Вправи дихальної гімнастики при бронхіальній астмі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Бронхіальна астма — небезпечне й дуже неприємне захворювання. Але воно відноситься до тих хвороб, які можна вилікувати й перебіг якої можна сповільнити. Правильний режим, грамотне лікування, дихальна гімнастика при астмі, спеціальні фізичні вправи можуть суттєво полегшити життя астматика, сприяти його видужанню. Особливо це відноситься до дітей, яких часто лікарі ставлять діагноз «алергоз», сподіваючись, що при правильному лікуванні дитина зможе видужати й жити повноцінним життям без медикаментів.

Інгалятор

Особливості хвороби

Бронхіальна астма протікає як бронхіальних алергоз, але має не ситуативний, а хронічний характер. Загострення бувають на тлі цвітіння алергенів, неправильного харчування, але найчастіше вони починаються з респіраторних хвороб, таких як застуда й грип, причому особливо важко астматикам, які живуть у холодному вологому кліматі.

У дітей астма іноді виникає через ураження печінки, яка якимось образом впливає на виникнення алергійної реакції, у свою чергу алергія впливає на спазм бронхів. Тому астматичний напад можливий на фоні неправильного харчування — гостре, жирне, солоне, кондитерські вироби, чіпси можуть спровокувати астматичний напад. А тривалий прийом лікарських препаратів, паління, алкоголь також впливають на роботу бронхів і можуть стати важливим фактором, що впливають на виникнення захворювання.

Дискомфорт у легенях

Також важливий фактор — клімат. Вологий, холодний клімат не вирок, але виникнення навіть найменшої застуди відразу веде до загострення хвороби. І в холодну пору року астматик може серйозно страждати від хвороби, приймаючи багато медикаментів. І навпаки, сухий теплий клімат, з насиченим солями або хвойними смолами свіжим повітрям, значно полегшують протікання хвороби або ж зовсім у подібних умовах людей перестає хворіти. Тому, якщо є можливість, потрібно організувати курортне лікування. На жаль, місця з гарним кліматом недешеві — це південний берег Криму, Єгипет, Каліфорнія, але можна знайти й місця подешевше — солоні озера, значний масив хвойного лісу, бажано соснового.

Особливо небезпечні місця для хворих астмою — низини великих рік, де велика вологість, вогкість, часті ранкові тумани. Тому, змінюючи клімат, спробуйте спочатку спробувати пожити в нових місцях, випробовуючи, як місцевість вплине на органи дихання. Важливість клімату й особливостей повітря говорить про те, що вправи дихальної гімнастики найкраще проводити на свіжому повітрі, якщо воно підходить для астматиків, і в провітрюваних закритих приміщеннях, якщо повітря ззовні може спровокувати напад. Наприклад, не варто займатися на свіжому під час рясного цвітіння трав і дерев, особливо в жару, також небажане для дихання свіже, але вологе й холодне повітря.

До лікування астми потрібно підходити комплексно, тоді хвороба відступає. Ну й не занадто захоплюйтеся можливістю повністю безмедикаментозного лікування. З гострих станів потрібно швидко виходити за допомогою медикаментів, які знімають симптоми, повторних нападів і поліпшення стану можна уникнути за допомогою гормональних апаратів. Але організм потрібно зміцнювати й змушувати самому виходити із хворобливого стану. Тому порадьтеся з лікарем і займайтеся звичайною й дихальною гімнастикою, поступово й рівномірно загартовуйтеся, ведіть здоровий спосіб життя і ви зможете не просто жити спокійно, але й повністю видужати.

Квіти

Користь вправ

При певних формах астми часто протипоказані важкі фізичні навантаження. Але потрібно врахувати, що ведення пасивного життя, нестача фізичної активності веде до погіршення загального стану організму. І навпаки, навантажуючи себе нескладними, але регулярними вправами, людина не тільки добре себе почуває, але в цілому покращує своє здоров’я. В організмі всі органі взаємозалежні, і поліпшення стану одних веде до покращення роботи інших внутрішніх органів.

Дихальна гімнастика при бронхіальній астмі можливо не завжди кардинально змінює перебіг хвороби, але є додатковим безпечним навантаженням, яке можна робити поза періодами загострень хвороби. Вправи є доповненням до звичайного лікування й сприяють пом’якшенню нападів і є профілактикою ускладнень.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Свіже повітря

Мета вправ — тренування дихальних органів. Тренування краще проводити на свіжому повітрі, якщо на вулиці комфортна погода. У запилених приміщеннях, які не провітрюються, робити вправи не можна. Від занять слід відмовитися, або переглянути їхню складність, у випадках:

 • після сильного кашлю, спазму бронхів, нападів задухи, особливо це стосується гімнастики Стрельнікової, яка пропонує різке дихання через ніс;
 • погодні умови далекі від комфортних — це може бути як мороз, так і жара, а також сильний вітер, дощ, туман;
 • у вас недавно був напад задухи, сильний кашель або спазми;
 • після сильних фізичних навантажень, при яких виникає задишка;
 • якщо бронхи ослаблені хворобою, від занять потрібно утриматися навіть якийсь час після видужання; особливо це стосується дітей, які часто хворіють респіраторними захворюваннями;
 • поганий настрій, погане самопочуття, приведіть себе в хорошу психологічну форму й тоді займайтеся;
 • заняття для дітей потрібно робити в ігровій формі, і стежте за ними, щоб не почався напад.

Правила занять

При заняттях потрібно дотримуватися наступних правил:

 1. Дихати ротом потрібно, інакше вміст носоглотки може потрапити в бронхи, що викличе напад. Особливо це стосується прихильників гімнастики Стрельнікової, яка рекомендує різко дихати носом.
 2. Щоб не спровокувати кашель, робити рухи потрібно між вдихом і видихом.
 3. Врахуйте, що це тренування, а не лікування, тому при серйозних нападах або частих слабких приступах потрібно прийняти медикаменти.
 4. Що стосується розрекламованої гімнастики Стрельникової, нею потрібно займатися для тренування дихальних органів. Вона досить інтенсивна й можна потренувати м’язи, прочистити органи носоглотки. Але системою Стрельникової потрібно або не займатися при астмі або займатися із граничною обережністю, наприклад при наявності корисного, насиченого сіллю повітря, коли бажано щоб побільше повітря пройшло через дихальний шляхи. Особливо це стосується маленьких дітей, які не можуть вчасно оцінити свій стан при навантаженнях на дихальні органі.
 5. Займайтеся два рази в день, більше або менше не треба. Комплексом Стрельникової не потрібно займатися більше одного разу на день. Гімнастику Стрельникової було придумано для поновлення голосу вокалістів, не треба робити з неї універсальний спосіб лікування. Метод Бутейко фактично є своєрідною сектою, тому його потрібно ігнорувати.

Вправи

За допомогою дихальних вправ слизова оболонка звільняється від мокрот, подих стає нормальним, легені краще вентилюються, спазми бронхів стають менш частими, зміцнюються м’язи, відповідальні за дихальний процес, людина вчиться управляти організмом, внаслідок чого напади стають рідшими, а значить хворий не переживає постійний стрес, який сам по собі може бути причиною загострення.

 1. Вправу можна робити в ліжку — лежачи на спині, зігнути ноги в колінах, торкнутися ними грудей (або підтягнути ближче) і неспішно видихати ротом поки від вправи не прийде утома. Ця вправа підходить для дітей у вигляді ранкової зарядки, адже вона також тренує м’язи преса й спини.
 2. Стоячи прямо, дихати носом, надуваючи на вдиху живіт, напружуючи на дві секунди, розслаблювати при видиху й втягти в точці максимального видиху — це навчання діафрагмальному диханню.
 3. Вдихати ротом, видихати однією ніздрею, закривши іншу пальцем. Повторити на іншу сторону носа.
 4. Вдихати повітря ротом, видихати через соломинку у воду, робіть так до десяти хвилин.
 5. Стоячи, підніміться на носочках, долоні стисніть над собою в замок, опустіться на повну стопу й нахиліться, прорубуючи простір між ногами на видиху. Ця вправа — лісоруб, забезпечує хороше відкашлювання й вентиляцію легенів. Але вона також може спровокувати кашель.
 6. Імітуйте рух лижника, який спускається з гори — руки з положення перед собою на видиху відвести назад, наполовину присівши, вдихайте випрямлюючись.
 7. Лежачи, руки під низом спини, на три рахунки видихайте, втягуючи живіт, на рахунок чотири живіт випинайте. Ця вправа — для тих, у кого напад проходить і йде видужання, тому що допомагає відкашлюванню.
 8. Надувати кульку, ця вправа особлива цікава для дітей, які в результаті можуть прикрасити кульками кімнату.
 9. Вправа для розслаблення — вдих через ніс, потім повільно видихати через складені трубочкою губи.
 10. Вимовляйте різні складні комбінації звуків і скоромовки на повільному видиху. Якщо хочете додаткового навантаження — робіть гімнастику Стрельникової, але не робіть комплекс Стрельникової основним, це допоміжні вправи.

Для того, щоб тренування проходили ефективніше, їх можна проводити під веселу музику для дітей і спокійну для дорослих. При астмі потрібно дотримуватися дієти №5, відмовитися від алкоголю й паління. Осторожніше з медикаментами — хронічний прийом ліків, навіть від алергії, може призвести до загострення хвороби, особливо це стосується гормональних ліків. Тому після ослаблення загострення зміцнюйте організм, намагайтеся, щоб він як можна швидше видужав природнім способом.

Кулька

Іноді говорять, що не можна утримувати в будинку домашніх тварин. Собака є винятком, адже якщо в дитини астма і їй подарували щенятко, вона буде з ним багато гуляти, менше перейматися своєю хворобою. Така рухова активність разом зі свіжим повітрям буде сприяти видужанню дитини. Звичайно, для того, щоб тримати в домі кота або собаку, потрібно впевнитися, що домашні улюбленці не є джерелом сильної алергії.

Дихальна гімнастика — допоміжна при лікуванні, тому її можна поєднувати з фізіотерапевтичними процедурами — робити інгаляції, масаж, электрофорез. Але після процедур, пов’язаних з теплом, потрібно зробити паузу більше години. Не слід захоплюватися гімнастикою, вправами, дихальною гімнастикою Стрельникової, потрібно зміцнювати організм різнобічно й він невдовзі буде працювати нормально.

Потрібно обмежити доступ до алергенів, але не варто їх виключати взагалі. Потрібно, щоб організм звик до них і поступово перестав на них реагувати. Деякі алергени, наприклад пилок трави неможливо виключити взагалі. Загартовуйте організм, поступово його підсилюючи, і хвороба відступить.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию