Вправи комплексу дихальної гімнастики для старшої групи садочка

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Тренування дихання добре позначається на стані організму. Добре допомагає впоратися з наслідками різних хвороб дихальна гімнастика, представляємо комплекс вправ для старшої групи.

Заняття

Правила

Виконуючи комплекс дихальної гімнастики, потрібно дотримуватися простих правил

 1. Почуття голоду може призвести до запаморочень, тому дитина повинная добре поїсти й почекати після прийому їжі півгодини.
 2. Дитина повинна бути в хорошомунастрої, на занятті їй повинно бути цікаво.
 3. Обережно з астматиками — у них може бути приступ. Якщо дитина хворіє на астму, необхідно, щоб був присутній лікар з необхідними медикаментами.
 4. Починайте з декількох вправ і збільшуйте навантаження поступово, щоб визначити, не чи принесе шкоду комплекс дихальної гімнастики.
 5. При задишці, болі в м’язах, зблідненні шкіри потрібно припинити заняття й повідомити про проблему лікаря, щоб встановити причину несприйняття організмом вправ дихальної гімнастики.
 6. Потрібно дихати тільки чистим повітрям — вибирайтеся на вулицю, або, при непогоді, займайтеся в провітреному приміщенні. Врахуйте, що в непровітреному приміщенні у повітрі може бути багато мікробів, у тому числі хвороботворних.

Каченята у воді

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Вправи

 1. Починаємо комплекс із вивчення дихальних процесів. Слухаємо диханя — у повній тиші й у будь-якому положенні тіла діти прислухаються до тіла, і визначають, які органи беруть участь у диханні при вдиху й видиху — плечі, груди, живіт, як вони дихають — глибоко або поверхово і як часто.
 2. Спокійне дихання — відновлюємося після навантаження, у тому числі емоційного. Повільно й тихо вдихаємо повітря носом, при розширенні грудної клітки потрібно затримати дихання наскільки можливо, потім плавно видихнути теж через ніс. Цією вправою можна закінчувати комплекс.
 3. Дихання однією ніздрею — закрити одну ніздрю пальцем, іншою зробити тихий довгий вдих, причому перший раз — животом, другий — сонячним сплетіння, третій — грудною кліткою. Зміцнює верхні дихальні шляхи.
 4. Повітряна куля — дихаємо у положенні лежачи животом, тримаючи на ньому долоні. Амплітуда повинна бути великою — на видиху поверхня живота повинна максимально наближатися до спини. Зміцнюємо м’яза живота, вентилюємо нижню частину легенів.
 5. Повітряна кулька в грудній клітці — положення сидячи, стоячи, лежачи, руки — знизу ребер. Повільно вдихаючи, стежити, щоб плечі й живіт були нерухомими й повільно стиснути ребра руками, створюючи опір, на видиху знову натиснути на ребра.
 6. Повітряна куля злітає — одна рука між ключицями, вдих і видих робиться за допомогою повільного підняття й зниження плечей і ключиць. Стимуляція верхніх відділів легенів і верхніх дихальних шляхів.
 7. Вітер — вдихаємо носом максимально велику кількість повітря, втягуючи живіт, і ребра (створюючи тиск) потім видихати, випинаючи живіт і грудну клітку. Так вентилюється повітря в легенях, зміцнюються дихальні м’язи, знімається втома.
 8. Обнімаємо веселку. Можна стояти або рухатися — посміхаючись ширше, разом з видихом виголошуємо «с-с-с» і втягуємо живіт і груди. При цьому руки ставимо спереду й схрещуємо перед собою, обіймаючи плечі — одну руку потрібно поставити на плече, іншу — під пахву. Затримати дихання на кілька секунд.
 9. Їжачок — повертаємо голову в сторони, можна в русі. Вдихаємо різко, сильно й із шиплячим звуком, як у їжачка, видихаємо носом і ротом одночасно, але вже плавно, без зусиль.
 10. Трубка з губ — спочатку вдихаємо носом, втягуючи живіт, потім, складеними трубкою губами втягуємо повітря по максимуму, зімітувати ковтання повітря, затримати дихання на три секунди, після цього повільно видихаємо повітря носом, піднявши голову вгору.
 11. Вушка — качаємо головою в сторони, намагаючись торкнутися вухами плечей (але плечі не повинні рухатися), сильно вдихаючи повітря. Пробуємо на вдиху задіяти всі м’язи носоглотки. Видихаємо в будь-якій формі.
 12. Мильні бульбашки — нахиляємо голову до грудної клітки, з напругою носоглотки вдихаємо носом. Спокійно видихаємо носом, піднявши голову, не опускаємо підборіддя й відразу вдихаємо носом, з напругою носоглотки. Опускаємо голову й видихаємо через ніс.
 13. Трубочка з язика — уявно виголошуючи «о», складаємо губи трубкою, також складаємо трубкою й висунутий язик. Через язик трубкою втягуємо повітря, наповнюючи легені й одночасно роздуваємо живіт і груди. Після вдиху рот закрити, торкаємось підборіддям грудей, затримуємося, піднімаємо голову й видихаємо носом.
 14. Насос — руки стиснуті в кулаки перед грудьми, нахиляємося вперед, роблячи вдихи при нахилах із шумом, начебто працює насос, видихайте довільно. Згодом вправу можна ускладнити — нахилятися після маятникового прогину назад, збільшуючи амплітуду.

Мильні бульбашки

Вправи можна проводити як індивідуально, так і в групі. Комплекс потрібно проводити динамічно, напружуючи й розвиваючи дихальні м’язи. Також потрібно включити логопедичні вправи на вимову різних голосних (а, о, у) і приголосних звуків (ш, ж), а також звукосполучень (ух, ах, фу). Так розвиватися будуть не тільки дихальні органи, але й голосові зв’язки, адже відомо, що без хорошого дихання голос не може бути сильним і мелодійним.

До вправ потрібно додавати ігровий комплекс, а також елементи змагальності (наприклад, хто довше затримає дихання). Хоча в старшій групі можна вже трохи відійти від ігрової форми, тому що діти більш свідомі, але при відсутності ігор їх увага розсіюється, вони стають неуважними, потрібно це врахувати. Потрібно спостерігати за дітьми, щоб нікому не ставало погано.

Одяг повинен не сковувати рухи, температура повітря близько повинна бути 20 градусів. Займатися потрібно від 10 хвилин до півгодини, збільшувати тривалість потрібно після покращення стану хворого.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию