Долаємо заїкання з допомогою вправ дихальної гімнастики

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Заїкання — цей розлад, при якому порушується плавність мови, при цьому мимоволі виникають перерви в проголошенні складів і звуків. Звуки повторюються, сповільнюючи мову. Маленьку людину охоплює хвилювання й ситуація тільки загострюється. Це порушення виникає в дитинстві й у дитячому віці повинно бути виправленим. Заїкання може бути двох типів: функціональне, і органічне, яке є наслідком інших захворювань.На занятті

Причини

Які причини викликають заїкуватість:

  1. Фізіологічні: розлади нервової системи, спадковість, хвороби глотки, гортані, наслідки кору, тифу, рахіту.
  2. Психологічні – потрясіння, викликане психоемоційним впливом;
  3. Соціальні: недостатня робота батьків, великі перевантаження, занадто строге відношення до дітей у родині або в середовищі, де дитина живе, тривалий негативний психологічний вплив близького оточення дитини.

Дитинство

Лікування

У сучасній медицині існують декілька варіантів усунення заїкуватості, часто їх рекомендується застосовувати комплексно.

Одне з напрямків лікування заїкуватих дітей носить характер професійної корекції, протяго лікування логопед повинен усунути функціональні порушення мови. Для цього він застосовує спеціальні індивідуальні програми корекції, що складаються із логопедичних маніпуляцій, що стабілізують плавність мови дитини. У результаті в дитини вибудовується правильний ритм подиху, і вона починає менше заїкатися.

Сім'я

Якщо в результаті обстеження маляти виявлений нервовий розлад, то можуть бути призначені медикаментозні засоби. Слід пам’ятати, у цьому випадку обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем. Однак більшість проблем вирішуються без медикаментів, тому не слід надто довіряти лікарям. Психологічні проблеми, навіть дуже складні, повинні вирішуватися шляхом наполегливої роботи над дитиною в сім’ї, медикаменти у більшості випадків пригнічують особистість, що може бути небезпечним для дитини.

На думку більшості фахівців, найефективнішим методом виправлення дефектів такого роду вважається дихальна гімнастика. Її ефективність полягає в тому, що вона безпосередньо впливає на мовний подих – основу впевненого проголошення звуків. Заїкуватість порушує плавне чергування звуків, перетворюючи його в переривчасту й нерівномірну послідовність. Кількість повітря при видиханні виявляється настільки невеликим, що вимовна фраза переривається. Завдання цього комплексу — стабілізація подиху, забезпечення його плавності. Заняття з пацієнтами з такою недугою концентруються на конкретній і важливій меті, чим пояснюється висока ефективність такого методу для усунення мовних порушень.

Слід пам’ятати, що лікування захворювання можна починати тільки після звертання до фахівця, який обстежить пацієнта, дасть рекомендації й буде супроводжувати процес корекції. Як правило, лікар проводить первісне навчання маляти й батьків, особливо, у випадку виконання вправ дихальної гімнастики при заїкуватості в дітей.

Метод А.Н.Стрельнікової

У дихальній гімнастиці від заїкуватості в дітей за методикою А.Н. Стрельнікової є рухові комплекси, спрямовані на виправлення подиху, нормалізацію діяльності голосових зв’язок, рівномірне чергування вдихів і видихів.

Дихальна гімнастика від заїкуватості за цією методикою усуває так зване ключичний подих. На початку розмови, перед проголошенням слова або фрази дитина, роблячи вдих, сильно піднімає плечі, що мимоволі викликає напругу лицьових і шийних м’язів, а легені лише частково заповнюються повітрям. Самі слова дитина виголошує на видиху, мимоволі викликаючи спазми, що заважають їй говорити. Пасивно в такій ситуації поводиться й діафрагма – м’яз, що виконує важливу роль у фонації (звукоутворенні).

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Суть методики А.Н. Стрельнікової:

  • навчити вдихати повітря, максимально наповнюючи легені;
  • тренуючи діафрагму, задіяти її в процес звукоутворення;
  • досягти щільного змикання голосових зв’язок.

Не потрібно занадто сподіватися на цей комплекс дихальної гімнастики, заїкуватість можна просто усувати методом проказування слів і речень, створивши для дитини (або дорослого, якщо на нього теж потрібно впливати лікувальними вправами) комфортні психологічні умови. Але методика Стрельнікової створювалася для розробки голосових зв’язок і дихальних шляхів оперних співаків. Якщо людина повинна був внаслідок виконання вправи добре й голосно співати, то й заїкатися також може перестати. Цей метод пропонує кілька дихальних комплексів для дітей.

«Насос»

У вихідному положенні «пряма стійка» стислі кулаки перебувають біля живота в районі пояса. Трохи нахилившись вперед, вдихаючи, різко опускаємо кулаки до підлоги, не торкаючись її. У другій частині вправи здійснюється підйом тулуба, одночасно з видихом і поверненням кулаків у колишнє положення. Нахили рекомендується робити легко, а вдих коротко, із шумом і через ніс. За один раз потрібно зробити 8 підходів і через 4 секунди повторити вправу «вісімка». У роботі із заїкуватими малятами рекомендується проводити спеціальну зарядку щодня по 2 підходи до приймання їжі або 1,5 години після приймання їжі. Вважається, що «Насос» є дієвим засобом виправлення заїкання. Не слід робити вправу при наявності травм, високого артеріального тиску, каменях у нирках, сечовому міхурі.

«Обійми плечі»

Початок: зігнуті в ліктях руки підняті до плечей. Робимо «обіймання» рухом рук назустріч до торкання плечей, руки рухаються паралельно, не напружуючись, легко. Після впевненого освоєння рухів при зустрічі рук слід трохи відводити голову назад. Рекомендована періодичність – 12 «вісімок». Є обмеження для хворих серцевими захворюваннями. Вправи «Насос» і «Обійми плечі» дозволяється виконувати сидячи й навіть лежачи.

«Долоньки»

Руки зігнуті в ліктях, підняті до рівня голови, долоні відкриті й звернені вперед. Рухи складаються з коротких вдихів через ніс із одночасним стисканням долонь. Чотири різкі носові вдихи підряд і пауза в 3-4 секунди, і так 3-4 рази. Якщо щось заважає, наприклад, запаморочення голови, паузи між підходами можна збільшити до 10 секунд. Важливо запам’ятати, що вдихання повинне бути носовим і активним, а видихання пасивним, через рот. Періодичність: 2-4 підходи по 4 вдиха.

Крім основного курсу, звичайно пропонується виконати спеціальні маніпуляції для посилення голосу, які, як уважають лікарі, допоможуть вирішити проблему з мовою.

«Алфавіт для заїкуватих»

Учень у легкому поклоні вперед виголошує по черзі приголосні звуки по вісім разів. Маніпуляції нескладні й не вимагають строго контролю над подихом. Умова тільки одне: за час кожного циклу дихання (вдоху і видиху) потрібно вимовити декілька звуків.

Позитивні емоції

«Вісімки»

Мета – тривале затримування подиху. Учень, нахиляючись, стримує в грудях повітря, наскільки це можливо, і рахує до 8. Набрати «вісімок» потрібно максимум, а якщо повітря закінчується, то рахунок припиняється й робиться пауза. Через кілька секунд відпочинку затримки подиху тривають. Завдання – добитися 10-15 «вісімок» на одному вдиху.

Цей відомий комплекс за час свого зарекомендував себе ефективним інструментом усунення логоневрозів, з його допомогою можна проводити лікувальні процедури в домашніх умовах. Слід мати на увазі, що такому лікуванню повинна передувати консультація фахівця. Крім того, професіонали запевняють, що ефективність лікування є більшою більше, якщо батьки знаходять час робити таку зарядку разом з дітьми. Також батьки повинні якомога більше з дітьми спілкуватися, проста невимушена розмова також розвиває мову

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию