Заняття дихальною гімнастикою для дітей дошкільного віку

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Правила заняття дихальною гімнастикою в дошкільній установі прості — зробіть їх веселими й захоплюючими, не займайтеся безпосередньо до і після прийому їжі, будьте обережні з дітьми, які хворі на астму й нарощуйте інтенсивність занять з дітьми дошкільного віку поступово. Навчіться вправ самі й діти, дивлячись як ви тренуєтеся, швидко самі навчаться правильно виконувати вправи.

Гра

Коли ще не ходимо в садок

Наступна нескладна дихальна гімнастика скоріше не ігрового, а пізнавального характеру — просто вивчаємо світ і запахи. Такі вправи підійдуть для дітей дошкільного віку від року до півтора.

Нюхайте квітку із закритим ротом, при видиху через рот проговорюємо «а-а-а». Щоб було цікавіше, нюхайте різні квітки. Можна побризкати ароматними парфумами або маслами м’яти, лаванди, шавлії на штучну квітку й робити цю нескладну вправу вдома. Тільки остерігайтеся алергії — якщо дитина почне чхати, у неї будуть сльозиться очі, краще нюхати запахи більш нейтральні, наприклад фрукти. Для таких маленьких дітей вправи будуть чимось новим, у цьому віці їм особливо подобається увага дорослих.

Заняття з мамою

Ясельна група

Наступні заняття — для дітей від півтора до трьох років. Перед заняттям повільно вдихніть три рази носом, видихайте через рот. Вправи для маленьких дітей розраховані на виконання лежачи на килимі (якщо це група) або на дивані (якщо вдома).

Тренування видиху

 1. Нехай дитина уявить, що він кит. Вона лягає лягати на спину (під головою подушка), ставить праву руку на живіт, вдихаючи повітря носом, втягує живіт і з видихом через рот уявляє, що він робить фонтан і говорить » пф-ф», надуває живіт.
 2. Сурмач — сісти на килим, схрестивши ноги, спину тримати прямо. З кулачків формуємо трубу, набираємо повітря носом, стиснувши живіт, потім неспішно видихаємо повітря в трубку з кулачків зі звуком «ф-ф», випинаючи живіт.
 3. Повітряна куля — дітям потрібно надути живіт на вдиху (ротом), повільно видихнути й на видиху (ротом) здути живіт, начебто в животі є кулька.
 4. Ліфт — поставити на живіт дитини м’яку іграшку й зробити для нього ліфт — піднімати на вдиху животом «пасажира», опускати на видиху. Якщо немає іграшки, можна поставити над животом долоню й попросити доторкнутися животом до руки.
 5. Подуйте на паперових метеликів, розкладених на столі. Можна дути з двох сторін — один до одного, а можна в одну сторону, чий метелик далі полетить.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Молодша й середня група

Вправи для дітей дошкільного віку молодшої й середньої групи бажано проводити в ігровій формі. Дихальна гімнастика не повинна втомлювати, якщо заняття будуть проходити цікаво, результат обов’язково буде.

Фізичне навантаження

 1. Ходьба з розгорнутою вперед грудною кліткою — на внутрішній, зовнішній сторонах стопи, носках, п’ятах протягом однієї хвилини. Дихання довільне, ефект досягається за рахунок звичайного фізичного навантаження.
 2. Кури — діти нахиляються, опускають голову, звішують руки немов крила, на видиху плескають себе по колінах зі звуком «тах-тах». На вдиху піднімаються й торкаються руками плечей.
 3. Літак — стоячи розвести руки в сторони, долоні підняти нагору. На вдиху підняти голову, на видиху повертати голову убік зі звуком «ж-ж-ж». Потім зробити паузу, стоячи прямо.
 4. Насос — ковзати руками по тулубу при нахилах уліво й вправо на видиху зі звуком » с-с-с», стоїмо прямо — вдих.
 5. Великий і маленький будинок. Діти присідають, обхоплюють коліна руками, опускають голову й видихають зі звуком «ш-ш-ш» (у зайчика маленький будинок). Потім на вдиху випрямлюються, стають на носки, піднімають вгору руки, дивляться на руки (ведмідь побудував будинок великий).
 6. Дуємо на плече — повертаємо убік голову й дуємо на плече на видиху, дивимося прямо — вдих. Голову в іншу сторону — видих (знову губи трубочкою), прямо — носовий вдих. Торкаємося підборіддям грудей на видиху, знову голова прямо — вдих, дивимося нагору — видих, губи трубочкою.
 7. Косар — махаємо руками вперед, назад, у сторони на видиху зі звуком «зу-зу», на вдиху нахиляємося назад.
 8. Квіти — голови немов пуп’янки (бутончики), повертаємо вправо-вліво — вдих-видих, вперед-назад, також вдих-видих, потім руки вгору — вдих, пуп’янки (голови) ховаються під долонями — видих.
 9. Кисті тримають перед собою, немов тримають трубу й дують, виголошуючи «Тру-ру, бу-бу, подуємо у трубу».

Вправи для середньої й старшої групи профессора Толкачова

Старші діти можуть виконувати прості фізичні вправи, дихальна гімнастика не обов’язково повинна обов’язково мати ігрову форму, однак заняття повинно бути веселим, його можна проводити під танцювальну музику. Для дітей цього віку підходять наступні елементи:

Дуємо на сніжинки

 • зігріваємося — схрещуємо руки перед собою й на видиху плескаємо по плечах долонями зі звуком «ух-х», на вдиху розводимо руки назад;
 • ковзаняр — нахилитися, руки за спиною, повторювати ковзанярські рухи нахилами плечей зі звуком «кр-р»;
 • заблудився — скласти долоньки перед губами, на видиху вимовити » а-у-у»;
 • сніжна куля — на видиху присісти, обхопити руками коліна зі звуком «хрр»;
 • що веселий сніговик — стоячи, тримати руки на поясі, після вдиху на видиху стрибнути вперед зі звуком «ха»;
 • ростемо великими — на вдиху піднімаємо руки, стаємо на носки, опускаємося на п’яти, руки опускаємо вниз, на видиху виголошуємо «ух-х»;
 • ставимо руки в сторони, опускаємо руки вниз, схрещуємо їх на грудній клітці на видиху й виголошуємо «та-а-ак», на вдиху знову піднімаємо в сторони;
 • дістати підлогу — на видиху потрібно нахилитися вперед і дістати руками підлоги, проговорюючи «ба-ак»;
 • постукати кулачками — присісти, три рази постукати кулаками об підлогу зі словами «тук-тук»;
 • стрибки — стрибати одночасно на двох ногах з вимовою на кожному стрибку «ха».

Вправи для тренування видиху

 1. Кораблики — дути на паперові кораблики в широкій мисці.
 2. Вітер і сніг — зі шматочків вати скручуємо кульки як сніжки й дмемо на них так, щоб куля летіла повільно повільно. Можна скрутити декілька невеликих кульок, а можна одну кулю, розміром як дитячий кулак.
 3. Дитина дує на свічку, але так, щоб не задути, а тільки відхилити полум’я.
 4. Листопад — дути на листочки дерев — засушені або вирізані з кольорового паперу.
 5. Фіранка (штора) — порізати на смужки аркуш паперу, але не повністю, щоб вони були прикріплені до горизонтальної основи й дути на них.
 6. Буря в склянці — дути через соломинку в склянку води так, щоб щоки й губи не надувалися.
 7. Футбол — на столі робляться ворота й двоє дітей діти дують на кульку з вати, немов на м’яч, пробуючи забити гол один одному.
 8. Погріємо руки — дуємо на долоньки, немов пробуючи зігріти руки від холоду.
 9. Дуємо на мильні бульбашки.
 10. Прикріплюємо паперові фігурки, метелика, квіточки на ниточки й дуємо на них.

Дуємо на кораблик в мисці з водою

Дихальна гімнастика для дітей допоможе вирішити проблеми з диханням після різних хвороб носоглотки й дихальних шляхів. Крім того, вправи вимагають уважності, злагодженості й дисциплінованості, відповідно розвиваються ці якості. Якщо додаються фізичні вправи — виходить хороший комплекс вправ для дітей дошкільного віку.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию