Лікувальна гімнастика для очей в школі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Очі – орган зору, який дозволяє повноцінно вивчати й сприймати навколишній світ, милуватися красою й одержувати задоволення від сучасних технологій. Більшість жителів Землі й особливо діти ставляться до зору, як до саме собою, що розуміє й не приділяють йому винної уваги. До основних факторам, що викликають проблеми із зором ставляться не тільки спадкоємні захворювання й уроджені патології, але й значні зорові навантаження. У століття сучасних технологій гаджети, комп’ютери захоплюють школярів, і вони грають, забуваючи про відпочинок.

За партою

Дитячий зір

Більшу частину особистого часу діти проводять за іграми в планшеті, на телефоні, комп’ютері, і при цьому погляд тривалий час спрямований на предмет, розташований у безпосередній близькості. Необхідність дивитися по сторонах, удалину практично відпадає й починаються структурні зміни. Для зниження навантаження батькам слід нормувати час ігор і перегляд телепередач, які вимагають фіксації зору в одній точці на тій самій відстані. І обов’язково після цього проводити гімнастику для зняття напруги з органа зору.

У якості профілактики захворювань око і їх лікування в комплексній терапії офтальмологи рекомендують використовувати гімнастику для школярів для очей, яка допоможе розслабитися м’язам після тривалого навантаження, поліпшить кровообіг і допоможе зміцнити м’язові волокна. Для профілактичних занять практично немає протипоказань і цим можна займатися, починаючи з дитячого садка, поступово вводячи їх у звичку. Проводити гімнастику можна в ігровій формі з використанням віршиків або приказок.

У цей час офтальмологами зафіксований значний ріст хвороб очей в дітей молодшого й середнього шкільного віку, які раніше спостерігалися тільки в людей похилого віку. У першу чергу це пов’язується зі збільшенням навантаження на незміцнілі м’язи очей. До основних проблем відносять розвиток астигматизму, косоокості, міопії, короткозорості й інші хвороби.

Вправи

 

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Вправи

Виконувати гімнастику для очей для школярів слід не рідше 2-3 разів на день. Систематичні заняття допоможуть школяру зняти напругу й утому з органа зору, поліпшити кровообіг і зміцнити м’язи. Здебільшого заняття спрямовані на профілактику хвороб очей, але можуть використовуватися в лікуванні, за умов відсутності протипоказань. Тривалість занять не повинна перевищувати 10 хвилин. На первісному етапі рекомендується починати із простих вправ, поступово збільшуючи навантаження й уводячи нові.

Уся гімнастика проводиться в комфортній позі в положенні сидячи. Якщо дитина молодшого шкільного віку, вправи можна поєднувати з рухливими іграми, тоді процедура не буде стомлюючої для нього, і він з цікавістю включиться в ігровий процес. Дітям, що відвідують навчальні заклади, рекомендується виконувати комплекс у школі, на кожній зі змін. Починати заняття слід з виконання кожної із вправ з 2-3 разів, поступово збільшуючи кількість повторень до 6-8 разів.

  1. Пімурки. Дитина із зусиллям замружує ока в протягом 3-4 секунд. Після чого відкриває їх на такий самий час. Має розслаблюючий ефект при цьому зміцнює м’язи.
  2. Моргання. Без напруги дитина швидко моргає, легко, не напружуючи м’язи повік. Тривалість до 1 хвилини. Поліпшується кровообіг і кровопостачання. Очі змащуються сльозою, що допомогає запобігти сухості поверхні ока.
  3. Світлофор. По черзі необхідно закривати то праве, то ліве око, зображуючи миготіння світлофора. Крім очевидної користі для очей, розвиваємо координацію й орієнтування.
  4. Маятник. Погляд не поспішаючи переводиться ліворуч, праворуч і назад, зображуючи цокання маятника. При цьому голова не повинна міняти свого положення.
  5. Стеля-підлога. Не повертаючи голови, дивимося вниз-нагору. Надалі вправу можна ускладнити, з’єднавши із четвертою.
  6. Дивилки. Вправа виконується в парі. Двоє сідають напроти один одного й пильно дивляться в очі, хто перший моргнув, закриває очі й зображує сплячого. Після відпочинку повторюємо.
  7. Годинки. Повільно, не повертаючи голови робимо коло очами спочатку за годинниковою стрілкою, а потім проти.
  8. Хрестики. Очима малюємо імпровізований хрестик переводячи погляд: вправо-нагору, потім уліво-униз і у зворотній послідовності.
  9. Близько. Вправу можна робити в кімнаті, на вулиці або біля вікна. Вибирається самий віддалений предмет і дитині пропонується уважно його розглянути протягом 10-15 секунд, після чого перевести погляд на дуже близький предмет: палець, іграшку, стіл, що перебувають на відстані 30 сантиметрів від очей.
  10. Масаж повік. Акуратно, не надавлюючи пальцями масажувати верхнє віко від внутрішнього до зовнішнього краю, а нижнє – навпаки. Час виконання — не більше 1 хвилини.

Тренування

Для досягнення результату й введення подібної гімнастики у звичку, заняття повинні бути регулярними. На жаль, не тільки діти, але й батьки можуть забути про веселу гру для очей, тоді в якості нагадуван ня, можна використовувати органайзер мобільного телефону або звичайний будильник.

У цей час для лікування захворювань очей розроблена значна кількість методик, які здатні в найкоротший термін виправити ситуацію, але багато з них пов’язані з ризиком і дають короткостроковий результат. Лікувальна гімнастика для очей відноситься до традиційного методу лікування й профілактики й рекомендується для застосування в комплексній терапії. Як і будь-яка процедура, зарядку для очей слід робити після консультації з лікарем. Для деяких вправ є протипоказання. Не застосовуються гімнастичні прийоми при відшаруванні сітківки й у період відновлення після операцій на очах.

Очі найбільш розслаблені, коли дивляться вдалину. Потрібно частіше бути на природі, відволікатися від гаджетів і комп’ютера — це найкраща гімнастика для очей.

Подорож

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию