Вправи лікувальної гімнастики для очей

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

У даний момент найпоширенішими захворюваннями органів зору є міопія (короткозорість) і гіперметропія (далекозорість). Корекцію зору можна провести за допомогою лазерного апарата, медикаментозного лікування, яке призначає лікар-офтальмолог, а також за допомогою лікувальних занять.Основам гімнастики для очей навчають ще в школі, щоб попередити розвиток патологічних станів органів зору. У статті будуть розглянуті тренування, щоденне виконання яких, зміцнить м’язи ока, поліпшить кровообіг і зніме напругу.

Пейзаж

Рекомендації

Звичайно, щоб виконати цю процедуру (пальмінг), необхідно лягти й долонями прикрити очі на декілька хвилин. Пальмінг виконують до й після комплексу занять.

Протипоказання. Лікувальна гімнастика буде протипоказана людям з відшаруванням сітківки. Необхідно проконсультуватися з лікарем-офтальмологом, який, можливо, дасть направлення на лазерну коагуляцію сітківки.

Природа

Комплекс занять при міопії

Гімнастику рекомендується виконувати сидячи на стільці або стоячи:

 1. Закрити очі на 3 секунди, повільно відкрити їх на такий самий час. Повторювати 5-6 разів. Потім покліпати очима, якнайчастіше, протягом 1 хвилини.
 2. Подивитися прямо перед собою. Повільно піднімати очі вверх, вниз, вправо, вліво. Повторювати заняття 5-7 разів.
 3. Стати прямо. Підняти вказівний палець на рівень носа. Поступово віддаляти й наближати палець, поки не почне двоїтися в очах. Зробити 5 підходів з перервами 3-5 секунд.
 4. Глибоко вдихнути, нахилитися до столу й швидко видихнути. Повторювати завдання 5-6 разів.
 5. Зайняти вихідне положення сидячи на стільці, руки розташувати на поясі. Не поспішаючи розвертати голову в праву й ліву сторони й дивитися на лікті приблизно 3-5 секунд. Повторювати дії 4-5 разів.
 6. Не поспішаючи й акуратно робити рухи очима по колу спершу в одну сторону, потім в іншу.
 7. При виконанні цього завдання необхідно звести ока до кінчика носа. Далі описати півколо вправо, опустити очі в нижній лівий кут і знову повторити дію. Виконувати тренування 5-6 разів. Потім проробити те ж саме, але вже в іншу сторону.
 8. Подивитися в нижній правий кут протягом 2-3 секунд, перевести очі вертикально у верхній правий кут. Далі подивитися в нижню ліву частину, а потім у лівий верхній бік, повернути погляд в правий нижній кут. Подумки повинна вийти два трикутники. Повторити 5-6 раз і проробити аналогічно у зворотну сторону.
 9. Подивитися на пару секунд у ліву сторону, далі в центр нагору. Потім вправо до упору, знову затримати на 2-3 секунди. Опустити очі вниз і в центр. Повернутися у вихідне положення, має вийти ромб. Цикл повторити 5-6 раз.
 10. Цей вид гімнастики називається «Мітка на склі». Виконують його стоячи в окулярах. Наклеїти на вікно картинку не більше 1 сантиметра. Стати на відстані 30 сантиметрів від мітки. Дивитися 5 секунд на зображення й повільно переводити погляд на будь-який об’єкт (дерево, будинок, антена) за вікном. Повторювати вправу протягом 10-15 хвилин (якщо в перший раз буде складно, те необхідно збільшувати час заняття поступово, починаючи з трьох хвилин і щодня додавати по одній хвилині).

Усі перераховані вище завдання виконувати 3-4 рази в день.

Вправи при далекозорості

Даний комплекс занять буде корисний не тільки людям із захворюванням, але й тим, хто працює з маленькими предметами. Виконуючи тренування, вам будуть потрібні або будильник, або настінний годинник, а також наручний годинник.

 1. Необхідно зайняти вихідне сидяче положення й одне око закрити пов’язкою. Дивитися протягом 2-3 секунд на будильник на цифру 1, а потім на наручний годинник.
 2. Прикрити очі й глибоко зітхнути.
 3. При видиху швидко відкрити ока й знову подивитися на будильник на цифру 2 (тобто на наступну цифру) і знову на наручний годинник.
 4. Закрити очі й 15-20 разів повільно й не поспішаючи повертати голову зі сторони убік: вправо й уліво.
 5. Проробити ті ж кроки, переходячи від цифри до цифри й так до позначки «12».

Вправи

Масаж очей. Намагайтеся не тиснути на очі безпосередньо, масажуйте області навколо очей, так буде поліпшуватися кровообіг у цій частині голови. Дві нескладні вправи:

 1. Розслабтеся й прикрийте очі. Повільно, без тиску, проводите вказівними пальцями від зовнішнього кута до внутрішнього спочатку по верхньому віку 18-20 разів, а потім по нижньому.
 2. Інший вид самомасажу полягає в тому, щоб м’яко постукувати вказівними й середніми пальцями по бровах і нижньому віку, намагаючись не торкатися очей.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Рекомендації

При захворюваннях органів зору слід перейти на збалансоване й збагачене вітамінами харчування. У цьому випадку варто включити в раціон:

 • продукти, що містять вітамін А. Це морква, гарбуз, абрикоси, риб’ячий жир, печінка, петрушка, шпинат, вершкове масло;
 • вітамін B2: кедрові горіхи, яйця, печериці, мигдаль, сир, сир, курка, яловичина, шинка, тріска, банани, зелена цибуля, оселедець, кефір, кисляк (кисле молоко), шинка, капуста, кріп;
 • вітамін С: шипшина, перець, чорна смородина, чорниця, ківі, часник, лимон, суниця;
 • вітамін E: курага, волоські горіхи, кеш’ю, мигдаль, фундук, арахіс, шпинат, чорнослив, вівсянка, лосось.

Здорове харчування

Читання. Читати необхідно тільки сидячи, із прямою поставою, тримаючи книгу на відстані 30 сантиметрів від очей. Освітлення повинне бути добрим, але не яскравим. Читання лежачи неприпустиме. Через кожні 20-30 хвилин слід робити невеликі перерви, щоб м’язи очей змогли відпочити й розслабитися.

Робота за комп’ютером. Тут також важливе положення тіла: спина випрямлена, обличчя перебуває не ближче 30-35 сантиметрів від екрана. Іноді лікар приписує краплі для очей. Однак це не сигнал капити краплі (якщо діагноз сухе око, а не глаукома, при глаукомі слід прислухатия до порад лікаря), а сигнал, що потрібно зменшити навантаження на очі і деякий час відмовитися від роботи на комп’ютері.

Правильне харчування. Варто пам’ятати, що очам потрібні вітаміни, а тому включати їх у свій раціон обов’язково.

Заняття спортом. Краще віддати переваги таким тренуванням, де треба фокусуватися на предметі: бадмінтон, теніс, баскетбол. Якщо уже є проблеми із зором, потрібно уникати сильних статичних перевантажень, наприклад не бажано інтенсивно займатися бодібілдингом. Але протипоказання по заняттю тим або іншим видом спорту потрібно уточнювати в лікаря.

Прогулянка

Лікувальна гімнастика для очей. Нескладні вправи (складні робити не потрібно) для очей підвищують тонус м’язів, знімають напругу і втому.

Контрастний душ. Поліпшує кровообіг в органах зору, особливо в сітківці.

Прогулянки. Свіже повітря збагачує організм киснем і поліпшує живлення очей.

Таким чином, гімнастика для очей і профілактичні заходи сприяють зміцненню сили й еластичності очних м’язів, підтримують і коректують гостроту зору, а також сприяють загальному оздоровленню організму.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию