усіх захворювань органів зору. Астигматизм – цей стан, який характеризується зміною форм роговиці й порушенням її здатності переломлювати світло, у результаті чого людина не може нормально розглядати предмети, а бачить їх у розмитому виді. Сьогодні дане захворювання все частіше з’являється як у дітей і в дорослих.

Здоров'я

Користь вправ

Основним способом терапії астигматизму є носіння окулярів, що підбираються індивідуально для кожного пацієнта й виконують лікувально-профілактичну функцію по відновленню зору. Крім того, астигматичні порушення  мають ще багато способів лікування й профілактики, до одного з таких способів відноситься й лікувальна гімнастика.

Дана стаття допоможе розібратися, наскільки важливо проводити фізкультуру для органів зору, який результат дає виконання гімнастичних вправ і як правильно підійти до занять.

Особливості захворювання

Лікувальна гімнастика для очей при астигматизмі сприяє поліпшенню фокусування зору, покращує його гостроту. Крім того, фізкультура для очей сприяє:

 • поліпшенню кровотворення очних м’язів;
 • зниженню симптоматики гіперметропічного астигматизму – зменшення почуття втоми очей, усунення головного й очного болю;
 • зняттю напруги очей;
 • тренуванню м’язів ока;
 • зменшує ймовірність подальшої втрати зору;
 • поліпшенню обміну речовин в органах зору.

Погіршення зору

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Основні правила

Важливо розуміти, що вилікувати патологію за допомогою вправ можна тільки на ранніх стадіях розвитку міопії, в інших випадках гімнастика допомагає коректувати фокус, але для повноцінного видужання потрібні додаткові методики й терапевтичні засоби.

Фокусування світла

Основними правилами, необхідними для повноцінної дії фізкультури для очей при короткозорості є:

 1. При заняттях гімнастикою важливо розслабити все тіло до максимального рівня – це дозволить зосередитись на правильному виконанні завдання.
 2. Регулярність проведення тренування при астигматизмі повинна становити 3-4 рази в день по 10-15 хвилин.
 3. Перед виконанням фізкультури бажано порадитися ос фахівцем, який вкаже правильну методику й допоможе підібрати правильний режим зарядки.
 4. Виконання вправ повинно бути поступовим, плавним – для запобігання травм органів зору.
 5. Дитині необхідно показати, як правильно виконувати завдання, щоб не погіршити процес лікування й не завдати ще більшої шкоди.
 6. Перед виконанням завдань слід зняти окуляри або контактні лінзи.
 7. Слід робити невелику перерва перед кожним завданням – досить 20-30 секунд для розслаблення м’язів ока.
 8. Робити вправи категорично протипоказан особам, що перенесли оперативні втручання на органах зору за останні 6 місяців.

Дані правила допоможуть попередити розвиток захворювання, а також зберегти максимальну користь від лікувальної гімнастики.

Основні вправи

Існує велика кількість способів усунути утому очей і сприяти зменшенню симптоматики астигматизму.

 1. Витягнути руку з розігнутим більшим пальцем перед собою. Направити погляд спочатку на палець, а потім спрямувати погляд удалину. Виконати вправу 5-7 разів.
 2. Прикласти палець до кінчика носа. Зосередити погляд на ньому, потім повільно відводити руку вдалину, при цьому зір потрібно фокусувати на віддалених предметах. Палець рухати у зворотньому напрямку, фокусуючи на ньому погляд.
 3. Намалювати очима в повітрі вісімку.
 4. Поставити палець на витягнутій руці, при цьому закрити одне око на декілька секунд, а другим оком зосередитися на пальці, потім поміняти руки місцями й закрити інше око.
 5. Подивитися на своє перенісся, а потім розслабитися. Повторити 5-10 разів.

Важливо пам’ятати, що гімнастика при астигматизмі очей повинна виконуватися регулярно, тому для одержання позитивного результату важливо набратися терпіння й строго дотримуватися правил. Відновлення здоров’я – це тривалий і кропіткий процес.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию