Лікування аденоїдів у дітей дихальною гімнастикою

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Коли занадто збільшується мигдалина в носоглотці, виникає утворення аденоїд і захворювання під назвою аденоїдит. Цією хворобою хворіють як правило діти, оскільки після десяти років у дітей мигдалина не розвивається, а навпаки, зменшується. До запалення аденоїдів приводять інфекції, хвороби верхніх дихальних шляхів. Із запаленням аденоїдів дихати стає важче й це приводить до додаткових ускладнень. Лікується інгаляціями, накладенням компресів, у крайньому випадку навіть хірургічним втручанням (видалення). Дихальна гімнастика при аденоїдах допоможе традиційним медичним методам вилікувати дітей, зменшить час протікання цієї неприємної недуги. Аденоїди не дають дихати, викликають біль при розмові, ковтанні, тому лікувати їх потрібно комплексно і ґрунтовно.

Діагностика

Підготовчі вправи

Дихальні вправи дозволяють позбавити дитину від недуги в гострій і хронічній формі. Тільки не забувайте, що лікування повинне бути комплексним, за допомогою різних методик сучасної медицини. Але все-таки небажано допускати хірургічного втручання, адже сучасні методики лікування аденоїдів досить ефективні. Дихальну гімнастику краще починати з віку трьох років, перед основними вправами потрібно пройти підготовчий комплекс. Ціль гімнастики — навчити дітей правильному диханню носом.

Крім гімнастики, потрібно займатися загартовуванням. Вправи потрібно проводити щодня протягом трьох місяців, без пропусків, до десяти разів на день. Можна чергувати — раз займатися в добре провітреному приміщенні, раз — на свіжому повітрі. Перед початком гімнастики потрібно видути носа. Вправи:

 • кулачки — стать прямо, зігнути руки в ліктях і повернути долоньки нагору; на глибокому вдиху стискаємо кулачки й робимо вільний видих, повторити 20 разів;
 • вагончики — коштуючи, руки стислі в куркулів і випрямлені уздовж корпуса; зробити 8 гучних вдихів і при цьому ритмічно розтискати кулачки, повторити 10 разів;
 • насос — ноги на ширину плечей, руки вільно звисають; нахиляємося, округляючи спину й розслаблюючи шию. Зробити несильний носовий вдих, при видиху випрямлюємося, вправу зробити 10 разів.

Оздоровлення

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ускладнений лікувальний комплекс

Наступні вправи призначені безпосередньо для лікування аденоїдів, але робити їх небажано в гострій фазі, краще покращення поліпшення стану. На піку захворювання краще робити просто навчальні рухи, щоб дитина могла займатися самостійно невдовзі після зменшення запалення.

 1. Кішка — зігнути руки в ліктях, долоні вільно звисають, спина постійно залишається прямою. Різкий поворот тіла супроводжується слабким присідом і глибоким, але швидким вдихом. Видих довільний, повторити 10 разів.
 2. Кроки — спина рівна, ноги на ширині плечей. Одну ногу згинаємо в коліні й намагаємося торкнутися живота, на другій нозі присісти з неглибоким вдихом, що супроводжується шумом. Потім стати у вихідне положення, вдихаючи ротом. Можна робити до шістдесяти підходів. Якщо дитина ослаблена, вправу в крайньому випадку можна робити сидячи або навіть лежачи, але тоді кількість підходів потрібно зменшувати зважаючи на стан дітей.

Будова горла

Зміцнення носоглотки

Наступні вправи повинні покращити носове дихання, зміцнити носоглотку дитини:

 1. Закрийте одну ніздрю пальцем, і зробіть другою десять глибоких вдихів і видихів, повторіть через другу ніздрю, потім — через обидві.
 2. Зробіть глибокий вдих однією ніздрею, ненадовго затримайте дихання, видихніть другою ніздрею, повторіть десять разів. Потім, після перерви, повторіть вправу, але з різким неглибоким вдихом.
 3. Із закритим ротом ритмічно виголошуєте «ф», «ж», «щ», «п», «т», «м», «в», «б», видихаючи носом.
 4. Увечері полощіть теплою водою горло зі звуками » о-о», » а-а», тривалість — поки не буде використана склянка води.
 5. Дихайте, прослуховуючи пульс. Вихідне положення — стоячи прямо, груди й живіт випнуті, намацати пульс на лівій руці. Вдихайте носом на п’ять ударів серця, на п’ять затримайте дихання, на п’ять ударів видихніть, потім ще знову на п’ять ударів пульсу затримайте дихання. Потрібно поступово нарощувати кількість ударів пульсу в циклах вправи, причому на вдиху, видиху й затримці вони повинні бути однаковими. Так доведіть до десяти ударів пульсу.
 6. Вентиляція легенів — вдихніть відкритим ротом, потім потрібно скласти губи, ніби для свисту, але без роздування щік. Із силою зробіть видих, але не повністю, решта повітря видихайте потроху, невеликими порціями. Ця вправа бадьорить організм, тому її краще робити зранку і ближче до обіду.

Ці вправи для дітей привчать їх до носового дихання й допоможуть вилікувати хворобу аденоїдів. Не забувайте про регулярність занять, дотримуйтеся режиму й консультуйтеся в лікаря, оскільки самолікування небезпечне.

Тренування

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию