Картотека дихальної гімнастики для середньої, старшої і підготовчої групи

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Дитячі освітні установи дають не тільки основу знань, але й фізичної підготовки дітей. Крім фізичних вправ важливо також тренувати дихання, особливо при наявності хронічних захворювань. Картотека дихальної гімнастики для від середньої, старшої та підготовчої груп містить ускладнені вправи, які в ігровій формі допоможуть вилікувати дихальні хвороби й зміцнять імунітет у здорових дітей.

Ранкова зарядка

Методика Стрєльнікової

Методика Стрєльнікової може здатися дивною через специфіку виконання вправ. Але вона має право на існування в особливих випадках, наприклад у випадку захворювань носоглотки, де у лікувальних цілях застосовується монотонне ритмічне дихання. Вправи робити 8 — 10 разів. Вдихати менше, ніж звичайно, не напружуватися, темп можна міняти на зручний для дитини. Видих при наступних вправах легкий, довільний і неконтрольований. Згодом можна дихальні вправи поєднувати зі звуковими.

Відкритий урок

 1. Розминка — діти стоять, розставивши ноги на ширину плечей, руки не повністю зігнуті в ліктях при прямому тулубі. Пальці стиснуті в кулаки, але не занадто сильно й повернуты назустріч один одному. Присісти, схрестивши руки, активно й швидко, із шумом вдихати носом один раз на секунду. Видихати довільно. Ускладнення — вдихати два рази на секунду.
 2. Нахили — стоїмо, ноги розставлені на ширину плечей, тулуб тримати прямим, руки по швах. Нахиляємося, довільно опустивши й злегка схрестивши руки. Галасливо й швидко вдихати носом один раз на секунду, при видиху не повністю випрямитися.
 3. Нахили назад — ноги на ширині плечей, підняти зігнуті в ліктях руки на рівень плечей, руки в кулачках, пальці повернути назустріч. Відхиляємося назад, руки схрещуємо перед грудьми, робимо швидкий вдих носом з невеликим шумом. На видиху випрямлюватися не повністю й повторити нахили назад із вдихом. Видих контролювати не потрібно.
 4. Маятник — нахиляємося вперед і опускаємо вниз руки. Гойдаємося вперед — руки на швидкому вдиху носом схрещуються, на видиху гойдаємося назад.

Якщо вправи гімнастики для дихання добре виходять, у старшій групі їх потрібно ускладнювати — збільшувати інтенсивність, час виконання, робити кругові і ривкові рухи рук.

Спеціальні вправи

Наступна картотека призначена для зміцнення окремих дихальних органів і посилення спеціальних функцій дихання.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Подовження видиху:

 • нахили вперед — ноги на ширині плечей, руки опущені по швах, спокійно вдихаємо, руки ставимо за спину й, дивлячись уперед, три рази пружинисто нахиляємося вперед, щораз видихаючи, повертаємося й вихідне положення;
 • нахиляємося з умовною парасолькою — ноги розставити, руки на поясі, плавно вдихаємо й три рази нахиляємося убік, накриваючись зверху іншою рукою, при кожному нахилі видихати, на рахунок чотири вдихаємо й повертаємося у вихідне положення;
 • діти змагаються між собою — хто довше дуне на довгу паперову стрічечку перед собою.

Діти дують на метеликів з фольги

Тренування дихальної системи:

 • стоячи, вдихнути й затримати повітря, потім, при прямому тулубі, три рази несильно видихнути, немов потрібно задути свічу;
 • стоячи прямо, глибоко вдихаємо, піднімаючи перед собою руки, затримуємо повітря, і енергійно видихаємо ротом зі звуком «ха», при цьому нахиляємося вперед і опускаємо руки, випрямлюємося на вдиху повільно.

Зміцнюємо м’язи верхніх дихальних шляхів і носоглотки, можна стояти або рухатися, вдихати, напружуючи носоглотку:

 • їжачок — ходимо й повертаємо з напругою шиї голову в сторони, сильно вдихаючи носом, видихаємо легко через рот;
 • вушка — качати головою по сторонах намагаючись торкнутися вухами плечей і, сильно вдихаючи, видихаємо м’яко ротом.

Гімнастика Толкачова

Дихальна гімнастика Толкачова дуже проста й цікава, її можна виконувати, коли потрібно розслабиться.

 1. Качалка — сидячи, руки поставити на коліна. Розгойдуємося вперед та назад зі звуком «Фро-о-о-х».
 2. Ялинка росте — стояти прямо, руки опущені, ноги розставлені, присідаємо на видиху зі словом » Страх-х-х», руки піднімаємо перед собою, на вдиху встаємо у вихідне положення.
 3. Зайчик — стоїмо з розставленими ногами й опущеними руками, присідаючи, на видиху виголошуємо «фр-р», згинаємо руки в ліктях, підводячи тильну сторону долонь до плечей, немов зайчик. Робимо повільно.
 4. Гусаки сичать — ноги розставити, ступні тримати паралельно, гімнастична палиця на згині рук, нахиляємося вперед зі звуком «ш-ш-ш», витягаємо шию й дивимося вперед.
 5. Притискаємо коліна — сідаємо з витягнутими ногами, гімнастична палиця під колінами, притягаємо ноги за коліна палицею до грудей зі звуком » уф-ф», на видиху випрямляємо ноги й знову опускаємо руки.
 6. Веслярі — сісти й розставити ноги, палиця біля грудей. Нахиляємося вперед на видиху зі звуком «гу-у» торкаємося палицею пальців ніг, знову випрямлюємося, підводячи палицю до грудей.

Фізкультура

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию