Вправи лікувальної гімнастики для очей при спазмі акомодації

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Спазмом акомодації називають синдром втомлених очей. Інша назва хвороби — несправжня короткозорість. Буває, що людині необхідно дивитися вдалину, концентрувати на чомусь погляд, а потім поблизу, наприклад, при вивченні, переписуванні навчального матеріалу зі шкільної дошки. При різкій зміні фокусування зору спостерігаються неприємні симптоми: болить голова, з’являється відчуття утоми. Дуже важливо виявити синдром на самому початку, оскільки після цієї хвороби може наступити короткозорість. Одним із найкращих методів лікування тут виступає лікувальна гімнастика, спеціально підібрані вправи. Також не потрібно забувати про відпочинок, іноді очам достатньо на тривалий час розслабитися, щоб зір внормувався. Позитивну роль у лікуванні очних захворювань відіграє повноцінне харчування.

Зрачок

Симтоми

Концентрація зору на об’єкті поблизу або вдалині називається акомодацією. Цю здатність дає людині циліарний м’яз, що рухає кришталик уперед або назад, завдяки чому картинка фокусується на сітківці. У випадку тривалого постійного руху м’яза, відбувається перенапруга. Починається часткова атрофія м’яза й спазм акомодації. М’яз перестає в в достатній мірі реагувати на команди мозку. Як профілактичний засіб можна використовувати гімнастику для очей при спазмі акомодації.

До симптомів недуги можна віднести наступні:

 1. Якість зору різко погіршується.
 2. Починаються болі в скронях, очах.
 3. Організм швидко перевтомлюється при навантаженні.
 4. Хворий бачить перед собою завісу, все довкола роздвоюється.
 5. Щоб розглянути картинку вдалині, необхідно дуже довго вдивлятися.

Зір

Причини

Причинами хвороби можуть стати наступні моменти:

 • перенапруга очей;
 • наявність яскравого світла як постійного подразника;
 • часта стомлюваність;
 • неправильне харчування;
 • нестача свіжого повітря;
 • нервовий зрив, черепно-мозкові травми.

Погляд в далину

Лікування

Діагноз несправжня короткозорість визначає офтальмолог, після чого шукають причину, що викликала хворобу. Усунення причини ввійде в комплекс оздоровчих заходів. Аналіз режиму роботи, навчання, способу життя сприяє правильній діагностиці.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Найбільш ефективним способом боротьби з недугою є спеціальний комплекс вправ для очей:

 • рухи зіницями вправо, уліво, нагору, униз;
 • очні яблука описують коло вправо, вліво;
 • різкі, динамічні миготіння (закривати й відкривати повіки);
 • фокусування зору на переніссі — на перенісся ставлять палець і дивляться на нього;
 • рухи очима по діагоналі (нижній кут ліворуч, верхній кут праворуч і навпаки);
 • взяти олівець і розглядати його вдалині, потім поблизу;
 • виставити руку вбік, і дивитися на кінчик пальця, поступово наближаючи руку до себе;
 • підняти зігнуту в лікті руку, і дивитися на пальці, не повертаючи голови.

Лікувальна гімнастика допоможе звільнити очі від напруги, сприяє покращенню зору, загальне самопочуття, настрій:

 1. На вікно прикріплюють паперовий кружечок 5 міліметрів чорного або червоного кольору, на який дивляться якийсь час, після чого переносять акцент уваги на далекий предмет за вікном, на вибір хворого. Вправа робиться 1 раз у день по 5 хвилин, протягом 7 днів.
 2. Концентруються на пальці руки, що перебуває на відстані. Підносять палець ближче, після чого вдивляються в далекий об’єкт. Це тренування допоможе налагодити фокусування зору.
 3. Роблять масаж повік.
 4. Накривають закриті повіки долонями так, щоб центр кожної перебував на рівні зіниці. Тиснути не потрібно, очі повинні просто відпочивати.

Природа

Тренування м’яза кришталика проводять під наглядом окуліста. Хірургічних методів лікування спазму акомодації немає, але лікар може призначити краплі «Атропін». Після тижневого курсу лікування гострота зору повертається. Але іноді ефект буває не довгим, і зір починає падати ще швидше. Штучне розслаблення цилиарного м’яза не тренує її, а робить його слабким. Тому медикаментозного лікування, навіть крапель «Атропіну» слід уникати. Краще робити вправи і потрібно дати очам відпочити.

Хворий може підсилити лікування збалансованим харчуванням. Рекомендується їсти більше продуктів, у яких є каротин: курагу, моркву, хурму. Необхідно включити в раціон продукти, багаті вітаміном С: смородину, чорницю, лимон.

Реабілітація й профілактика

Для того, щоб відновити гостроту зору, необхідно дотримуватися деяких правил:

 1. При читанні, писанні потрібно, щоб місце було добре освітлене, для чого використовують лампу, потужністю 75 Вт.
 2. Ввідстань між очима й книгою, зошитом повина бути не меншою як 33 сантиметри.
 3. На свіжому повітрі гуляють щодня.
 4. Стежать, щоб харчування було повноцінним.
 5. Забезпечують прийом вітамінів, необхідних для здоров’я очей (якщо можливо, вітаміни повинні бути у продуктах, а не в таблетках).

Іноді краще відмовитися від читання, перегляду телевізора на деякий час, зменшити фізичні навантаження (особливо якщо фізичні навантаження значні, легка фізична нагрузка повинна бути). Здороий спосіб життя, забезпечення організму всіма необхідними елементами, зміцнять нервову систему й імунітет. А це — перший крок до хорошого самопочуття.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию