Дихальна гімнастика і вправи при тахікардії

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Тахікардія — цей стан прискореного серцебиття. Якщо напади прискореного серцевого ритму стають частими, це привід звернутися до лікаря. Але потрібно постаратися заспокоїтися ще до надання медичної допомоги, у цьому допоможе дихальна гімнастика й спеціальні вправи. Але не можна займатися самолікуванням, якщо тахікардія виникає ніби-то безпричинно, потрібно довідатися причини й ліквідувати їх, адже серце — це найважливіший орган в організмі.

Ритм

Види хвороби

Тахікардія буває різних типів — патологічна (надшлуновкова, шлуновкова), фізіологічна (синусова), .

 1. Синусова або фізіологічна тахікардія найбезпечніша, вона виникає при сильних фізичних навантаженнях. Прискорене серцебиття прокачує більше крові, допомагаючи м’язам працювати. Але це сигнал про те, що навантаження, які взяла на себе людина — надмірні і їх не треба часто повторювати або потрібно тренувати організм для такої важкої роботи. Також хворобливий стан може викликати алкоголь, стрес, недосипання, перевтома або ж навпаки, відсутність фізичної активності.
 2. Надшлуночкова тахікардія ставиться до патологічних, вона виникає на фоні гіпертонії, хвороби щитовидної залози, пороків серця. Симптоми — слабість, крутиться голова, задишка, груди наповнюється неприємними відчуттями.
 3. Шлуночковий тип хвороби виникає від ішемічної хвороби серця, протікає на тлі втрати свідомості, набряку легенів, шоку, збоїти кровообігу, серед видів тахікардії це — найбільш небезпечний для життя.
 4. До патологічних відносять також стан прискореного пульсу, який викликаний втратою крові, шоком, болючим синдромом, психозами, неврозами, важкими інфекційними хворобами, патологіями гормональних залоз (цукровий діабет, ожиріння, захворювання щитовидної залози).

Кардіограма

Симптоми

Тахікардія супроводжується симптомами:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 • пульс сягає 150 — 200 ударів на хвилину й тримається на такому рівні до декількох годин, хоча й кілька хвилин — це сильне відхилення від норми (нормою вважається від 60 до 80 ударів серця на хвилину);
 • в області грудей — колючі болі;
 • спостерігається страх, слабкість;
 • не залежно від причин схильності до хвороби, до нападу може підштовхнути стрес, переїдання, алергія, здуття кишечниками, загострення клімаксу;
 • передозування ліків викликає тремтіння пальців;
 • якщо людина різко худне, причина може бути в гормональний препаратах або в таблетках для схуднення;
 • якщо випити занадто багато кави, то напад серцебиття проходить на тлі сильного потовиділення.

Вправи

Тахікардія не лікується дихальною гімнастикою й вправами, але можна послабити напад, і таким чином, дочекатися лікарської допомоги або ж ліквідувати його самостійно. Також потрібно діяти залежно від додаткових симптомів, але найголовніше — заспокоїтися, прийняти зручну позу й позбутися нав’язливих думок. Лікаря потрібно викликати, якщо пульс довгий час перевищує 120 ударів на хвилину й вище.

Дихальна гімнастика:

 • після глибокого вдиху, потрібно затримати повітря й натужиться, проштовхуючи його убік діафрагми й надуваючи живіт, занадто довго затримувати подих не можна, тому що це може спровокувати підвищення тиску;
 • глибоко дихати — вдих і повільний видих, який повинен тривати в три рази довше вдиху, дихати десять хвилин.

Шкода сигарет

Інші дії:

 • обтерти обличчя крижаною водою, можна занурити голову в холодну воду;
 • якщо напад пов’язаний з переїданням, передозуванням ліків, отруєнням кофеїном можна (а іноді й обов’язково потрібно) викликати блювоту, ліквідація причин серцебиття заспокоїть серце;
 • якщо стан викликає побоювання, потрібно прийняти валокордин або корвалол, викликайте швидку;
 • якщо відчуваєте, що стан спокою не допоможе, потрібно рівномірно походити по кімнаті.

Це дії, спрямовані на короткочасне усунення нападу. Але щоб у довгостроковій перспективі ви не мали схожих проблем, потрібно вести такий спосіб життя, щоб він не шкодив серцю. Відмовтеся від шкідливої їжі — занадто солоного, гострого, смаженого, жирного, солодкого. Потрібно обмежити прийому кофеїну, який містить чай, кава, шоколад. Їжте побільше вітамінів, ліквідуйте причини стресів, займіться спортом — бігом, гімнастикою, плаванням.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию