Заспокоюємо нервову систему за допомогою дихальної гімнастики

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Зв’язок дихання й нервового стану тісно пов’язані — при підвищеній збудливості можливе як частішання подиху (у випадку небезпеки) так і сповільнення (якщо буде потреба концентрації). У кожному разі, нервовий стан ні до чого хорошого не приводить (якщо це экстремальна ситуація), організм потрібно негайно з нього виводити. Особливо це стосується категорії людей, які мають часті нервові атаки, і особливо вразливих людей, які все беруть «близько до серця». На додаток до постійного поганого настрою ці люди можуть отримати різні соматичні (фізичні) захворювання, у тому числі серцево-судинні. Нескладна дихальна гімнастика допоможе уникнути важких наслідків надмірного нервового порушення.

Злість

Користь і шкода нервового стану

Порушення, яке викликано зовнішніми факторами, має підвищити загальний тонус організму, щоб вирішити проблему. Наприклад, людина приходить у вкрай сильне збудження при нападі людини або тварини. Тиск різко зростає, пульс частішає, прискорений кровообіг допомогає м’язам людини діяти, швидкими і сильними рухами можна виправити ситуацію й захиститься від несприятливих обставин.

Нервова й серцево-судинна система влаштована так, що може витримати короткочасний стресовий стан практично будь-якої сили. У випадку небезпеки людина за допомогою різкого збільшення життєвих показників може сконцентруватися, і швидко вирішити проблему.

Водоспад

Але організм людини ніяк не розрахований на тривалий стрес. Природа людини завжди схиляла людину до швидких рішень, які допомагали облаштувати своє оточення й далі жити без стресу. У стародавні часи люди швидко починали воєнні дії або ж ховалися від небезпеки, міняючи місце проживання. Крім того, стародавня людина ділила своє життя на цикли — надривався двічі в рік, саджаючи й збираючи врожай, а влітку й узимку люди наповнювали своє дозвілля різними святами, не даючи стресу накопичуватися. Деякі народи, наприклад далекої півночі, щоб прокормити себе протягом усього року повинні полювати біля двох тижнів, якщо в році скласти всі дні полювання разом.

Але нинішня ситуація кардинально помінялася. Ми живемо в густонаселеному суспільстві, де на перше місце виходять міжособистісні відносини й матеріальний добробут, для досягнення якого ми повинні багато працювати. Більшість населення планети зазнає постійного стресу, який пов’язаний з постійними проблемами. Щоб не виявитися за межами суспільства, це саме суспільство вимагає від нас постійно бути в напрузі. Крім потреби в служінні суспільству нас долають особисті проблеми  — непорозуміння в сім’ї, у робочому колективі. Іноді складається ситуація, коли ми не можемо вибратися з нервового кола — усюди проблеми, виходу не видно.

Постійні нервові стани приводять до розхитування організму, кровоносні посудини через підвищений тиск втрачають еластичність, серце може різко прокачувати занадто багато крові й виникає реальна загроза інсульту та інфаркту — хвороб, наслідки яких дають про себе знати все наступне життя. Також від стресу страждають усі внутрішні органи людини, знижується імунітет. Людина може отримати багато хронічних хвороб, якщо не зможе облаштувати собі життя без надмірних постійних переживань.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Природа

Східні практики заспокоєння

Останнім часом у побут приходять різні східні практики заспокоєння, які за допомогою медитації пропонують вирішення багатьох проблем, наприклад йога. Але тих, хто займається йогою, щоб покращити свій стан, можна розчарувати.

Йога — не просто східна секта, яка має свої релігійні погляди. Зараз йога-інструктора розробили різні способи, щоб заманювати людей на всякі тренінги, на яких люди розстаються із грішми за сумнівні духовні практики, літературу та відповідні аксесуари. Фактично це язичницьке релігійне навчання, поставлене на нові маркетингові рейки, перетворилося в бізнес-систему, де адепти секти йога усе більше відриваються від реальності. Причому складні фізичні вправи — усього лише ширма для глибокої духовної прірви, куди за собою ведуть духовні гуру йога.

Це саме стосується тих, хто пробує займатися іншими духовними практиками різних язичницьких релігій і сект — вирішити важку життєву ситуацію не виходить, людина йде в світ власних ілюзій. А це через якийсь час може тільки привести до більшого стресу й розчаруванню в житті. Йога, кришнаїти, індуїсти й інші східні фізичні й духовні практики — це життєвий тупик, шлях у який краще зовсім не починати.

Керування стресом за допомогою дихання

Керування диханням можна проводити по-різному, у залежності від життєвої ситуації.

  1. Одиничний стресовий стан можна вирішити за допомогою фізичного впливу. Адже підвищений тиск саме по собі говорить, що потрібно знайти вихід ситуації. Тому якщо ви на когось різко злі, дайте вихід емоціям — пробіжіться, попрацюйте з боксерською грушею, у таких випадках можно дихати часто. Виниклу проблему це може й не вирішить, але ви будете інакше дивитися на неї, і фізичне навантаження у всякому разі додасть здоров’я.
  2. Якщо стрес пов’язаний з важкою втратою — можливо коханої людини, хороший спосіб зменшити душевну біль — християнські духовні медитації. Так, медитації — це не східне поняття, яке означає шлях у міфічну Шамбалу, медитація — це відсторонення себе від проблеми, яка насправді не розв’язувана. У спокійному, розслабленому, відокремленому стані найкраще помолитися, у такий спосіб можна досягтися розслаблення й духовного заспокоєння. Дихання у такому випадку довільне, саме собою воно стає більш розміряним.
  3. Якщо атака на нервову систему триває довго, вона може бути пов’язана з проблемами в сім’ї родині, на роботі, життєвими труднощами, наприклад фінансовими (до болю знайомий стан, правда?), потрібно вирішувати проблему. Але проблема на те і є проблемою, що швидко вона не вирішується ніяк. Можна порадити одне — зробити собі тверду установку на вирішення питання, іти в цьому напрямку. А щоб не збитися, потрібно раз у тиждень відвідувати церкву і приймати Причастя після таїнства Сповіді. Довіртеся Богові — і він візьме на себе ваші проблеми.

Якщо порушення нервової системи занадто різке й ви його не можете вирішити, проблема не пов’язана із загрозою життю, можна провести просту дихальну гімнастику, яка нагадує позіхання:

  • закривши осі, потрібно відкрити рот якомога ширше;
  • напружити підборіддя, опускаючи його нижче;
  • потягнуться, позіхнувши, глибоко вдихнути й повільно видихнути;
  • затримувати дихання не можна, оскільки це піднімає тиск.

Потрібно подумки зрозуміти, що всі проблеми минають і вирішити для себе, що якщо ви постійно будете робити зусилля для вирішення проблеми, вона зникне, нікуди не дінеться. А може просто ви зрозумієте, що все не так критично, і ви переживаєте по-дрібницям, таке буває часто. Пам’ятайте прислів’я: ніколи не буває так погано, щоб не могло бути ще гірше. Може дійсно не все так погано, у світі й у нашому житті багато прекрасного — сходіть на природу, позбирайте гриби, поспілкуйтеся з хорошими людьми. Якщо маєте лишні кошти — поїдьте на курорт. Подивіться скільки довкола людей живуть у злиднях — допоможіть їм і ви самі станете щасливішими. Відвідайте сироту у дитячому будинку, хворого у лікарні, ув’язненого у лікарні, ув’язненого в тюрмі і ви багато чого в житті зрозумієте.

Прогулянка

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию