Вправи дихальної гімнастики для хворих, які не можуть ходити

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Організм людини працює за рахунок постійних обмінних процесів, що відбуваються в його тілі. З віком дані процеси стають повільнішими, і підтримувати оптимальний тонус стає складніше. Ще складніше спрямовувати свій стан на видужання тоді, коли людина з якоїсь причини тривалий час не може встати з ліжка. За рахунок постійного знерухомлення тіла, обмінні процеси різко знижуються, існує великий ризик виникнення застійних явищ у бронхах і легенях, що приводять до розвитку пневмонії та інших захворювань легенів.

Лікування

Користь

Актуальність лікувальної дихальної гімнастики під час хвороб дуже висока. Вона допомагає не тільки запобігти супутнім захворюванням лежачих хворих, але й направити організм на якнайшвидше видужання. Дана стаття допоможе розібратися, який вплив виявляє гімнастика на тіло лежачого, які методи ЛФК (лікувальної фізкультури) найбільш перспективні й чи існують протипоказання для проведення процедур.

Корисні властивості дихальних вправ для лежачих хворих:

Проведення дихальної гімнастики для лежачих хворих – це життєво важливі процедури, від яких залежить видужання й реабілітація організму, а також подальше протікання хвороби.

Прості вправи

Вправи мають ряд корисних властивостей, які сприяють:

 • попередження виникнення застійної пневмонії, внаслідок застою кровотоку в легенях — даний критерій дозволяє позбавити хворого від порушення кисневого обміну у бронхах;
 • профілактика атрофії м’язів легенів – дана патологія виникає внаслідок вимушеного положення хворого й тривалого перебування в одній позі;
 • позитивний вплив на нервовий і психічний стан потерпілого – при виконанні дихальних рухів, людина стає спокійнішою, розслаблюється;
 • профілактика виникнення тромбів;
 • стимуляція функцій серцево-судинної системи;
 • профілактика виникнення проблем з роботою сечовипускальної й видільної систем організму – моторика кишечника й сечового міхура багато в чому залежить від й надходження в органи й тканини достатньої кількості кисню;
 • загальна тонізуюча дія – при нормалізації кисневого обміну у людини покращується настрій людина досягає більш позитивних емоцій, що сприяє більшому бажанню до видужання, допомагає відновити сили.

Варто зауважити, що дихання – це рух м’язів, який впливає на роботу всіх систем, оскільки навіть найменші рухи допоможуть людині швидше адаптуватися й відновитися після захворювання.

Правила

Основні правила виконання дихальної гімнастики. Будь-які вправи, у тому числі й дихальні, вимагають уваги з боку лікаря. Бездумне самостійне виконання дихальних вправ може викликати ускладнення. Існує ряд правил, що допомагають сприятливо впливати на стан організму:

 1. Виконання вправ слід виконувати під строгим наглядом фахівця. Це дозволить правильно раціоналізувати й дозувати навантаження, щоб визначити оптимальний рівень занять, необхідний для якнайшвидшого видужання людини, попередження ризику ускладнень.
 2. Дихальна гімнастика для лежачих хворих повинна бути максимально проста у виконанні, при цьому торкаючись найбільшої кількості м’язів.
 3. Необхідно показати постраждалому правильну техніку проведення завдання, для того, щоб він правильно виконав вправи.
 4. При здійсненні завдань не слід перенапружувати м’язи грудної клітки.
 5. Усі вправи на дихання виконуються повільно й плавно.
 6. Гімнастика для лежачих хворих повинна проводитися протягом короткого часу, не слід довгостроково виконувати глибокі дихальні рухи – від цього в пацієнта може закрутитися голова, існує ризик погіршення стану.
 7. Гімнастичний комплекс занять повинен припинитися, якщо потерпілий стомився або спостерігається погіршення його стану.
 8. Усі фізичні вправи повинні виконуватися в комфортному для пацієнта одязі, що не сковує рухи.
Прогулянка
Ходити — це щастя, яке багато не усвідомлюють

Дані правила створюють оптимальні умови для потерпілого й сприяють правильній техніці виконання завдання. Крім того, виконання простих правил сприяє зниженню ризику розвитку ускладнень і погіршення стану .

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

На сьогоднішній день, існує велика кількість методів проведення гімнастики в лежачих хворих. Найпоширеніший метод Стрєльнікової. Гімнастика Стрєльнікової не є панацеєю, не потрібно занадто нею захоплюватися, але вона має раціональне зерно. Цим методом можна користуватися як додатковим, поєднуючи з фізичним вправами.

Метод Стрєльнікової А.Н.

А.Н.Стрельнікова запропонувала поєднати дихальні вправи з фізичними. Дана методика дозволяє не тільки покращити обмінні процеси в тілі, але й нормалізувати роботу м’язів усього тіла. При виконанні даної процедури чергуються глибокі вдихи й видихи, які не потрібно затримувати. Завдання слід виконувати по 40 секунд (приблизно, точно міряти час не потрібно), кількість підходів 5-6 раз у день.

Одним з методів гімнастики є, наприклад, вправа «Обійми плечі», при якім пацієнт на вдиху піднімає руки й обіймає свої плечі, а на видиху опускає руки у вихідне положення.ї

Подорож
Потрібно докласти зусиль, щоб встати і ходити

Ще одним прикладом може стати завдання «Долоньки», яке основується на тому, що при вдиху пацієнт направляє свої долоньки невидимому глядачеві, а на видиху приймає вихідне положення. При цьому пальці рук повинні бути максимально розслаблені.

Вправа «Погончики» виконується в лежачих хворих, коли пацієнт стискає руки в кулаки й приставляє їх до свого пояса. На вдиху пропонується із силою різким рухом ніби відкинути кулаки убік ніг, а на видиху повільно підняти руки у зворотне положення.

Крім того, Стрєльнікова рекомендує виконувати такі види занять, як повільні повороти голови в дві сторони, при цих поворотах здійснювати короткі вдихи й видихи.

Недоліком даного методу є те, що багато лежачих пацієнтів мають рухове обмеження, що робить виконання багатьох вправ методу Стрельниковой неможливим (або їх потрібно адаптувати до лежачого положеня).

Прості вправи

Безсумнівно, на здатність виконувати вправи впливає важкість стану хворого. Для важкохворих лікарі розробили ряд простих у виконанні, але досить дієвих методів, що дозволяють покращити стан навіть паралізованого людини.

 1. У склянку з водою вставити трубочку й попросити пацієнта дути в трубочку. Це дозволяє вентилювати нижні відділи легенів, сприяючи запобіганню розвитку дихальної недостатності й кров’яного застою.
 2. Дати людині надути повітряну кулю. Навіть невеликі вдихи й надування кульки сприяють поліпшенню роботи м’язової системи, а також здатні підвищити настрій пацієнта.
 3. Проведення пасивних рухів руками, при яких пацієнт буде рівномірно дихати, також благотворно впливає на стан.
 4. Одночасне підняття й опускання рук.
 5. Виконання наступної вправи повинно проводитися за допомогою іншої особи. При цьому помічник обережно бере пацієнта за лікті й відтягає їх уперед або назад, залежно від положення хворого.

Даний комплекс завдань здатний змінити стан пацієнта в кращу сторону. Важливо пам’ятати, що будь-який, навіть маленький рух – це вже шлях до успіху й видужання. Усі заняття слід проводити комплексно, а також з поступовим збільшенням навантаження. Тільки повноцінний тривалий курс дозволить вам насолоджуватися життям і здоров’ям. Постарайтеся швидше встати на ноги й ходити. Адже лежачі хворі можуть бути вражені численним хворобам, наприклад занедужати важкою формою пневмонії. А неспішне, але постійне пересування, фізична активність дають людині не тільки впевненість, але й покращують фізичний стан організму в цілому.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию