Дихальна і лікувальна гімнастика при гіпертонії

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

У дорослої людини постійний артеріальний тиск не повинний перевищувати показники 120 на 80 міліметрів ртутного стовпчика. У дітей цей показник нижчий, а в людей старшого віку може бути трохи вищим, і це теж нормально. Але якщо постійний тиск перевищує 140 на 90, те це вже хвороба — артеріальна гіпертензія, або гіпертонія. При захворюванні можна постійно приймати таблетки, які знижують тиск. Але в багатьох випадках зміна способу життя, обмеження в харчуванні, рятування від шкідливих звичок, заняття дихальною й звичайною гімнастикою дозволяє повністю нормалізувати тиск в артеріях і обійтися без медикаментозного лікування.

Здоровий спосіб життя

Небезпека хвороби

Гіпертонія часто має генетичний нахил. Але навіть вроджена схильність — ще не причина хворіти. Потрібен поштовх, недолік в способі життя, щоб хвороба дала про себе знати. Серед причин, які приводять до виникнення гіпертонії — паління, зловживання алкоголем і кава, ведення малоактивного способу життя. Малорухомість, мабуть найпоширеніша причина, адже вона веде до ожиріння, закупорки посудин, зниженні тонусу кровоносних посудин і в такий спосіб тиск підвищується.

Здоров'я

Якщо не почати відповідних кроків на початку захворювання, артеріальна гіпертензія стає хронічною. А це може привести до потреби постійно контролювати тиск і жити на медикаментах. Підвищений тиск дуже небезпечний — воно може спровокувати інфаркт, інсульт (ішемічний, геморагічний, мікроінсульт) і інші хвороби серцево-судинної системи.

Судини людини розраховані на підвищений тиск у випадку короткочасного стресу, виділяється спеціальний гормон, який відповідає за звуження й розширення посудин. Але при постійному перевантаженні кровоносна система стає менш еластичною, судини не можуть правильно змінювати діаметр і стають постійно розтягнутими, що приводить до втрати їх нормальної прохідності. А в особливо розтягнутих місцях у випадку різкого підвищення тиску може відбутися прорив з наступним крововиливом у мозок, серце й інші внутрішні органи.

Користь фізичного навантаження

Для профілактики й лікування гіпертонії рекомендують займатися фізичною працею, спортом, гімнастикою, у тому числі дихальною. Але потрібно враховувати, що занадто важкі навантаження можуть приводити до підвищення тиску й появі небезпечного стану, при якому виникає загроза ускладнень. Тому перед початком занять порадьтеся з лікарем, який порекомендує навантаження залежно від можливостей і стадії захворювання. Лікар повинен сказати, скільки разів на тиждень можна навантажувати себе й скільки годин можна тренуватися. Також обов’язково потрібно довідатися про рекомендовані й заборонені вправи, при якому стані організму потрібно негайно припинити тренуватися.

Водний спорт

Спорт і заняття лікувальною гімнастикою дають наступний результат:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 • нормалізує тиск, оскільки серце й серцево-судинна система стають більш тренованими;
 • організм наповниться киснем, внутрішні органи почнуть краще працювати;
 • почне зникати жир, який приводить до закупорки посудин і виникненню гіпертонії;
 • поліпшення роботи м’язів приведе до можливості ще активніше рухатися й ще швидше видужувати;
 • фізичне навантаження покращує настрій, а позитивне відношення до життя само по собі знижує тиск, адже його стрибки незмінно зв’язані зі стресом.

Вправи

При гіпертонії це робити корисно:

 1. Ходити пішки в комфортному темпі. Проходити потрібно мінімум два кілометри в день, краще п’ять або десять, якщо є можливість. Ходите в нескладні походи на природу, але без важкого спорядження й різких підйомів.
 2. Робити вправи на гнучкість і розтяжки, хоча б по десять хвилин на день.
 3. Можна бігати, але не при всіх видах гіпертонії, порадьтеся з лікарем. При гострих фазах хвороби біг заборонений, при ремісії — корисний. Але бігати потрібно без сильних тривалих прискорень.
 4. Можна займатися аеробікою, виконувати аеробні вправи.
 5. Зміцнювати м’язи можна на турніку, він практично безпечний, якщо підтягуватися без перенапруження. Віджимання на брусах і від підлоги потрібно робити дуже обережно, адже при них іде навантаження на серце. Вантажі, як правило, піднімати не можна.
 6. Корисно плавати у відкритих водоймах і басейнах.
 7. Потрібно загартовуватися, адже чергування холодної й теплої води вчить судини стискуватися й розтискатися і їх оновлений тонус допомагає втримувати нормальний тиск. Не можна париться в лазні, сауні, також не можна різко заходити в холодну воду (хоча моржевання можливе після тривалого загартування).
 8. Харчування не відноситься до фізичних вправ, але потрібно відмовитися від шкідливої їжі — жирного, солодкого, смаженого, солоного. Поменше вживати вуглеводів, які приводять до ожиріння (досить їсти мінімальну кількість хліба). І потрібно кинути пити й курити, якщо такі шкідливі звички були.

Молодість

Що робити не можна:

 • швидко підніматися нагору, нести вантажі по сходах, але повільно йти можна;
 • робити вправи ритмічної гімнастики, але коли стан організму покращиться, її можна вводити в тренування;
 • не можна займатися йогою, навіть після видужання;
 • не можна носити великі грузи;
 • остерігайтеся сильних морозів і жари, тривалий вплив високих і низьких температур може призвести до порушення тонусу судин і можливий мікроінсульт або інсульт

Якщо під час тренування болить, давить у грудях, крутиться голова, з’являється відчуття слабості, почуття різкого набору ваги, біль у руках, плечах, шиї, щелепі, підвищення серцебиття й тиску, заняття потрібно припинити й прийняти заспокійливу позу, наприклад полежати або зручно посидіти. У спокійному стані тиск повинен упасти.

Дихальні вправи

Часто при різних хворобах, у тому числі й при гіпертонії пропонують заняття дихальної гімнастики за методикою Стрельнікової. Але в цілому сходяться в думці, що гіпертонікам різке, енергійне дихання протипоказане. Для гіпертоніків користь дихальної гімнастики Стрельнікової не доведена. Так що потрібно освоїти в першу чергу не систематичну дихальну гімнастику, а дихальні вправи, які допоможуть знизити артеріальний тиск.

Пропонуємо дві лікувальні вправи, на виконання яких піде не більш десяти хвилин на день. При виконанні наступного комплексу тиск повинний упасти на 10 — 40 одиниць. Робити комплекс потрібно після їжі, вправи пов’язані із затримкою дихання на видиху, але занадто довго затримувати повітря не треба, тому що це підвищує тиск. Десять хвилин після вправ потрібно поміряти тиск, якщо він падає, можна продовжувати, якщо підвищується — ця гімнастика не для вас, лікуєтеся звичайними фізичними навантаженнями без спеціального тренування дихання.

Життя

 1. Робимо глибоке дихання черевом. Стаємо із прямою спиною, руки на животі. Через ніс неспішно глибоко вдихаємо через живіт (його потрібно випинати). Коли живіт максимально округлиться, потрібно добрати повітря грудьми, випнувши і її вперед і нагору, лопатки за спиною звести друг до друга. Затримаєте дихання на п’ять секунд і повільно видихайте носом, втягуючи живіт, потім здувайте легені, видавлюючи повітря зрушеними вперед плечима. Після видиху затримайте дихання на десять секунд і відпочиньте. Виконуйте не більш трьох разів підряд.
 2. Сповільнюємо видих. До цієї вправі потрібно приступати через тиждень після освоєння попередньої. Робиться так само, що як і попередня, але після вдиху потрібно видихати без затримки дихання, причому видих повинен за часом бути у два рази довшим, ніж вдих. Робити вправу потрібно три рази підряд, без відпочинку.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию