Лікувальна гімнастика для суглобів рук і ніг

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Суглоби можуть безвідмовно працювати десятки років, але ідеальних ситуацій не буває — гіподинамія, або ж навпаки, важка фізична праця, нестача речовин у харчуванні, інфекційні й хронічні хвороби завдають шкоди навіть таким міцним органам, як суглоби. Цей орган може зазнати різних хвороб — подагра, артроз, артрит, остеохондроз, радикуліт, також можливі травматичні порушення в роботі цих органів, які складаються із хрящів і оточені м’язами, сухожиллями, зв’язками, і, звичайно ж, костями. При проблемах у суглобах у першу чергу страждає рухливість людини, що веде до обмеження свободи пересування, а також людина не може без болю себе обслуговувати. Лікувальна гімнастика має завданням усунути ці обмеження, а також з її допомогою суглоби поступово відновлюються, біль зменшується і при старанних заняттях зовсім зникає.

Відпочинок

Поради для безпечних тренувань

Суглоб складається із хряща й змазуючої рідини, якщо він здоровий, він еластичний, надійний і дуже сильний. Але при ушкодженні він стає крихким, його можна ушкодити різким рухом. Якщо є проблеми з рухливістю, проявляється гострий біль у деяких положеннях, слід дотримуватися порад:

 • ви ще не знаєте, що з вашими суглобами, але якщо вже почалися проблеми, і вам дуже хочеться вилікуватися — не займайтеся самолікуванням, потратьте день на візит до лікаря, який визначить захворювання, ступінь ушкодження органа й призначить лікування;
 • у лікуванні дотримуйтеся офіційній медицини, яка в теоретичній частині на території СНД досить на високому рівні, але все-таки багато чого залежить від вас, вашої компетенції й зусиль, тому аналізуйте інформацію, що надходить від лікаря;
 • тренуючись, не робіть різких і неприродних рухів, ними можна зашкодити суглоб, займайтеся плавно, зусилля можна збільшувати від заняття до заняття, але так, щоб не було болю, дайте можливість хрящу й навколишнім тканинам фізично відновитися;
 • тренуйте в першу чергу м’язи, адже якщо вони зміцніють, навантаження на суглоб значно зменшиться й він перестане руйнуватися;
 • багато ходіть в повільному темпі, робіть прогулянки на природі, можливо із трековими паличками, але по рівній місцевості, без постійних різких спусків і підйомів;
 • лікувальна гімнастика для суглобів гнучка у виконанні — складіть власний комплекс вправ з тих, які вам підходять і які будуть сприяти прогресу у видужуванні.

Рухи верхніми кінцівками

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Вправи

Ви можете робити вправи на окремий суглоб, а можете проробляти всі суглоби одночасно, що більш бажано. Якщо робити весь комплекс разом, стан організму в цілому покращиться, що добре позначиться на здоров’ї окремої частини тіла, яка вас турбує.

Займатися потрібно біля напівгодини, усе потрібно робити плавно, особливо повільно робіть розгинання й згинання, кругові рухи. У перервах між вправами можете памасувати суглоб і тканини довкола нього для поліпшення кровообігу. На заняттях напружуйте м’язи, які відповідають за роботу кінцівки, яку потрібно вилікувати, у такий спосіб м’язова система буде ставати сильнішою, а тканини за рахунок припливу крові одержать додаткові поживні речовини.

Вправа

Представляємо найпростіший комплекс, який допоможе підтримувати рухливість суглобів рук і ніг. Усі вправи робляться стоячи, по по 10 — 20 разів.

 1. Ліктьові суглоби рук. Плечі повинні бути розслаблені, передпліччя біля корпуса, руки стисніть у кулаки і обертаєте передпліччями — спочатку в різні сторони, потім на себе й від себе.
 2. Плечові суглоби. Обертайте прямими руками вперед та назад, можна синхронно двома руками, по черзі кожною рукою, або двома руками, але так, щоб одночасно одна рука перебувала вгорі, інша — унизу.
 3. Кистьові суглоби — обертайте кистями, після вправи струсніть руками.
 4. Пальцеві суглоби — стискаємо й розтискаємо кулаки.
 5. Тазостегновий суглоб — поставити руки на пояс і обертати стегнами спочатку в одну, потім в іншу сторону. Також робити нахили вперед, намагаючись дістати руками підлоги.
 6. Колінні суглоби трохи нахиліть, поставте на напівзігнуті коліна долоні й робіть кругові рухи колінними суглобами, допомагаючи руками розгинати коліна наприкінці кожного кола.
 7. Обіпріться рукою об стінку, поставте ногу на носок, коліно напівзігнуте, обертайте гомілкою, не відриваючи пальців ніг від підлоги. Підніміть трохи ногу й обертайте самою стопою.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию