Вправи лікувальної гімнастики для пальців рук

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

У деяких професіях пальці рук працюють більше — кулінари, офісні працівники знають, як утомлюється ця частина тіла. З пальцями можна робити просту гімнастику, яка розслабить усю кисть. Зарядку для пальців можна робити при артрозах, артритах та інших захворюваннях, які потребують зміцнення м’язів і покращення кровообігу.

Гігієна

Користь

Гімнастика для пальців рук застосовується у випадках:

 • втоми внаслідок монотонної роботи руками, наприклад писання ручкою або олівцем протягом шкільного уроку;
 • перед роботою пальцями, наприклад перед тривалим майбутнім набором тексту на комп’ютері, або роботою, що вимагає точних рухів;
 • якщо суглоби сковані і їх потрібно просто розімнути;
 • у вигляді тренувальних рухів, якщо потрібно відпрацювати які-небудь навички;
 • ігрові вправи — для дітей, вони розвивають пам’ять, мислення;
 • при деяких захворюваннях, наприклад атрит, артроз;
 • якщо потрібно розігріти руки після холоду.

Тренування

Однак не потрібно перебільшувати значення гімнастики для рук. Наприклад, якщо пальці працюють «на відмінно» — гімнастика цілком заміняється роботою, не потрібно рухи повторювати двічі — під час тренування й під час робочого процесу. Застосовувати гімнастику для пальців потрібно тільки у випадку дійсної необхідності — якщо пальці сковані, болять від роботи, оніміли від холоду.

Особливості

З пальцями пов’язано багато забобонів — нібито якась частина пальця або долоні відповідає за певний орган тіла, і за допомогою впливу на деякі точки можна досягти видужання організму. Ці помилкові твердження ведуть свій шлях із різних східних практик, наприклад Шиацу. Ці псевдомедицинські течії мають характер сект і базуються на вивченні неіснуючих внутрішніх енергій і вигаданих зв’язків між органами. Також до сект, які можуть принести шкоду організму, можна віднести йогу, голковколювання — ці псевдонаукові вчення зовсім не потрібні, для здорових пальців рук досить застосовувати прості вправи й повноцінно харчуватися.

Долоня

Можна точно сказати, що пальці рук наділені багатьма рецепторами, нервовими закінченнями, які допомагають людині сприймати світ і обслуговувати себе. Із самого дитинства людина сприймає багато предметів на дотик, пальці заміняють незрячим очі, вони можуть навіть читати книги за допомогою шрифту Брайля. За допомогою пальців можна робити складні ілюзії, якими фокусники дивують людей. Тому можна із впевненість сказати, що потрібно дотримувати гігієни рук і підтримувати їх у здоровому стані все життя, щоб вони служили до глибокої старості, продовжуючи дарувати радість самостійного й повноцінного життя.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Масаж

За допомогою масажу ми готуємо руки до вправ і покращуємо кровообіг:

 • одна рука знаходиться на столі, інша — гладить її зверху й акуратно розтягує шкіру;
 • масажувати руки імітацією вмивання, для кращого ефекту можна проводити вправу із зусиллям;
 • крутимо кисті без напруги, але з максимальною амплітудою;
 • розтягнути пальці, складені в замок і відведені долонями вперед від себе, при цьому суглоби можуть клацнути, але не потрібно спеціально цього домагатися, як і перенапруги суглобів, головне — розтяжка.

Вправи

Збільшення рухливості

Для збільшення амплітуди руху пальців і більш легкій роботі із дрібними предметами призначають наступні вправи:

Розминка

 1. «Щиглики» (Щелбанчики) — кожним пальцем робити в повітрі клацання, нібито пробуючи дати комусь щигль, але не потрібно зупинятися, розгинайте пальці повністю.
 2. «Солимо їжу» — імітуємо соління, по черзі міняючи пальці, розтираючи їх в одну й іншу сторони.
 3. «Тиснемо кнопки» — по черзі натискаємо великим пальцем на подушечки пальців руки.
 4. «Дуля» — робимо «дулю» усіма пальцями по черзі.
 5. «А ну йди до мене» — робимо вабливий (ніби кличемо) до себе рух пальцями по черзі.
 6. «Кулак» — стискаємо з невеликим зусиллям кулак і повністю розправляємо пальці, широко розчепірюючи.
 7. Стискаємо в руці тенісний м’яч.
 8. Ліпити фігурки із глини, переминати глину в руці. Якщо в глині є мінеральні речовини, наприклад у білій або сірій, вона ще допомагає від хондроза. У крайньому випадку можна застосовувати пластилін, або пластику (вона твердіша, її потрібно розігрівати в руці і її важче знайти у продажі). Останнім часом продають тісто для ліплення, воно схоже на пластилін. Такжо можна для вправи використовувати звичайне тісто, яке можна розминати не просто так, а для подальшого ліплення вареників.
 9. Працюємо м’яким еспандером.

Зняття утоми

Пальці звикли невтомно трудитися. Але саме у зв’язку із цим організм надав їм велику кількість рецепторів, нервових закінчень і кровоносних судин. Хоч точки на пальцях ніяк не пов’язані з іншими органами організму, як про це говорять різні східні практики, все-таки масаж, розслаблення кистей позитивно позначаються на настрої, самопочутті всього організму. Іноді в офісі, щоб розслабити руки, ми починаємо нервово перебирати олівці, ручки, тарабанити пальцями по столу, але можна й робити прості вправи:

Набір на клавіатурі

 1. «Гра на піаніно» — імітація роботи на клавішах фортепіано, можливо під музику.
 2. «Художник» — працюємо уявлюваною малярською кистю, можна уявити, що фарбуємо паркан, при цьому замість пензлика може бути звичайна ручка.
 3. Можна погладити або розчесати м’яку іграшку, або реальну домашню тваринку — собачку, котика, морську свинку, кролика.
 4. Сидимо рівно, ставимо руки на коліна, і десять секунд стискаємо кулаки, потім розправлені долоні тримаємо на колінах.

Працювати з руками можна у випадку не тільки хвороб суглобів, але й напруженої роботи. Вправлятися потрібно також у рідких випадках, коли людей не рухає активно руками, таким чином можна підтримувати тонус м’язів і покращувати кровообіг.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию