Лікувальна гімнастика та ЛФК при кашлі, бронхіті та бронхоектазії

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Кашель буває при готрих респіраторних захворюваннях, якщо його не лікувати, він може перейти в гострий, хронічний бронхіт. Хронічне протікання хвороби може перейти в астму, бронхоектаз — захворювання, при якому міняється структура бронхів і ускладнюється бронхіальна прохідність, дихати стає важко й із цією проблемою доводиться постійно боротися. Хворому потрібно допомагати комплексно — медикаменти, режим, спеціальний масаж і вправи лікувальної гімнастики при бронхіті.

Гостре респіраторне захворювання

 

Лікування кашлю

Коли трахебронхіальне дерево вражається інфекцією (вірусною, бактеріальною) або ж повітрям, насиченим хімічними речовинами, пилом, виникає сильний постійний кашель — гострий бронхіт.

Лікувальна гімнастика, фізкультура й масаж відновлюють правильне функціонування бронхів — поліпшується дренажна функція, хвороба надалі не переходить у хронічну стадію, пневмонію. Цілеспрямований вплив на життєво важливий орган покращує стан організму й підвищує імунітет.

Вправи слід робити, коли гострий процес у минулому, у такий спосіб потрібно допомагати видужуючому організму. Потрібно звернути увагу на сильний видих й відкашлювання, яке є найважливішим чинником видужування на цьому етапі — важливо не допустити застою мокротиння, у якому можуть заводиться бактерії.

Ліки

Хронічний кашель

Гострий бронхіт переходить у хронічний — постійно виділяються мокротиння, бронхи зменшують прохідність через постійно присутній слиз і зменшення діаметра бронхів. При ураженні навколишніх тканин можливі різні ускладнення у вигляді пневмосклерозу, ателектази, емфіземи й інші, які приводять до дихальної недостатності. Дихання при хронічному бронхіті може просто супроводжуватися кашлем, а може бути порушеним, супроводжуватися обструктивною задишкою при фізичному навантаженні й без нього.

Лікувальна гімнастика при цьому виді бронхіту покликана покращити обмін лімфи, крові, а також допомагає ліквідувати запалення і його наслідки. Вправи спрямовані на збільшення амплітуди руху грудної клітки, поліпшення роботи дихальних мускулів, видих подовжений, супроводжується відкашлюванням.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Запалення бронхіол

Структурні зміни дихальних шляхів

При бронхоектазії відбувається розширення стінок бронхів, які мають вигляд мішечків, у яких виникають скупчення слизу. Особлива небезпека полягає у виникненні пневмосклерозу (звичайна тканина заміщається сполучною) і інтерстициальної пневмонії (запальний процес прогресує). Це важке захворювання приводить до серцевої, легеневої недостатності й емфіземи легенів.

Гімнастика полягає в поліпшенні відділення мокротиння, покращення живлення тканин, дихальних органів. Вправи супроводжуються довгим видихом з покахикуванням, постукуванням грудей кулаками для розрідження слизу, але не можна затримувати дихання.

Потрібно позбутися шкідливих звичок

Вправи

Вправи гімнастики можна застосовувати при простих, а також складних видах бронхіту, також при бронхоектазії. Темп — повільний, видих — подовжений, 20 — 30 секунд, видихнувши, потрібно відкашлятися.

Лежачи на спині:

 1. Одну руку поставити на живіт, іншу — на груди, ноги підняти на 30 сантиметрів. Дихаємо животом у повільному темпі, видих триває близько половини хвилини.
 2. Долоні на плечах — на вдиху піднімаємо лікті, на видиху нахиляємо голову вперед і надавлюємо на бічну частину ребер.
 3. На вдиху розводимо руки в сторони, на видиху підтягуємо коліна до грудей, обійнявши їх руками.
 4. Ставимо стопи на підлогу, попередньо зігнувши ноги в колінних суглобах, на видиху піднімаємо тазову частину, на подовженому вдиху опускаємо, робити повільно.
 5. З лежачого положення на видиху сідаємо й знову лягаємо на вдиху.
 6. Скласти руки в замок і поставити на груди, руки підняти й намагатися крутити грудною кліткою в одну й іншу сторону при вільному диханні.
 7. Руки уздовж корпуса, на вдиху піднімаємо руки вище голови, опускаючи, підняти одну ногу.

Свіже повітря

Лежачи на лівому боці (повторити на правому):

 • ліва рука витягнута нагору, права — по уздовж корпуса, на вдиху піднімаємо праву руку над головою, на видиху її опускаємо й стискаємо рукою грудну клітку, відкашлюючись;
 • швидко крутити напруженою правою рукою по п’ять разів в одну сторону, дихання довільне;
 • на вдиху піднімати праву руку, на видиху обійняти нею коліно правої ноги й підтягнути до грудей з подовженим видихом, відкашлюючись після торкання коліном грудної клітки;
 • на видиху потягнутися правою рукою убік, поставивши спину на підлогу, на вдиху повернутися назад, знову на видиху нахилитися вперед;

Лежачи на животі:

 • упор долонями як при віджиманні, стати на коліна й повільно присісти на вдиху навпочіпки, знову випрямитися із прогином спини вниз (животом до підлоги) на видиху;
 • повернути руку й тулуб слідом за нею на вдиху, знову повільно лягти на підлогу на видиху;
 • діафрагмальне дихання з подовженим видихом;
 • розслаблююча вправа — на вдиху повільно піднімаємо руки й кладемо кисті рук на підлогу вище голови, на видиху руки опускаються;
 • згинаємо руки в ліктях з одночасним згинанням пальців у кулаки, розгинаючи лікті, розтискаємо кулаки, робимо в повільному темпі при вільному диханні.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию