Вправи лікувальної гімнастики для дітей при далекозорості

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Останнім часом для багатьох став актуальним питання, як відновити зір, особливо це стосується такої патології як далекозорість. Це пов’язано з тим, що в останні роки спостерігається поширеність не тільки вікової далекозорості, але й порушення зору серед дітей. Однак дана патологія не вирок, для поліпшення зору можна використовувати спеціальну гімнастику.

Сім'я

Симптоми й причини захворювання

Далекозорість є однією з різновидів порушення зору, через далекозорість зображення об’єкта, з’являється не на очній сітківці, а за нею.

До симптомів патології відносяться:

 • швидка стомлюваність очей під час розглядання об’єкта із близької відстані;
 • підвищена стомлюваність у процесі читання;
 • почуття втоми під час дій, які вимагають напруження зору;
 • запалення очей.

Причини порушення:

 • укорочене по поздовжній осі очне яблуко;
 • у системі ока спостерігається порушення контурів фокусування або зсув в елементах.

Більш складною формою захворювання є наявність двох причин порушення зору. У цьому випадку для корекції зору недостатньо консервативного лікування, іноді призначають хірургічне втручання (хоча будь-яке хірургічне втручання, яке стосується очей, є небезпечним), однак в усі інших випадках можна використовувати розроблені фахівцями комплекси вправ.

Світанок

У яких випадках призначаються вправи

Важливо пам’ятати, що вправи при далекозорості можна проводити тільки за призначенням офтальмолога, тому що не при кожній стадії розвитку захворювання гімнастика може суттєво поліпшити стан пацієнта. Так складну гіперметропію можна лікувати, тільки використовуючи хірургічне втручання, а от на початковій стадії далекозорості сповільнити розвиток патології допоможе спеціальна гімнастика.

Крім того, виконувати спеціальні вправи можна для профілактики очних захворювань або при утомі очей.

При виконанні вправ для очей можна поліпшити:

 • кровообіг у районі шиї;
 • постачання кров’ю м’язів очних органів;
 • роботу м’язів ока;
 • роботу очного кришталика (від порушення обміну речовин він може помутніти й навіть виникнути катаракта).

Вид вправ вибирається залежно від стадії й форми захворювання. Також медики рекомендують спеціальні вправи для тих, хто зіштовхнувся із пресбіопією на ранній стадії, гімнастика показала свою ефективність і при віковій патології (вікове погіршення гостроти зору).

Вправи

Вправи

У дітей високий ступінь гіперметропиї звичайно є уродженою, лікується таке захворювання оперативним способом. Однак оскільки в дитини органи зори перебувають ще на стадії розвитку, є ймовірність, що згодом рівень захворювання стане мінімальним або зір налагодиться. Тому гімнастика для очей при далекозорості для дітей дає позитивний ефект, особливо при низкій й середній стадії хвороби. Оскільки малятам досить складно зосередиться й виконувати вправи, які сприють зміцненню очних м’язів, то найкраще проводити тренування в ігровій формі. Очі — це дуже важливий орган, а очні хвороби — це дуже серйозно. Перед виконанням вправ порадьтеся з лікарем, є протипоказання (наприклад відшарування сітківки).

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Для найменших

Вправи гімнастики для очей при далекозорості для дітей до двох років:

 • Кінчиками пальців потрібно легкими рухами зробити дитині масаж навколо очного яблука (ока намагатися не торкатися) при цьому віки в малятка повинні бути закриті. Сеанс масажу повинен проводитися протягом 5 секунд, потім масаж потрібно повторити 5 разів, проміжок між повторами 30 секунд. Таке тренування поліпшує кровообіг ока й тканин довкола нього.
 • Малятко вкладається на спину. Потім за допомогою іграшки потрібно привернути його увагу, після цього треба дуже повільно наближати іграшку до дитини, при цьому руху з іграшкою повинні бути у вигляді «змійки». Дану вправу потрібно спочатку повторювати не більш 2-х разів, поступово збільшуючи кількість повторів до 5 разів. Таке тренування активізує роботу рісничного м’яза.

Від 2 до 5 років

Комплекс занять для дітей 2-5 років:

 1. Потрібно привернути увагу дитини м’ячем яскравого кольору, після чого м’яч кидається вперед. Спочатку маля поглядом стежить за мечем, потім знаходить його, щоб принести назад.
 2. Дитину треба посадити на підлогу, одному з батьків потрібно сісти напроти, відстань між дорослим і дитиною повинне становити 2 — 3 м., далі потрібно м’ячик катнути до дитини, потім дитина повинна перекотити м’ячик до вас. Час занять — 5 хвилин. Дане тренування стимулює зорову акомодацію.
 3. Вправа на повторення рухів. Маля повинен побачити на вашому обличчі гримасу й повторити її. Можна по черзі закривати й відкривати очі або замружувати їх. Дана гра поліпшує кровопостачання, а також сприяє активізації обмінних процесів в органах ока.

Дитячий садок

Від 5 до 7 років

Заняття для дітей 5-7 років:

 • Потрібно дати дитині прочитати 1-2 рядки із книги з більшими буквами, бажано яскравого кольору, після цього книгу потрібно наблизити на 15 сантиметрів до малятка. Тепер потрібно прочитати ще два рядки. Дане заняття потрібно виконувати щодня протягом 5 хвилин.
 • З дітьми шкільного віку можна проводити тренування за допомогою спортивних ігор, такими як теніс, крикет, баскетбол, волейбол, бадмінтон або гольф. Такі спортивні заняття в комбінації з комплексним лікуванням далекозорості позитивно впливають на зір.

Таким чином, за допомогою тренування зорової системи можна знизити напругу на очі, активізувати кровообіг до органів ока й покращити еластичність очних м’язів.

Заняття

Старші 7 років

Гімнастика для дітей старше 7 років

Гіперметропія – це одне з найпоширеніших захворювань у дітей. У всіх дітей спостерігається далекозорість, яка в дитини звичайно до 5 років знижується, а в 13 років зір у більшості випадків відновлюється. Однак на жаль, далекозорість проходить не в усіх у дітей. Із цієї причини, далекозора дитина повинна пройти комплексне лікування, куди входить корекція зору за допомогою окулярів, апаратних процедур і спеціальної гімнастики.

Заняття для відновлення зору при далекозорості в дітей:

 1. Для того щоб зробити цю вправу, дитині треба повернутися до вікна й стоячи витягнути руку таким чином, щоб йому було видима долоня. Далі треба розглянути долоню, після цього перевести погляд на вікно, тепер потрібно подивитися, що за вікном, поступово розглядаючи більш віддалені предмети. Далі повторити ті ж дії, тільки у зворотному порядку, тобто, остання дія — це подивитися на долоню.
 2. Потрібно із заплющеними очима долонями намалювати цифри.
 3. Пальмінг (від слова palm — долоня). Цей вид тренування має на увазі щільне закриття очей долонями протягом деякого часу. При виконанні цієї вправи важливо, щоб на очі не падало світло, долоні повинні бути розігріті, для цього їх потрібно одна об одну потерти. Крім того, під час виконання цього завдання потрібно максимально розслабитися.

Для очей дуже важливо, щоб вони якийсь час були в розслабленому положенні. Розслаблення досягається розглядом далеких предметів (якщо навіть їх погано видно через проблеми із зором). Для зору важливо повноцінне харчування, гарний відпочинок. Частіше бувайте на природі, займайтеся спортом (без серйозних навантажень, адже при очних захворюваннях сильні навантаження протипоказані), стежте за здоров’ям у цілому, і очі будуть працювати на свою максимальну потужність.

Усі ці вправи необхідно проводити після консультації з лікарем. Будьте здорові!

Відпочинок

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию