Заняття дихальною гімнастикою у дитячому освітньому закладі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Є багато хвороб, для лікування яких потрібна дихальна гімнастика. Але все-таки в цілому для маленьких дітей мета дихальної гімнастики — зміцнення імунітету, а значить, профілактики захворювань, насамперед гострих респіраторних. Займатися дихальною гімнастикою в дошкільних навчальних закладах (ДНЗ) бажано на вулиці, або в добре провітреному приміщенні. Якщо заняття об’єднати з іграми, результат буде в рази кращим, оскільки дитина буде наполегливіше займатися й при цьому не помітить перенапруги. Потрібно спостерігати за дітьми, у яких можуть бути протипоказання й застереження до використання вправ, наприклад астматиками. Якщо організувати занняття веселим, під танцювальну музику, тоді дихальна гімнастика принесе дітям задоволення й користь.

Вправа

Ігрові вправи

Ціль наступних вправ для ДНЗ — дихати на повні груди. Це повинно добре вентилювати легені й допоможе уникнути простудних захворювань. Тільки врахуйте, що потрібне свіже повітря, оскільки дихальна гімнастика в замкнених не провітрених приміщеннях може призвести тільки до поширення інфекції серед дітей.

Гра

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 1. Маленький і великий. Встати навшпиньки на вдиху, потягнутися руками нагору, показати, як дитина виросла. Потім дитина показує, яка вона маленька — видихаючи повітря, присідає, обіймає коліна руками й виголошує «ух».
 2. Паровоз — діти ходять по кімнаті, рухаючи ліктями, виголошуючи » чух-чух». На прискоренні говорити голосніше й швидше.
 3. Гуси-лебеді. Неспішно ходити по кімнаті, уявивши, що руки — це крила, якими потрібно махати, наче птахи. Крила піднімаються на вдиху, а опускаються на видиху зі звуком «гу-у».
 4. Лелека — стати прямо, розвівши в сторони руки, одну ногу підняти в коліні спереду. На видиху стати прямо, руки по швах, зі звуком «ш-ш-ш».
 5. Лісоруб — встати прямо, ноги трохи розставити, краще трохи ширше плечей. Вдихаючи скласти руки, імітуючи сокирку й підняти вгору, на видиху прорубайте простір між ногами зі звуком «бах».
 6. Млин — стати прямо, прямі руки над головою. Починати обертати руками, не згинаючи їх, на видиху виголошуючи «ж-р-р». Поступово прискорювати й проговорювати голосніше.
 7. Ковзаняр — ноги трохи ширше плечей, руки за спиною скласти в замок, нахилитися вперед. Згинати праву й ліву ногу зі звуком «кр-р», немов ковзаняр бере участь у перегонах.
 8. Сердитий їжак — ноги на ширині плечей. Потрібна імітація згортання їжачка клубком — нахилитися нижче й обійняти руками грудну клітку, опускаючи голову на видиху вимовити звук «пф-ф» (їжачок гнівається), другий раз повторити зі звуком «фр-р» (їжачок задоволений).
 9. Жаба — ноги разом, трохи присівши вдихнути й стрибнути вперед, при приземленні квакнути, немов жаба.
 10. Блукання в лісі — на вдиху повернутися в одну сторону, на видиху — в іншу зі звуком «ау-у». Долоні можна прикласти до щік, імітуючи заклик на допомогу.
 11. Бджілка веселиться. Дитина повинна уявити, що на ніс села бджола, видихаючи, потрібно вимовити «з-з-з» направивши погляд на ніс. Ціль вправи — концентрація уваги й дихання, оскільки звук також потрібно концентрувати на кінчику носа.
 12. Карлик і велетень. Потрібно сісти на рівну поверхню, склавши ноги, об’єднати ступні. Коліна притиснути до підлоги, на них поставити руки. Набравши побільше повітря в груди, розправити плечі й підняти голову вгору, на видиху нахилити голову якомога ближче до ступнів, притиснутися до них по можливості.

Вправи на імітацію

Ціль наступних вправ — робити нескладні рухи на імітацію різних процесів. Дихальна гімнастика цього типу проходить легко й невимушено, вправи підходять для всіх дітей, яким потрібно розвинути легені. Намагайтеся займатися, попередньо добре поївши, але після прийому їжі потрібно відпочити від півгодини до години, щоб на сильному видиху не було блювотного рефлексу. Якщо діти займаються голодними, можливе запаморочення через перенасичення мозку киснем, тому обов’язково нагодуєте дітей перед заняттям, тоді гімнастика пройде непомітно.

Урок

 1. Сурмач — у положенні сидячи стиснути руки трубочкою й підняти до рота, немов тримаємо трубу. На повільному видиху виголошуємо «пф-ф-ф».
 2. Кипляча каша — також у сидячому положенні одну руку поставити на груди, іншу — на живіт. Випинати живіт на вдиху, втягуючи, виголошувати » ш-ш-ш» і втягувати животик.
 3. Турнік — взяти перед собою гімнастичну палицю. Піднімаємося на носки, заносячи палицю над головою на вдиху, потім заводимо палицю на лопатки — видих зі звуком «ф-ф-ф».
 4. Партизани — встати, представити, що палиця — це рушниця, і ходити з високим підняттям колін. Протягом двох кроків вдихаємо, наступні шість кроків потрібно йти зі словом «тих-ш-ш-ш-е», немов ідемо крадькома по лісу.
 5. Семафор — сісти, ноги складені разом, піднімати руки в сторони і їх повільно опускати вниз на видиху й виголошувати «з-з-з».
 6. Регулювальник — встати, ноги на тій же ширині, що й плечі. Одну руку підняти вгору, іншу відвести в сторону. Вдихати носом, потім на подовженому видиху вимовити «р-р-р» і поміняти положення рук.
 7. М’ячі летять — встати, підняти руки з м’ячем і кинути його вперед із тривалим звуком » у-у-х-х» на видиху.
 8. Імітуємо ходьбу на лижах, видихаючи через ніс зі звуком «м-м-м».
 9. Маятник — ноги на ширині плечей, завести гімнастичну палицю за спину нижче лопаток. Робимо нахили в сторони, на вдиху виголошувати «ту-у-х-х».
 10. Імітуємо політ птахів, піднімаючи руки на вдиху й опускаємо на видиху зі звуком «гу».
 11. Годинник — стаємо прямо, ноги трохи розставити, руки опущені. Потім махати руками вперед та назад, проговорюючи «тік-так», руки в ліктях не згинати.
 12. Півник — пряме положення, руки опущені, ноги нарізно. Піднімаємо по сторонах руки, і швидко плескаємо долоньками по стегнах на видиху з вимовою «ку-ку-рі-ку».
 13. Маршируємо — стоячи прямо, тримаємо в руках гімнастичну палицю. Високо піднімаючи коліна, крокуємо, вдихаючи на двох кроках і видихаючи на наступних восьми. Ціль вправи — прокрокувати від хвилини до двох, дотримуючись темпу.
 14. Насос. Стоячи, трохи опустити руки. Вдихаємо повітря, потім нахиляємося в сторони, руки повинні ковзати уздовж тулуба зі звуком «с-с-с», немов робота насоса.

Заняття потрібно починати із двох вправ, кожну з них робити п’ять хвилин, разом перші тренування повині тривати до десяти хвилин. Потім потрібно збільшувати кількість вправ, ставлячи за мету збільшити заняття спочатку до 30, а потім до 40 хвилин. Потрібно скласти комплекс тренування, комбінуючи вправи виходячи з цікавості для дітей, можна складати ігри, змагання, естафети. Діти не повинні втомлюватися. Уважно стежте за малятами — при ознаках м’язового болю, нездужання, блідості шкірного покриву потрібно зупинити заняття й надалі за допомогою лікаря з’ясувати причину непереносимості вправ. Мета тренувань — здоров’я, а не підвищення витривалості. Кожну вправу слід виконувати від трьох до десяти разів, у залежності від можливостей дитини.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию