Дихальна гімнастика при пневмосклерозі та пневмофіброзі легень

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

При пневмосклерозі тканина в легенях заміняється сполучною субстанцією. Ця хвороба на різних стадіях має назви пневмофіброз — відносно легкізміни, невеликі рубці в легеня, пневмоcклероз — великі утворення сполучної тканини й пневмоцироз — незворотні явища в легенях. Захворювання може протікати у двох формах — осередкової (одна легеня хвора) і дифузійної (хворі обидві легені). Утворення рубців призводить до зменшення легенів, порушенню постачання кров’ю тканин легенів, це веде до кисневого голодування організму. Дихальна гімнастика допоможе в лікуванні цього захворювання.

Чисте повітря

Ознаки захворювання

Признаки болезни:

 • хвороба можна виявити за допомогою рентгена легенів, більш серйозна діагностика проводиться на томографічному апараті, також беруться аналізи крові й мокротинь;
 • захворювання може протікати безсимптомно, відзначається тільки задишка при сильних фізичних навантаженнях, такі як ходьба по сходах, фізкультура;
 • хвороба вражає не тільки літніх, до нього схильні курящі, невеликий відсоток хворих мають проблеми з гормональним фоном організму, чоловіки хворіють частіше, очевидно через схильність до нездорового способу життя;
 • у групі ризику ті, хто часто хворіють бронхітами, пневмоніями, хворі на туберкульоз, робітники хімічних підприємств, а також люди які просто часто дихають отруйним повітрям у районах з поганою екологією;
 • головні симптоми — задишка, сухий кашель, який супроводжується приступами, а також ознаки кисневого голодування — слабкість, часті запаморочення, загальна стомлюваність;
 • люди, у яких хвора тільки одна легеня, задишки можуть не відчувати;
 • при дифузній формі, коли хворі двоє легенів, можливі болі в легенях, звуки при диханні, мокротиння у вигляді гнійних виділень, можливий ціаноз, тобто синюватість шкіри.

Рентген

Лікування

Оскільки хвороба тісно пов’язана із загальним станом організму, її лікують консервативно й симптоматично. Якщо хвороба протікає не в прогресуючій формі, то при своєчасній діагностиці можна зупинити її розвиток. При прогресуючій формі, яка виникає внаслідок несвоєчасної діагностики й при родовженні шкідливого впливу на організм, може бути цироз легенів і дуже важкі наслідки.

Якщо до захворювання призвели хронічні явища, які вже не є захворюванням, наприклад бронхіти, призначаються гормональні й бронхолітичні препарати, при пневмоніях дають антибіотики й інші характерні для лікування запалення легень препарати, якщо захворювання пов’язане із серцем і судинами, призначають препарати, що знижують артеріальний тиск.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Також призначають дихальні вправи, процедури у фізіотерапевтичному кабінеті, лікувальну гімнастику та лікувальну фізкультуру (ЛФК). Лікувальна фізкультура в основному проходить у вигляді ранкової зарядки, плавання. Потрібен здоровий спосіб життя, повна відмова від паління, також необхідно якомога більше часу перебувати в місцевості із чистим повітрям. Обов’язково потрібно займатися спортом, плаванням.

Загартовування

Вправи для зміцнення дихання

Для зміцнення легенів роблять гімнастику за методикою Стрєльнікової, але не потрібно зациклюватися на цій методиці, можна робити також прості дихальні маніпуляції, наприклад надувати кульки. Краще заняття проводити на свіжім повітрі, якщо ж потрібно тренуватися  у приміщенні, то кімнату (чи спортивний зал) — потрібно провітрити.

Прогулянка

 1. Вдихніть якомога глибше, ненадовго затримайте дихання і неспішно видихайте.
 2. На вдиху повільно піднімайте руки над головою, зробіть різкий видих з опусканням рук, озвучуючи «ха».
 3. Два рази на день надувайте кульки протягом декількох хвилин.
 4. Дуйте декілька хвилин через трубочку, вставлену в склянку води.
 5. Стоячи, поставте ноги ширше, нахиляйтеся вперед, широко розставивши руки, нахили супроводжуються видихом при втягненому животі.
 6. Лежачи на спині, видихайте через рот, натискаючи руками на діафрагму (так видих буде сильнішим).

Можна робити й інші вправи, пов’язані з вентиляцією легенів, наприклад ті, що пов’язані з конкретним захворюванням, яке призвело до пневмосклерозу, наприклад бронхітом або пневмонією. Тільки складні вправи не можна робити в гострій формі, дайте організму трохи відновиться, а при покращенні стану відразу приступайте до вправ, як фізичних, так і до тих вправ, які пов’язані з дихальними процесами.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию