Вправи лікувальної гімнастики при глаукомі та катаракті

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Глаукома — велика група захворювань очей, для якої характерно регулярне або періодичне підвищення внутрішночного тиску тиск із подальшим розвитком порушення поля зору (кута зору) й зменшенням гостроти зору, зоровий нерв при цьому атрофується.

Глаза

Характеристика захворювання

Існує дві форми хвороби: закритокутова та відкритокутова. Головний зовнішній прояв хвороби полягає в тому, що зіниця здобуває блакитнуватий або зелений відтінок. Часто глаукома носить хронічний характер, причому на ранніх стадіях ознаки глаукоми можуть бути відсутніми. В залежності від причин виникнення, захворювання може бути:

 • первинним;
 • вродженим;
 • вторинним.

Гімнастика для очей при глаукомі будь-якого типу, особливо на першій стадії, може знизити напругу й нормалізувати внутрішночний тиск.

Зарядка

Катаракта — патологія, викликана помутнінням кришталика, вона може викликати різні порушення зору аж до його абсолютної втрати. Цей процес відбувається через денатурацію білка в складі кришталика. Ознаки захворювання можуть бути виражені різною мірою, це залежить від стадії захворювання:

 1. Початкова — кришталик мутніє в периферійних областях. На цій стадії істотних наслідків для зору не спостерігається.
 2. Незріла — зсув помутніння ближче до центру, що стає причиною значного погіршення зору.
 3. Зріла — поверхня кришталика стає зовсім мутною. Зір знижується до критичного порога, коли очі можуть сприймати тільки світло.
 4. Перезріла — хвороба прогресує, при цьому тканина кришталика розпадається, у результаті чого кришталик здобуває рівний білий відтінок.

Гімнастика може бути ефективна при початковій стадії катаракти, також її потрібно проводити після оперативного втручання, щоб зір швидше відновився.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Особливості занять

Перед заняттям гімнастикою для очей при глаукомі та катаракті слід проконсультуватися з лікарем. При виконанні гімнастичних вправ потрібно додержуватися спеціальних рекомендацій:

 1. Будь-яку вправу краще починати виконувати повільно, поступово збільшуючи швидкість рухів і кількість повторів.
 2. Не можна допускати виникнення болю або втоми. Болючі відчуття або швидка стомлюваність є сигналом до припинення заняття й подальшої індивідуальної корекції гімнастичного комплексу офтальмологом.
 3. Очі під час виконання зарядки не можна перенапружувати.
 4. Дихання повинно бути спокійним і глибоким.
 5. Заняття необхідно проводити щодня.

Для лікування глаукоми гімнастика для очей є допоміжним засобом, тут велике значення має режим, медикаменти, іноді потрібне хірургічне втручання. Катаракта в основному лікується заміною помутнілого кришталика на штучний.

Тренування
Лінії, вздовж яких потрібно водити поглядом

Вправи

Глаукома й катаракта — одні із найбільш небезпечних і найпоширеніших очних хвороб. Їхні ознаки мають певну схожість між собою. У деяких випадках ці патології можуть тією чи іншою мірою одночасно проявлятися в одного і того самого пацієнта. Також, катаракта може виникнути через зміни, що відбуваються з віком, на тлі вже наявної в людини глаукоми. Тому, враховуючи перераховані вище фактори, у профілактичних цілях слід включати в щоденну гімнастику вправи з обох комплексів, у той же час роблячи наголос саме на корекцію наявної патології.

Гімнастика при глаукомі:

 1. Замружитися на 3 секунди, після чого потрібно широко розкрити очі. Число повторів становить біля 10 разів.
 2. Протягом двох хвилин потрібно часто моргати.
 3. За вікном, на відстані півметра, треба вибрати об’єкт, на якому можна сфокусувати погляд, а також відзначити точку на самому вікні. Приблизно десять разів потрібно переводити погляд із точки на склі на віддалений предмет.
 4. Протягом трьох секунд потрібно дивитися на об’єкт, що знаходиться спереду. Потім потрібно виставити великий палець вперед і перевести на нього погляд, після чого подивитися вниз. Кількість повторів – біля 15 разів.
 5. Переміщати погляд з кінчика носа на об’єкти спереду, потім на перенісся, потім знову вперед і ще раз на кінчик носа.
 6. Прикрити повіки й почати злегка масажувати їх подушечками пальців, здійснюючи плавні рухи по колу (однак не потрібно тиснути).
 7. Зафіксувавши шию, потрібно 10-12 разів переводити погляд ліворуч та праворуч.
 8. Подумки накреслити поглядом по стіні лінію від підлоги, так, немов ця уявна вісь проходить рівно по вертикалі, через верхівку голови.
 9. Виконати 12-15 обертань очами за годинниковою стрілкою, потім ще стільки ж разів у зворотному напрямку.

Вправи

Гімнастика для очей при катаракті:

 1. Подивитися вгору, вниз, ліворуч, праворуч, після чого почати прискорено моргати. Вправу повторити 5-7 разів.
 2. В 25 сантиметрах на рівні очей треба розташувати невеликий округлий предмет. Після цього його потрібно переміщати в різні сторони. Поглядом при цьому потрібно стежити за предметом, не втягуючи в процес м’яза шиї.
 3. «Намалювати» очима в просторі прямокутник. Можна переводити погляд по периметру якого-небудь прямокутного об’єкта, наприклад, вікна або шафи. Руху очей повинні здійснюватися в різних напрямках.
 4. Поводити очами по колу, начебто вимальовуючи годинникові стрілки на кожну годину.
 5. Накреслити на листку спіраль і прикріпити його перед собою. Далі потрібно 6-8 разыв провести очима уздовж лінії на аркуші.
 6. 5-7 разів помалювати поглядом вісімки.
 7. Подивитися вперед і зімкнути двома пальцями повіки. Через 2 секунди повікит потрібно розслабити.
 8. Прикласти пальці до зовнішніх кутів очей і трохи відтягнути їх вниз, звужуючи очну щілину, при цьому моргаючи протягом декількох секунд.
 9. Біля носа помістити два пальці й зосереджено подивитися на них. Після цього треба повільно почати відсувати пальці один від одного, намагаючись затримати на них погляд протягом якомога більшого проміжку часу.

Важливо пам’ятати про те, що глаукома й катаракта — серйозні захворювання, які можуть призвести до важких наслідків. Лікування цих хвороб повинно бути комплексним і містити в собі не тільки гімнастику, але й спеціальний масаж, дієту, прописані лікарем медикаменти. Також слід регулярно відвідувати офтальмолога з метою контролю динаміки зору і стану зорової функції.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию