Лікувальна гімнастика для здоров’я серця

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Проблема із серцем вимагає делікатного відношення, особливо в зрілому віці. У молодості будь-які фізичні навантаження тренують серцевий м’яз, але коли людина уже зазнала серцевих проблем, то вправи лікувальної гімнастики повинні бути особливими. Тут потрібно проявляти обережність, гімнастика для серця повинна бути безпечною, а вправи — легкими й одночасно ефективними.

Вітаміни

Корисні й шкідливі навантаження

Серцю в будь-якому віці корисний рух, динаміка, особливо, якщо заняття проходять не в спортзалі, а на вулиці. Коли організм помірковано рухається, виділяється адреналін, людина отримує позитивні емоції. До таких занять можна віднести біг, лижний спорт, їзду на ковзанах, катання на велосипеді, плавання в легкому темпі, аквааеробіку,

Статичні вправи, особливо ті, які робляться з напруженням, силові заняття (особливо в тренажерному залі) для тих, у кого нездорове або слабке серце, просто небезпечні, адже вони не тільки дають занадто велике навантаження для суглобів і спини, але також можуть привести до різкого підвищення тиску, який буде спадати повільно й такий тиск від фізичного навантаження важко контролювати.

Крім погіршення самопочуття через підвищений тиск, при перевантаженні недостатньо тренованого серця, воно не може пропустити через себе досить крові, внаслідок чого людей зазнає гіпоксії, організму починає не вистачати кисню, що приводить до того, що серцеві судини розширюються й виникає хронічна хвороба, яка проявляється в гипетрофії м’яза серця.

Але навіть навантаження лікувальної гімнастики, які приносять задоволення, повинні бути помірними, адже організм прекрасно входить у рух, але при хворобах серця дуже повільно виходить із перевантаженого стану. Тренування повинні проходити під ретельним самоконтролем, а вправи повинні узгоджуватися з лікарем.

Велоспорт

Індивідуальний підхід

Інфаркт зовсім не означає, що не можна рухатися, адже спеціально підібрані вправи — є основою реабілітації й можливістю повного повернення до звичайного життя. Лікувальною гімнастикою починають займатися ще в лікарняній палаті, лікар крім вправ пропонує й звичайну ходьбу в помірних дозах. Поза клінікою хворий повинен робити вправи в кабінетах ЛФК, які є в поліклінічних відділеннях або в санаторних лікарнях.

Завдання лікувальної фізкультури й лікувальної гімнастики — повернути силу серцевому м’язу, навчити його скорочуватися з необхідною силою, що необхідно для того, щоб кров у достатніх кількостях приносила кисень і поживні речовини внутрішнім органам, а їх краща робота сприяє серцевому здоров’ю. Кровоток, який рухається із силою, розмиває в посудинах холестерин, а це потрібно для недопущення утворення тромбів. Уникнути тромбозів, а значить і атеросклерозу, допомагають також збільшення еластичності кровоносних посудин, ця властивість підвищується також зі стійкою, рівномірною і досить сильною течією крові у судинах.

Якщо після інфаркту робити спеціальні вправи, то ризик наступного інфаркту значно знижується, принаймні в перший рік. Але по статистиці повтори інфаркту траплялися у наступний три роки у 2/3 людей, які один раз перенесли цю хворобу. Тому потрібно дотримувати порад лікаря, який призначить граничне фізичне навантаження у залежності від важкості перенесеного інфаркту. Занадто оглядатися на те, як себе почуваєш не слід, адже після погіршення стану буде пізно аналізувати свої помилки. Серце — орган, помилки з яким краще уникати, помірний рух — найкраща профілактика повторного серцевого нападу.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Пробіжка

Правила занять

Для того, щоб лікувальна гімнастика була безпечною, потрібно дотримувати правил:

 • різке збільшення навантаження протипоказане;
 • не можна починати з найбільш складних вправ, на занятті повинна бути розминка, основна частина й розслаблення, між вправами також можна робити перепочинки;
 • при болі, виникненні задишки потрібно перестати займатися й максимально розслабиться, при болях, що не припиняються, потрібно негайно звернутися за лікарською допомогою;
 • тренуватися потрібно не раніше як дві години після прийому їжі;
 • серцебиття (пульс) при максимальному навантаженні не повинен бути більшим, ніж 120 ударів на хвилину, причому пульс через декілька хвилин відпочинку повинен нормалізуватися;
 • головне завдання серцевої лікувальної гімнастики — збільшення витривалості, тому не намагайтеся комплекс пройти швидко, намагайтеся розтягнути його на увесь час тренування, який можна згодом збільшувати;
 • не робіть шкідливих вправ, які полягають у перенапруженні м’язів, у тому числі грудних — віджимання, піднімання гантелей;
 • якщо хочете накачати м’язи рук — віджимайтеся спочатку від стіни, потім від похилої поверхні, підтягування робіть із поставленими на підлогу ногами, і то тільки з дозволу лікарів.

Розминка

У звичайному спорті розминка розігріває м’язи тіла. Але серце — це теж м’язова тканина, її теж потрібно підготувати. Вправи робимо по декілька разів, сидячи на стільці:

 1. На вдиху потягуємося нагору, на видиху опускаємо руки;
 2. Вдихаючи, витягаємо прямі руки в сторони і повертаємо тулуб в одну, а потім в іншу сторону.
 3. Імітація ходьби, швидко піднімаючи коліна протягом двох хвилин.
 4. Розминку й найпростіші вправи можна робити й лежачи — рухати стопами й кистями поступально й робити кругові рухи.
 5. Добре потягнуться в тому положенні, у якім ви перебуваєте — лежачи, сидячи або стоячи.

Вправи

Вправи на початковому етапі потрібно робити від трьох до п’яти раз, тривалість заняття не повинно перевищувати 10 хвилин.

Безпечні й корисні для серця вправи:

 1. З положення сидячи піднімаємо й опускаємо руки — по черзі з довільним диханням, робота синхронно двома руками: на вдиху піднімати руки, на видиху руки рухаються вниз.
 2. Долоні ставимо на плечі й крутимо ліктями вперед та назад (положення сидячи або стоячи).
 3. Стоячи, притискаємо коліна до грудей руками. Руки у вихідному положенні й після того, як нога опуститься, витягаються в сторони.
 4. Вихідне положення стоячи. Долоні на поясі, нахиляємо корпус у сторони.
 5. Стоячи, трохи розставляємо ноги, вдихаючи повітря піднімаємо руки нагору, потягуємося й нахиляємося, торкаючись долонями колін. На видиху піднімаємося.
 6. Заслуговуючи, піднімаємо в сторони ноги й затримуємо в такому положенні на дві секунди.
 7. Стоячи, крутимо прямими руками вперед та назад.
 8. Кругові рухи тулубом і тазом у положенні стоячи.
 9. Випади ногами в сторони, із пружними погойдуваннями, тримаючи руки на коліні.
 10. Тримаючись за спинку стільця, робити махи ногами в середньому темпі.
 11. Ходьба на місці.

Поход

Найбезпечніша й найкорисніша для вже зміцнілого серця — прогулянки на свіжім повітрі на тривалі відстані. Такі невеликі подорожі не тільки оздоровлюють, але зміцнюють тягу до життя, а ця властивість має набагато більше значення, ніж фізичні вправи. Також у повільному темпі можна їздити на велосипеді, бігати без прискорень і перенапруження, а також плавати в задоволення, не запливаючи на глибину й не борючись із течією, вітром і хвилями.

При хворобах серця не потрібно допускати ні повного спокою, ні навантажень, при яких частішає серцебиття й піднімається тиск. Не можна переносити тягарі, слід обережно, з періодичними перепочинками, підніматися по сходах. Також організму потрібно давати поживні засоби (правильне харчування), які допоможуть затягти серцеву рану. Організм може практично повністю видужати, але для цього йому потрібно давати всебічну допомогу — рух, який змінюється відпочинком, правильне харчування повинне поєднуватися з розвантажувальними для системи травлення днями. Потрібно кинути шкідливі звички, а також повністю відмовитися від шкідливої їжі.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию