Укріпляємо плечовий суглоб лікувальною гімнастикою

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

У плечовому суглобі іноді виникає різкий біль, який не дає вільно рухати рукою. Це не обов’язково хвороба, оскільки хворобливі відчуття можуть виникнути внаслідок гіподинамії, надмірних фізичних навантажень, спровоковані неправильним положенням тіла протягом тривалого часу, може бути набряк внаслідок нетривалого перетиснення судин, також може про себе нагадати травма. Але також біль може бути нагадуванням про хворобу, що зароджується або прогресує, людина може захворіти через неправильний спосіб життя або порушення обміну речовин. Лікувальна гімнастика може зупинити й повернути назад негативні процеси, зняти біль і повернути плечу рухливість.

Втома

Можливі хвороби

Крім тимчасових явищ, плече може боліти через проблеми в плечовому суглобі, які можуть оформиться у хворобу, яка приносить біль:

 1. Тендиніт характеризується повільно наростаючою болем, який незабаром стає різким, болить навіть у нічний час. Ця хвороба викликана сильними навантаженнями на плече, яке стає причиною запалення сухожилля.
 2. Бурсит — це ниючий біль, який не дає підняти руку нагору, також її важко відвести в сторону.
 3. Травматичне ушкодження веде до гострого болю, який дає ще більше про себе знати під час руху. Розрізняють забите місце, розривши сухожиль і м’язів, також може бути вивих, перелом.
 4. Капсуліт — це ниючий постійний біль, який може перейти в хронічну. Болить шия, верхня частина руки, м’язи плеча можуть не працювати, тому хворобу іноді поєднують з плечолопатковим періартрітом (синдром «замороженого плеча»). Запалення розвивається рідко, але все-таки буває, що говорить про ще більшу небезпеку цієї хвороби.
 5. В артрита є особливість — він характеризується підвищеною температурою навколо суглоба, ураженого запаленням. Також є відчуття набряклості, руки не можуть вільно рухатися. Однак біль не турбує постійно — вона характеризується гострими нападами й періодами відносного спокою.
 6. Артроз симптомами схожий на артрит. Рука із труднощами рухається, при русі суглоб хрустить. Якщо артрит не лікувати, біль починає переслідувати постійно, вона починає віддавати в лопатку й ключицю, особливо при натисканні. Хрящову тканину вражають дистрофічні процеси, від чого суглоб зазнає деформації.
 7. Шийний остеохондроз характеризується болісними відчуттями не тільки шиї, але й руки, у такий спосіб болить і плечовий суглоб. Біль підсилюється, коли рухати шиєю, нахиляти й повертати голову.
 8. Плечолопатковий періартрит називають ще «замороженим плечем», цю хворобу іноді поєднують із капсулітом. Плече болить пекучою біллю, яка має також тягнучий характер і зачіпає шию, руку, особливо коли її підняти над головою або завести назад. Хворобливі відчуття зберігаються вночі. Захворювання є наслідком і ускладненням шийного остеохондрозу. Небезпека недуги полягає в можливості атрофування м’яза плеча, цей процес супроводжується поступовим онімінням.
 9. Остеопороз послабляє функції суглоба плеча, рука працює, але не з колишньою силою, адже посилення болі прямо пропорційно посиленню навантаження.
 10. Неврит — ситуативне захворювання, коли різко болить плечовий суглоб, причому біль виникає зненацька й через якийсь час проходить.

Травма

Особливості занять

Врахуйте, що плече — основа руки, і якщо серйозно не віднестися до захворювання цього органа, навіть здорові суглоби пальців, кисті, ліктя можуть втратити рухливість й людина втратить свободу самообслуговування, що негативно позначиться на її житті. Тому не потрібно нехтувати проблемою, зверніться до лікаря, адже при гострій фазі захворювання вправи лікувальної гімнастики робити не можна, а потрібні медикаменти, можливо обезолюючі (бажано обійтися без обезболюючих, якщо є можливість терпіти біль), протизапальні й антибіотики, які безпечно призначити може тільки професіонал.

Тренування

Вправи гімнастики при хворобах повинен лікар доктор, у цій же статті представлений загальнозміцнювальний комплекс, який зміцнить плечовий суглоб, бажано займатися двічі на день по десять хвилин, з комплексу можна взяти зручні й корисні вправи в потрібній кількості. Головне, щоб рухи створювали лікувальне навантаження й не були до болю затруднюючими. Лікувальна гімнастика повинна тривати тривалий період, до трьох місяців, після чого їх можна замінити більш складним навантаженням.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Деякі протипоказання, при яких займатися не можна:

 • гострий, нестерпний біль, потрібно почекати, коли він стихне;
 • інфекційне захворювання, яке супроводжується лихоманкою (підвищенням температури), тут потрібний постільний режим;
 • погіршення стану під час заняття, потрібно за допомогою інструктора ЛФК внести корективи в програму занять;
 • деякі рухи можуть бути протипоказаними, залежно від конкретної хвороби, тому перед заняттям лікувальний комплекс вправ потрібно узгодити з лікарем.

Вправи

Гімнастика лежачи на спині

 1. Зігнути руки в ліктях і стискати кисті в кулаках.
 2. Поставити руки перед собою, зігнути в ліктях і робити кругові рухи кистю, також рухати кистю в різних площинах.
 3. Із силою притискати прямі руки руки до корпуса.
 4. Пригорнути долоні до плечей і максимально розводити лікті, щоб вони були на одній лінії із грудьми.
 5. Поставити руки на плечі й рухати ліктями вперед та назад.
 6. Розводити руки в сторони, долонями нагору й уперед, поки не буде виникати біль у плечовому суглобі.
 7. Підняти здорову руку нагору, постаратися підняти хвору руку так само, як і здоровішу, орієнтуючись на її рухи.
 8. Давити долонями на ліжко в протягом п’яти секунд.

Здоров'я

Гімнастика сидячи на стільці:

 1. Зробити кілька кіл вперед та назад розслабленою рукою.
 2. Направити руку вперед, потім направити вгору, потім піднімати руку в цьому ж напрямку, але відразу по діагоналі.
 3. Дістати намагатися дістати по черзі обидві лопатки рукою, відведеною назад.
 4. Обійняти себе двома руками так, щоб пальці досягали боків.
 5. Потягнутися нагору руками й подивитися на кисті рук.
 6. Лікоть руки тягнемо до протилежного коліна.
 7. Крутити плечима вперед та назад у такому темпі, щоб не було болю в плечових суглобах.
 8. Встаючи, розвести руки в сторони.

Гімнастика стоячи

 1. Напівприсісти, поставивши руки на коліна, встаючи, розвести руки по сторонах.
 2. Махати руками так, щоб одночасно одна рука була спереду, а інша — за спиною.
 3. Нахили вбік, рука із протилежної сторони вгорі.
 4. Крокувати, широко махаючи руками.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию