Вправи дихальної, лікувальної гімнастики і ЛФК після операції на легені

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

На жаль, при травмах легенів, захворюваннях або ускладненнях, іноді потрібно оперативне втручання. Після хірургічного лікування потрібний тривалий відновний період, у якому допомагає дихальна гімнастика, вправи ЛФК, і спеціальні гімнастичні вправи. Після небезпечних ушкоджень, які виникають внаслідок пошкодження кісткового корсета грудей можливі поранення легені ребром, а також ушкодження кровоносної системи, потрапляння повітря в порожнину за плеврою. Також операції потрібні при нагноєннях легенів, пухлинах, при цьому можливе видалення частини або всієї легені. При цьому операції самі по собі дуже травматичні — щоб добратися до дихального органа, потрібно пройти через м’язи, хрящі й самі ребра. Хірурги відновлюють герметичність і дихальну функцію, але відновлювати функціональність і повноцінність дихання потрібно самому.

Дихальна система людини

Перед хірургічним втручанням

Люди, як правило, дуже важко переносять операцію на легенях, тому до цього травматичного втручання їх бажано підготувати за допомогою гімнастичних і фізичних вправ. Особливо допомагають спеціальні вправи при нагноєннях у легенях, які викликають інтоксикацію. Через нагромадження гною в легенях, яке супроводжується кровохарканням, дихати стає важче, гірше працює серце й мозок людини. Спеціальне фізичне навантаження допомагає покращити дихальні функції. Також вивчаються вправи, які потрібно робити після операції.

Після хірургічного втручання

Звичайно, якщо є кровотеча в легенях, температура тіла піднімається вище 38 градусів, але без скупчення мокротиння, або ж діагностується серцево-судинна недостатність третього ступеня, ні про яку лікувальну гімнастику не може бути й мови, оскільки вона може піти на шкоду й, можливо, хворого оперувати потрібно в терміновому порядку.

Хворим рекомендується:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 • вправи, які допомагають дренажу легенів до десяти разів на день, за півгодини до їжі й мінімум годину після їжі;
 • вправи, які активують резервні можливості серцевої й дихальної системи;
 • нескладна зарядка, яка задіює всі м’язи тіла;
 • дихальні вправи, що використовують активне дихання і його затримку на якийсь час;
 • прогулянки по рівній місцевості;
 • помірна ходьба по сходах.

Після хірургічного втручання

При хірургічному втручанні внутрішні органи отримують серйозні травми. Ушкоджуються не тільки м’язи й ребра, але й нервові закінчення, що приводить до болей після операції, що, разом із пригніченням дихального центру, приводить до поверхневого газообміну, порушення дренажу легенів. Після операції також виникають інші ускладнення — контрактура суглоба плеча болючого характеру, емболія, тромбоз, пневмонія, кишкова атонія, проблеми з кишечником і інші.

У післяопераційному періоді потрібно поліпшити показники однієї частини легені, яка збереглася, уникнути ускладнень, спайок між плеврами, розробити плечовий суглоб. Лікувальну гімнастику призначають уже декілька годин після операції, у тому числі й дихальну, оскільки хворий повинен відкашлятися.

Огляд лікаря

Вправи в постільному режимі

 1. У перші дні призначають вправи, пов’язані з діафрагмальним диханням або ж просте дихання діафрагмою в положенні лежачи. Лежати хворий повинен від однієї до трьох діб, залежно від важкості операції.
 2. Для розробки серцево-судинної системи потрібно працювати дальніми кінцівками — передпліччями, кистями, стопами. Вставати ще не можна, але в такий спосіб можна уникнути застійних явищ у м’язах.
 3. Із другого дня розробляють плечові суглоби.
 4. Лежачи на здоровому боці, потрібно декілька разів на день надувати кульки.
 5. Призначають масаж шляхом постукування кулаками, вібрування і гладячі рухи долонями.
 6. На другий або третій день можна лежати на хворій стороні, і підтягувати ноги до живота, лежачи на боці імітувати ходьбу для того, щоб легені дихали активніше.

Дихання діафрагмою

Відновлювальні вправи

 1. На четвертий або п’ятий день хворий може займатися в положенні сидячи, заняття повинні тривати до десяти хвилин.
 2.  Через тиждень після операції дозволяється ходити й займатися можна до 20 хвилин. У цей період потрібно стимулювати трофічні (постачання поживних речовин) процеси в тканинах, відновити поставу. Плечі повинне рухатися в тих же об’ємах, що здорове. Дихання повинне бути бути не діафрагмальним, а грудним.
 3. Від десяти днів після операції. Виписують на 10 — 12 добу. Займатися можна біля гімнастичної стінки, з легкими гантелями, гумовою стрічкою. Також можна виходити на вулицю, у тому числі вільно ходити по сходах.
 4. Після декількох місяців потрібно грати ігри, які сприяють рухливості — бадмінтон, волейбол, настільні теніс. Відновлення в повному обсязі триває до напівроку, рідше — довше.

Після операції потрібно обстежити легеню, чи досить вона розправилася, якщо ні — можливе запалення окремих ділянок, якому передує задишка. Тому регулярно обстежуйтеся у лікаря. До трьох місяців потрібно робити вправи, які вентилюють легені. Можна робити домашню роботу, потрібно в міру харчуватися без переїдання. І, оскільки це відновний процес, харчування повинне бути корисним. Звичайно, потрібно кинути курити й пити.

Біля гімнастичної стінки

Вправи в реабілітаційному періоді

 1. У положенні стоячи або сидячи на стільці розвести руки в сторони настільки далеко, щоб лопатки з’єдналися на вдиху й повільно видихати, збільшуючи зусилля, при цьому діафрагма повинна підніматися й надавлювати знизу на легені. Вдих потрібно робити носом, дихати грудьми, видихати із зусиллям, яке забезпечують губи, складені в трубочку.
 2. На видиху виголошувати звук «ш-ш», збільшуючи бронхіальний опір.
 3. Надувати кульки й дитячі іграшки, наприклад камери для плавання.
 4. Вдихати носом на чотири рахунки, видих робити на вісім рахунків, надмірні зусилля докладати не потрібно.

Надування кульок

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию