Тазостегновий суглоб і лікувальна гімнастика

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Тазостегновий суглоб ми часто не помічаємо, оскільки він досить рідко нас турбує. Ця частина організму пристосована до серйозних і тривалих навантажень, забезпечуючи свободу руху нижньої кінцівки в усі сторони. Але й він зазнає негативних зовнішніх і внутрішніх негативних факторів. У випадку виникнення проблем людина зазнає труднощів з пересуванням, адже цей суглоб відповідає за прямоходіння. Тут зосереджені м’язи, кості, хрящі, нерви, кровоносні посудини й усе це покликано співпрацювати між собою в тісному сусідстві. Тому будь-яке ушкодження супроводжується болями. При болях у тазостегновій частині у багатьох випадках допомагає лікувальна гімнастика, яка сприяє зміцненню суглоба й збільшує рухливість ноги.

Вправа лежачи

Можливі захворювання

Тазостегновий суглоб піддається наступним захворюванням:

 • запалення суглоба — артрит, може бути гнійним;
 • остеоартрит, який ще називають коксартрозом;
 • вивих, різні переломи;
 • асептичний некроз голівки стегнової кістки;
 • запалення білясуглобної сумки (бурсит);
 • неінфекційне запалення при захворюваннях сполучної тканини аутоімунного типу;
 • туберкульозний артрит;
 • артроз і інші захворювання, які трапляються рідко.

Кріплення ноги до тазу

Звичайно, не всі хвороби лікуються за допомогою лікувальної гімнастики, у багатьох випадках фізичні навантаження протипоказані, а якщо й дозволені, то вправи строго індивідуальні, вони повинні відповідати фізичному стану людини. Комплекс, представлений тут, може бути використаний як для лікування артроза, так і як загальноукріплюючий.

Нескладна лікувальна гімнастика, якщо нею займатися регулярно, поліпшує постачання органів поживними речовинами, зменшує біль, збільшує рухливість. Вправи допомагають при артрозі, нескладних випадках інших захворювань тазостегнового суглоба.

Вправи

Якщо лікар дозволив зміцнювати тазостегновий суглоб вправами, вони не повинні підсилювати біль, їх мета — допомогти жити звичайним життям, не обмежуючи себе в рухах. Вправи для тазостегнового суглоба слід виконувати повільно, не потрібно робити різких рухів. Кожну вправу виконувати 10 — 15 разів двічі на день — ранком і ввечері. Якщо відчуваєте біль, починайте з меншої кількості повторів, тренування згодом дозволять рухатися більше й з більшою амплітудою.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Гімнастика лежачи на спині:

 1. Підтягніть стопи до сідниць і розводьте й зводьте коліна, щораз із більшою амплітудою.
 2. Підніміть пряму ногу й рухайте нею убік, якомога ширше, не згинаючи ноги.
 3. Підніміть дві прямі ноги й перехрещуйте як ножиці — цю вправу варто робити, якщо дозволяє фізичний стан. Якщо не виходить зробити цю вправу — тренуйтеся, поки не відчуєте потрібної сили.
 4. Повільно піднімайте пряму ногу якнайвище, якщо можливо, наблизьте її до грудей.
 5. Вправа на статику — повільно піднімайте ногу під кутом 45 градусів і так затримуйте на декілька секунд, потім повільно опускайте.
 6. Опираючись на руки, підніміть таз на декілька секунд.

Лежачи на животі:

 1. Піднімайте по черзі зігнуті в колінах ноги на десять сантиметрів від підлоги.
 2. Досить складна вправа, яка дає ефект на багато груп м’язів — підніміть одночасно дві ноги над підлогою й розводьте в сторони й зводьте разом, не опускаючи ніг.

Вправа лежачи на животі

Лежачи на боці:

 1. Нижню ногу зігніть, верхня залишається прямою. Підніміть верхню пряму ногу під кутом 45 градусів і так протримати декілька секунд.
 2. Підніміть пряму ногу й розвертайте стопу пальцями ніг нагору, за стопою повернеться інша частина ноги.

Гімнастика сидячи на стільці:

 1. Нахиляйтеся, торкаючись пальцями рук пальців ніг;
 2. Тримайтеся руками за стілець, піднімайте коліна нагору.

Сидячи на кріслі

Сидячи на підлозі:

 1. Повільно нахиляйтеся, тягніться руками до стіп, намагаючись пальцями рук обхопити пальці ніг.
 2. Зробити упор долонями позаду й піднімайте прямі ноги по черзі. Можна ускладнити — піднімайте дві ноги одночасно й розводьте в сторони.

Гімнастика стоячи:

 1. Тримаєтеся за стілець, стіл, можна обпертися на стінку й робіть махи вперед та назад, тільки без ривків, головне — зміцнити білясуглобові м’язи й поліпшити кровообіг.
 2. Та ж позиція, тільки махи убік. Ці рухи дають значно більше навантаження на тазостегновий суглоб, тому робіть їх тільки тоді, якщо зможете впевнено робити прямі махи.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию