Проста дихальна гімнастика при емфіземі легень

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Емфізема легенів найчастіше є наслідком хронічного обструктивного бронхіту. Легенева сполучна тканина перестає бути еластичною, вона заміняється фіброзною. Оскільки легені втрачають можливість ефективно стискуватися, вони збільшуються в розмірі, розвивається пнемвосклероз. Симптоми — поверхневе дихання, ригідність (твердість, нееластичність), мала рухливість грудної клітки при дианні. Виконання спеціальних дихальних вправ підсилює локальну вентиляцію легенів, зменшує задишку, розвиває дихальну мускулатуру.

Задишка

Особливості захворювання

Емфізема легенів буває гострою (зустрічається при гострих нападах астми й внаслідок видалення однієї легені) й хронічною дифузійною (зустрічається частіше, виникає як наслідок хвороб — бронхіт, астма, пневмосклероз). Виникає спазм, набряк слизової оболонки, що призводить до нагромадження мокротинь у бронхах і вони втрачають свою прохідність. Далі хвороба супроводжується запальним процесом, який призводить до дистрофії стінки бронхів і бронхіол, легені втрачають тонус, перестають повністю скорочуватися.

Альвеоли

Виникає задишка, причому часто без фізичного навантаження, вдих стає більш тривалим. Хворий кашляє як при бронхіті, але з невеликою кількістю в’язкого мокротиння. Людина отримує своєрідний вигляд — грудна клітка у вигляді бочки, при диханні рухається мало, спостерігається синюшність шкіри. Лікують при емфіземі симптоматично, ліки в основному як при бронхіті й бронхопневмонії, але також допомагає дихальна гімнастика.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Особливості занять і режиму

Дихальна гімнастика є експіраторною — виконуються вправи, які приводять до виникнення повноцінного вдиху, зміцнюють м’язи тулуба і черева, які беруть участь у диханні, відновлюють рухливість грудної клітки.

Гімнастикою можна займатися, навіть якщо приписаний постільний або напівпостільний режим, у такому випадки можна лежати або сидіти на стільці, спершись на спинку. Але, якщо дозволяють сили, краще стояти, так діафрагма краще функціонує.

Шкідлива звичка

При емфіземі вдихати потрібно повільно, через стислі губи, видихати носом, так подих стає глибшим й діафрагма працює краще. Швидкий вдих не допускається, щоб альвеоли не занадто розтягувалися. Кожна вправу слід виконувати по три рази, займатися потрібно три рази на день. Дихати потрібно свіжим повітрям, тому провітрюйте приміщення.

Також корисно ходити, займатися плаванням, обов’язкова наявність здорового харчування, слід відмовитися від шкідливих звичок, особливо від паління. При емфіземі можливо слід змінити клімат на кримський, кисловодський, але не в жаркий сезон.

Вправи

  1. Ходити, вдихаючи на два рахунки й на п’ять рахунків видихаючи.
  2. Стоячи, поставити руки на низ грудної клітки. На вдиху встаємо на носках, на видиху торкаємося п’ятою підлоги, при цьому допомагаючи видиху здавлюванням грудної клітки руками.
  3. Присідати біля гімнастичної стінки, руки тримаються за сходи на рівні грудей, на присіданні видихаємо, встаючи, вдихаємо.
  4. Сидячи, руки в сторони, повертається вправо й уліво, можна залучити помічника, щоб збільшити амплітуду повороту.
  5. Вправа сидячи, руки на животі, спина спирається на спинку. На глибокому вдиху втягнути живіт і надавити на нього руками.
  6. Сидячи, поставити руки на живіт, на вдиху відводимо лікті назад, на поглибленому видиху — зближаємо їх попереду, автоматично пальцями натискаємо живіт.Вправа
  7. Глибоко дихати діафрагмою в положенні лежачи на спині.
  8. Лежачи на спині притиснути коліна до грудей на видиху, випрямитися на вдиху.
  9. Лежачи на спині на видиху нагинаємося вперед, пальцями рук тягнемося до пальців ніг, випрямлюємося на вдиху.
  10. Лягти на живіт, прогинаємося вгору, піднімаючи ноги й голову на вдиху, розслаблюючись, видихаємо.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию