Дихальная гімнастика при вегето-судинній дистонії ВСД

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Розлади вегетативного характеру можуть бути викликані різними причинами, у тому числі й нестачею кисню. Вегето-судинна дистонія пов’язана з підвищеним артеріальним тиском. Якщо тиск високий, серце б’ється частіше, диханя прискорюється, але вдиху не вистачає глибини, і організм відчуває нестачу кисню. Дихальна гімнастика може покращити самопочуття при загостренні ВСД — можна навчитися дихати глибоко або навпаки, поверхово, залежно від потреби організму.

Втома

Дихання і дистонія

Відчуття при вегето-судинній дистонії — не із кращих. Напад цієї хвороби виникає через тривогу, стрес, фізичні навантаження. Одне з неприємних відчуттів — затруднене дихання, потреба в повітрі, можлива навіть схожа на астму задуха, що супроводжується прискореним неглибоким диханням. Також може крутитися навколишній світ, тривожний емоційний стан збільшується страхом знепритомніти від можливої задухи.

Сучасна медицина говорить про психологічне походження даних проблем. Хворі не мають астми, дистонії, це невроз, заснований на панічному страху задихнутися. Однак потрібно цей страх перебороти, адже випадків смерті від нападів ВСД не зафіксовано, а значить із ними цілком можна боротися самостійними тренуваннями, у тому числі допоможе й дихальна гімнастика..

Причини

Лікар Курпатов виділяє особливості тривожного стану, пов’язаного з нестачею повітря:

 • якщо хворому не вистачає повітря, він повинен зрозуміти, що всім навколишнім його вистачає й заспокоїтися;
 • якщо є підозра бронхіальної астми, а лікар не бачить видимих ознак, значить проблема психологічного характеру, це теж потрібно врахувати хворому на ВСД;
 • якщо після кардіограми не підтверджується діагноз атеросклероз коронарних судин, значить задишка є суб’єктивним відчуттям;
 • професор торкається також страху смерті, який має хворий при нападі ВСД — він стверджує, що якщо навіть дихання збивається, захисні реакції організму не дозволять організму вмерти.

Так що потрібно навчитися заспокоюватися й правильно дихати, у тому числі й під час нападів ВСД.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Основні принципи дихання

Краще, звичайно, не звертати увагу на дихання і жити повноцінним життям. Але якщо в дихальній системі людини є збої, та ще на тлі ВСД, то потрібно вивчити основні принципи правильного вдихання повітря:

 • дихають не тільки груди, але й діафрагма, а також м’язи передньої стінки живота; коли людина вдихає повітря, спершу розширюються легені, потім збільшується грудна клітка, а потім висувається вперед стінка живота; відповідно видих відбувається у зворотному порядку;
 • дихати при можливості потрібно тільки носом — так повітря зволожується, очищається й зігрівається, тільки у випадку значних фізичних навантажень або при нежиті допускається ротове дихання;
 • дихати потрібно відповідно до руху — організм інстинктивно видихає при присіданні, коли руки опускаються вниз, вдих робиться при розпрямленні тулуба, важкі речі піднімаються на вдиху.

Якщо при проблемах з диханням, які впливають на самопочуття при ВСД, правильно синхронізувати дихання і фізичний стан організму, то можна добитися полегшення стану за рахунок зміцнення організму й злагодженості процесів життєдіяльності. Простіше говорячи, вправи підготують покращення якості життя.

Вправи

Виконуйте вправи двічі в день по десять разів, у цьому випадку організм звикне до різних видів дихання. Займатися потрібно послідовно, поступово ускладнюючи комплекс.

 1. Ритмічне носове дихання при звичайному темпі. Повторіть через одну ніздрю. Щоб ускладнити, вдихайте в три прийоми поштовхами, видихайте через рот.
 2. Тренуйте черевне дихання — вдихайте носом нерухомою грудною кліткою, випинаючи живіт, при видиху ховайте живіт усередину. Для контролю правильності вправи поставте одну руку на живіт, іншу — на груди.
 3. Грудний подих — животом не рухайте, дихаєте носом, із вдихом максимально розширте груди, на видиху сильно її «здуйте». Руки поставте на талію, так ви зможете відчувати нерухомість живота.
 4. Дихайте повним носовим диханням. Із вдихом розширте груди й випніть живіт. На видиху спершу заберіть живіт, потім стискайте груди. Руками контролюйте груди й живіт. Ця вентиляційна гімнастика ускладнюється, якщо руками не тільки здійснювати контроль, але й робити невеликий опір.
 5. Якщо напад ВСД дуже сильний, можна дихати протягом двох хвилин за допомогою паперового пакета (дихати в паперовий пакет), який притискають до щік і носа.
 6. Вправа лікаря Курпатова — із вдихом людина мобілізовує зусилля, з видихом — розслаблюється. Страх утворює третю фазу, між вдихом і видихом, цей етап потрібно скоротити. Вправа — п’ять секунд повільно вдихаємо, п’ять секунд затримуємо подих, п’ять секунд видихаємо. Потім вдихаємо п’ять секунд, затримуємося чотири секунди, видихаємо — шість. Поступово забираємо секунду в паузи й додаємо її до видиху. Наприкінці вправи людей вдихає п’ять секунд, видихає — десять. У такий спосіб потрібно дихати три хвилини, як під час тренування, так і під час нападу, дихання нормалізується.

Звичайно, правильне дихання це добре, але для лікування ВСД також потрібний режим, правильне харчування, загартування, звичайна загальнозміцнювальна гімнастика. Харчування потрібно таке ж, як і в гіпертоніків. А якщо правильно загартовуватися, зміцняться судини, покращиться їхня еластичність, кровоносні артерії зможуть вчасно розширюватися й стискатися — основна їхня властивість, яка страждає від ВСД. Але все-таки для наповнення організму достатньою кількістю кисню потрібно мати хорошу дихальну систему, щоб вона стала працювати » як молода», потрібно тренувати дихання. Дихальна гімнастика допоможе, але також потрібно застосовувати звичайні вправи для збільшення фізичної витривалості, можливо потрібно змінити стиль життя на більш рухливий.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию