Вправи дихальної гімнастики при переломі ребер

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Перелом ребер – досить небезпечне ушкодження цілісності костей і хрящів грудної клітки, що відноситься в медицині до розділу травматології. У цієї травми немає вікових обмежень, вона може виникнути як у дитини, також і в літньої людини. У грудній клітці перебувають життєво важливі органі: серце, легені, стравохід, аорта й великі судини, які можуть ушкодитися при серйозній травмі, наслідки можуть бути дуже важкими. Однак, звичайно перелом ребра відбувається внаслідок забиття грудної частини організму й вимагає не хірургічного втручання, а правильного підходу до відновлення. Звичайно, без незручностей і неприємних відчуттів обійтися не вдасться, але своєчасне звернення до лікаря, відпочинок і лікувальна гімнастика невдовзі дадуть свої плоди.

Травма грудної клітки

Симптоми

Відчуття при подібних травмах залежать від ступеню ушкодження, але болючий синдром наступає завжди. Запідозрити перелом можна по посиленню болей під час вдихів-видихів, а також рухах, у яких задіяна грудна клітка. Пацієнт починає неусвідомлено намагатися лягти так, щоб максимально обмежити рухливість травмованої області, дихання стає більш поверхневим і частим. При огляді можна спостерігати синці й садни в області ребер, можуть утворюватися підшкірні крововиливи.

У складних випадках зовні помітна деформація грудної клітки. Якщо перелом утворювався в передній частині грудей, хворий відчуває дуже гострі болі й утруднення дихання, а у випадку травми з боку спини можливі ледь помітні прояви скоріше ниючого характеру, які не завжди можна самостійно ідентифікувати як травму.

Травма

Курс лікування

Першою справою лікар, швидше за все, призначить болезаспокійливі препарати, оскільки пацієнтові важко повноцінно дихати, а нестача кисню погано позначається на стані організму в цілому й може приводити до ускладнень. Також популярні зовнішні засоби – мазі, що полегшують біль.

Зона ушкодження завжди зміцнюється пов’язкою або бандажем, а також проводиться рентген, щоб виключити внутрішні ушкодження й просту тріщину ребра. Після постановки діагнозу й виконання вищеописаних дій, призначаються анальгетики для полегшення симптомів, ЛФК (лікувальна фізкультура) і дихальна гімнастика для самостійного виконання. Хворому потрібен спокій і здебільшого постільний режим. Удома слід приймати положення лежачи так, щоб тіло перебувало в горизонтальному положенні, а голова добре піднята. По відчуттях потрібно знайти таку точку, у якій зручно буде подовгу перебувати, не зазнаючи сильного дискомфорту.

Бандаж

Щоб допомогти організму відновити кісткову тканину, вкрай корисним буде скорегувати своє харчування:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 • постарайтеся додати в раціон джерела желатину, він міститься в бульйоні на кістці, у холодці;
 • солодке краще замінити сиром, сметаною з медом, фруктами або горіхами;
 • доведеться уникнути вживання алкоголю; звичайно, існує думка, що він допомагає позбутися больових відчуттів, але організму ніякої користі він не приносить, та й людина у нетверезому стані втрачає координацію, відчуття безпеки і може травмуватися ще більше;
 • бажане виключити сіль і маринади з свого раціону на весь період відновлення;
 • дуже корисно нежирне м’ясо й рибу, не важливо, морська вона або річкова.

Кава й шоколад сповільнюють відновлення кісткових тканин, від них краще утриматися. Фруктові й овочеві салати заповнять потребу в смачній їжі, при цьому будуть корисні для здоров’я. Натуральні соки подарують необхідні вітаміни для відновлення ослабленого організму, а також підвищать його імунні властивості.

У середньому гояться зламані ребра біля одного місяця, при правильному лікуванні й відсутності повторних травм. Часто хворі намагаються забезпечити собі повний спокій взагалі без руху, перекладаючи весь догляд на близьких. Однак лікарі говорять, що рух якраз необхідний, у бережному режимі режимі, спокійно й без ривків пацієнт може здійснювати повне самообслуговування, і це навіть корисно для нього самого.

Вправи при реабілітації

Основа успішного загоєння травми грудної клітки — це правильне виконання лікувальної гімнастики, лікар повинен проконсультувати пацієнта на цю тему. Важливо знати, що виконання вправ можливо тільки після усунення болей, це необхідно для повноцінного дихання й запобігання застою в легеневих шляхах. Розглянемо деякі приклади лікувальних гімнастичних вправ, які звичайно призначаються в лікарні:

 1. Перша вправа виконується з положення сидячи. Проводиться повільний глибокий вдих, повітря затримується дві секунди й робиться видих. Так повторюється десять разів.
 2. Також, сидячи на стійкій площині, проводиться повільне підняття й опускання рук паралельно з рівним глибоким подихом. Положення рук можна міняти, повторюється п’ять раз.
 3. Пацієнт сидить, руки опущені й розслаблені. Виконується підйом (ніби потискування) плечима. При цьому верхнє й нижнє положення фіксується біля п’яти секунд.
 4. Тепер у положенні стоячи кисті руки ставимо одна на одну. Вони піднімаються під прямим кутом до плечового відділу. Потім опускаються, так п’ять разів.
 5. Ще можна практикувати ходьбу на місці, близько години в день, можна поєднати з переглядом телевізора.
 6. Також як вправу можна розглядати контроль над дихання — сидячи, намагайтеся виконувати рівні вдихи й видихи з однаковою затримкою.

Це одні з небагатьох простих дихальних вправ для лікування перелому грудної клітки. Важливо пам’ятати, що в процесі виконання не повинно бути гострих болів і затруднення диханя. У такому стані будь-які навантаження заборонені! Починати робити дихальні вправи можна із другого дня після одержання травми.

Реабілітація

Наступна реабілітація

Для прискорення загоєння при множинному переломі нерідко призначають застосування корсети. Продаються такі бандажі в аптеках і ортопедичних магазинах. Бандажі можна деякий час використовувати, якщо робота передбачає фізичну працю, під час якої можна травмувати кістки, що ще не дуже добре зрослися (все рівно, таких травм потрібно уникати, навіть якщо одягнений корсет). Потрібно бути обережним з корсетами і бандажами, оскільки вони можуть призвести до ослаблення м’язів спини, тому носити такі ортопедичні аксесуари можно нетривалий час. У процесі відновлення корисні прогулянки на природі, гімнастика, можливе відвідування плавального басейну, усі заняття не повинні викликати гострого дискомфорту.

Не варто займатися самолікуванням, при виникненні будь-яких підозр на перелом ребер, необхідно відразу відвідати лікаря, який проведе діагностику, направить на рентгенологічне дослідження, а також дасть усі потрібні поради для якнайшвидшого видужання. Займатися дихальною гімнастикою при переломі ребер або травмах грудної клітки потрібно під наглядом лікаря.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию