Вправи очної гімнастики при роботі за комп’ютером

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 

У сучасному світі існує багато професій пов’язаних з роботою за комп’ютером. Фахівці з різних областей проводять за монітором понад 8 годин щодня, що негативно позначається на зорі. Щоб уникнути серйозних проблем із зором, просто необхідно робити невеликі перерви й використовувати їх для відпочинку зору або для спеціальної гімнастики. Сьогодні ви довідаєтеся про вправи й деякі поради, які допоможуть зберегти здоров’я ваших очей.

Відпочинок

Правильно організований робочий стіл

Погано організоване робоче може негативно вплинути на зір. От деякі поради, які допоможуть уникнути перенапруги очей:

 1. Рівномірне освітлення екрана комп’ютера (наприклад, нічною лампою із розсіяним світлом) допоможе позбутися швидкої стомлюваності очей.
 2. Заберіть лампу денного світла з робочого стола, вона доставляє сильний дискомфорт очам. Кращим варіантом буде лампа, установлена на стелі.
 3. Візьміть у звичку протирати екран від пилу й можливого бруду. Важливо пам’ятати що мийними засобами можна зіпсувати екран монітора, тому трохи вологої ганчірки буде досить.
 4. Монітор обов’язково повинен знаходитися трохи нижче від рівня очей.
 5. Те, наскільки обновляється монітор також відіграє вагому роль. У променевого монітора частота оновлення не повинна бути нижче 85 Гц, а в рідкокристалічного не нижче 75 Гц. А взагалі краще поставити максимально можливу частоту оновлення екрана.
 6. Пряме або відбите від монітора світло не повинно попадати в очі. Якщо у вас є настільна лампа, то її світло краще направити в стелю.
 7. Бліки, як і пряме світло становлять небезпеку для вашого зору. Якщо ви ніяк не можете позбутися бліків, найкращим варіантом для ваших очей буде придбання антиблікового монітора.
 8. Розташуєте монітор на відстані 50 сантиметрів або витягнутої руки. При хорошому зорі поставте екран на відстані 70 сантиметрів.

Як бачите, ці правила дуже прості. Хороше освітлення робочого місця допоможе зберегти гостроту зору.

Робоче місце

Кілька правил при роботі за монітором

Існує кілька основних правил під час роботи за комп’ютером. Не варто нехтувати ними, тоді проблем із зором буде менше:

 • працюйте за комп’ютером тільки в добре освітленому приміщенні й у жодному разі не працюйте в темряві;
 • чим частіше ви моргаєте, тем це краще для ваших очей, якщо моргати рідко, рогівка ока пересихає;
 • кожні 1,5 – 2 години потрібно обов’язково робити невелику перерва на 10-20 хвилин;
 • під час перерви ви можете зробити як зарядку для очей, а також розім’яти м’язи.

Останньому правилу дуже важливо приділити увагу, щоб уникнути проблем зі здоров’ям.

Відстань від монітора

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Вправи

Тепер, коли ви довідалися про організацію робочого місця й деякі правила при роботі за комп’ютером, настав час поговорити про зарядку для очей. У даній статті ви довідаєтеся про найлегші та найефективніші вправи для очей.

Вправи

Із чого повинна складатися гімнастика для очей при роботі за комп’ютером? У кожний з перерв в 10-15 хвилин (які потрібно робити щогодини при роботі за комп’ютером) досить зробити всього пару із запропонованих нижче вправ, щоб зменшити втому очей. Вправи досить робити одну хвилину, решта часу перерви можна використовувати просто для відпочинку, при цьому бажане не пити каву, не читати, не сидіти в соціальних мережах, а бажано навантажити себе фізично, наприклад зробити прибирання свого робочого місця, поспілкуватися зі співробітниками (бажане не пліткувати, а обговорити різні робочі моменти, робочий час же).

Зарядка

Список вправ:

 1. Закрийте очі й сильно замружте їх на п’ять секунд. Далі відкриваємо зімкнуті повіки й дивимося вдалину. Вправу повторюємо 5 разів.
 2. Зараз потрібно перевести погляд на перенісся, і затримати очі в такому стані протягом п’яти секунд. Далі дивитеся на будь-який об’єкт удалині протягом п’яти секунд. Вправу повторюємо 5 разів.
 3. У даній вправі працюють тільки очі, головою рухати не можна. Спочатку дивимося прямо, потім вправо і вліво. Після переводимо погляд вгору, а потім вниз. І в завершенні рухаємо очами по діагоналі спочатку праворуч, а потім ліворуч. Повторюємо 3-4 рази.
 4. У цій вправі ви ніби малюєте поглядом криву. Спочатку дивимося вліво, вниз, потім вправо й нагору. Повторюємо цю вправу, починаючи з правої сторони. Повторюємо 3-4 рази.
 5. Спочатку дуже швидко моргаємо, потім відкриваємо очі на три секунди, а вже після замружуємо на ті ж три секунди. Знову швидко моргаємо й дивимося вдалину протягом п’яти секунд. Повторюємо 2-3 рази.
 6. Відводимо великий палець на 30-35 сантиметрів і дивимося на нього протягом трьох секунд спершу кожним оком по черзі, а потім двома відразу. Повторюємо 2-3 рази.
 7. Для даної вправи потрібно вибрати будь-який близький предмет, який добре освітлений. Дивимося на нього близько 30 секунд. Якщо це предмет, що рухається, то це ще краще. Далі дивимося на великий предмет, що перебуває вдалині. Через 30 секунд переводимо погляд на перший об’єкт. Перевіряємо 5-6 разів.

Перерва

Як бачите зарядка дуже проста й для її виконання потрібно тільки лише трохи часу. Виконуючи дані вправи щодня, ви зможете хоч трохи рогружати очі, відпочинок для зору допоможе уникнути серйозних проблем з очима. Найголовніша рекомендація — поменше сидіть за комп’ютером, спілкуйтеся з рідними людьми й друзями, побільше бувайте на природі.

Зір найбільш розслаблений, коли дивиться в далечінь. Якщо вам потрібно багато працювати за монітором, відволікайтеся від комп’ютера, підходьте до вікна й розглядайте, що відбувається на вулиці, під час перерв виконуйте домашню роботу (або щось зробіть корисного в офісі). Усього кілька хвилин без комп’ютера на годину допоможе не тільки зняти напругу з очей, але й буде сприятливо відбиватися на поставі. Адже сидяча робота шкодить не тільки очам, а ще й хребту. Обов’язково чергуйте розумову й фізичну працю, стежте за правильним харчуванням і продуктивність вашої роботи зросте без шкоди для здоров’я.

Горизонт

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию