Лікуємо поперекову грижу лікувальною гімнастикою

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Поперекова грижа передбачає тривале консервативне лікування. Лікувальна гімнастика не тільки зміцнює м’язи, але й учить, як потрібно правильно рухатися, щоб не викликати загострення болю й сприяти видужанню.

Біль у спині

Характеристика хвороби

Міжхребцева грижа — захворювання, коли вміст фіброзного кільця (усередині є пульпозне ядро), яке амортизує хребці виходить назовні. Таке явище супроводжується різким болем. Як правило, до грижі призводять такі хвороби, як остеохондроз і протрузія (коли фіброзне кільце тільки випинається, але не розривається).

 

До грижі приводять, як правило, надмірні фізичні навантаження або навпаки, ослаблення м’язів хребта, яке є наслідком фізично пасивного способу життя. Лікування консервативне й комплексне, важливу роль у ньому займають фізичні навантаження, які зміцнюють м’язи хребта.

Хвороба призводить до неможливості активно рухатися й, відповідно, сприймати світ повноцінно. Найкраще займатися спортом, правильно харчуватися й уникати хвороби, але якщо людина все-таки занедужала, вона повинна рухатися у зворотному напрямку — позбавити себе шкідливих звичок, харчування повинне бути повноцінним і потрібно правильно рухатися — спершу злегка, а згодом — робити нескладні гімнастичні вправи й фізично розвиватися. Але в гострій фазі потрібно декілька днів (або тижнів) спокою, також потрібно усунути біль і запальний процес.

Хворі хребці

Основні правила лікування

Лікування поперекової грижі може бути різним, у залежності від віку хворого, особливостей організму, гостроти хвороби. Основні правила:

Тренування спинних м'язів

 • забезпечення спокою хребта на початковій стадії, цей період захворювання триває до двох тижнів, після того, як гострий біль у поперековому відділі пройде, можна ходити, але тільки з опорою або на милицях;
 • можна носити корсет, але тільки до двох тижнів, далі не можна, тому що атрофуються м’язи, а вони повинні працювати;
 • прийняти полегшуючий стан положення тіла (використовувати валик, лежати із зігнутими ногами), м’язи повинні бути розслабленими, на початковому етапі важливе не зміцнення хребта, а загоєння хребетної рани, яка провокує біль;
 • для зняття болі крім ліків можна використовувати тепле повітря, яке можна протягом десяти хвилин подавати з фена (обережно в цілому з прогріваннями, вони можуть бути шкідливими, якщо людина має схильність до онкологічних захворювань);
 • медикаментами й процедурами потрібно зняти запалення й набряк навколо хворого місця;
 • робляться масаж, який спрямований на зняття болі й запалення, можливо застосувати сухе або водне витягнення хребта;
 • при знятті болі в поперековому відділі хребта можна приступати до лікувальної гімнастики, яку призначають замість операції, коли її вдається уникнути або через деякий час після операції, коли потрібно відновлювати рухову функцію.

Загальні рекомендації

Вправи лікувальної гімнастики повинні бути безболісними й на початковому етапі повинні відновити кровообіг, поліпшити стан хребта й підготувати організм до відновлення м’язової системи, для цього просто досить тримати м’язи поперекового відділу в тонусі. Тому напружуватися при грижі не слід. Але як тільки організм зміцніє, буде можливо без особливих зусиль робити більш складні вправи.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Робити вправи потрібно в положенні лежачи — на спині, поверненим на бік або з упором на коліна й лікті. Не можна допускати скручувань болючого відділу. Якщо займатися сидячи, потрібно обов’язково опиратися на руки, які мають упор перед собою, так можна уникнути перевантаження поперекового відділу. Починати заняття з десяти хвилин, поступово можна доводити заняття до півгодини. Займатися довше можна, але потрібно дивитися на стомлюваність.

Амплітуда повинна обмежуватися болісними відчуттями. Добре займатися плаванням, яке тримає весь організм одночасно в тонусі й у розслабленому положенні (м’язи працюють, але немає здавлювання).

Захворювання

Загальні рекомендації для вправ:

 • лікувальну гімнастику потрібно починати робити здоровою стороною, вивчити амплітуду, а потім потрібно підтягувати до амплітуди здорового відділу хвору сторону;
 • вправи, що викликають дискомфорт або біль потрібно відкласти на потім;
 • тренуватися плавно, якщо потрібні навантаження, їх потрібно створювати напругою м’язів;
 • особливо зосереджуйте увагу на хворобливому місці, затримуйтеся подовгу для дуже повільних тренувань у хворобливій точці, вивчайте свої відчуття й по них будуйте вправи;
 • якщо потрібно розслабити м’язи, робіть це на видиху;
 • якщо лежите на спині, підкладіть під поперек подушечку або валик висотою близько чотирьох сантиметрів шириною на цілу спину, краще це буде складена ковдра 20 на 30 сантиметрів;
 • пряму ногу можна піднімати тільки у випадку, якщо друга нога зігнута й опирається стопою в підлогу;
 • починайте кожну вправу гімнастики із двох разів, доводьте кількість до десяти, за часом — від десяти хвилин до півгодини на все тренування, краще зробити коротше, але два-три рази в день, ніж на півгодини, але раз.

Лежачи на спині

Лікувальну гімнастику робити легше, якщо підкласти невелику подушечку або плоский валик під низ спини.

 1. Дихати діафрагмою — вдихаючи носом надути живіт, грудна клітка залишається на місці, видих через рот, видих робимо більш повільним за допомогою складених у трубочку губ, живіт здути й втягнути. Сильно тужитися при диханні не потрібно, оскільки напруження живота може негативно позначитися на стані.
 2. Руки прямі, ноги зігнути. На видиху випрямляємо одну ногу, не відриваючи стопи від підлоги, на потім випрямлену ногу відводимо убік на вдиху й знову згинаємо у вихідне положення, повторити з іншою ногою.
 3. Долоні поставити за голову, ноги трохи зігнути. Випрямляємо одну ногу, ставимо пряму ногу на коліно зігнутою, знову випрямляємо й ставимо на підлогу, повторити на іншу сторону.
 4. Руки зігнуті в ліктях, ноги прямі й трохи розставлені, на чотири рахунки обертаємо кистями рук і одночасно стопами, п’ять кіл, потім також в іншу сторону при довільному диханні.
 5. Поставити руки за голову, коліна зігнути, п’яткуоднієї ноги поставити на коліно іншої, потім перейти у вихідне положення й повторити з іншою ногою.
 6. Долоні на потилиці, ноги зігнуті, випрямляємо ногу, повертаючи стопу усередину, і відводимо її убік, кілька раз натягнути пальці ноги на себе, у такий спосіб розтягується задня поверхня ноги. Ставимо ногу на місце й повторюємо вправу з іншої.
 7. Руки ставимо по боках, ноги трохи розсовуємо, на вдиху обіймаємо руками груди, носки ніг повертаємо один до одного на видиху. Повтор десять разів.
 8. Розтягуємо хребет — руки й ноги прямі, піднімаємо голову, на вдиху носки ніг максимально на себе, п’ятами тягнемося від голови, повертаємося у вихідне положення на видиху.
 9. Долоні поставити на потилицю, ноги зігнути, кистю однієї руки потягнутися до коліна іншої ноги, повернутися в первісне положення, покачати коліном для розслаблення й повторити іншою рукою.
 10. Піднімати таз на вдиху й опустити на видиху.

Лежачи на животі

При грижі поперекового відділу лікувальна гімнастика проходить краще, якщо під живіт підкласти невелику подушку, а під гомілковостопний суглоб покласти валик діаметром близько п’ятнадцяти сантиметрів.

 1. Руки тримаємо перед собою, голову поставити на кисті, потрібно погойдувати тазом по сторонах при розслаблених м’язах і прямих ногах.
 2. Поставити голову на долоні, ноги прямі, піднімаємо голову, повертаємо її убік і дивимося на стопи, трохи розслабитися й так само повернути голову в іншу сторону.
 3. Упертися долонями в підлогу, ноги прямі, випрямляємо руки, встаючи рачки, потім сідаємо на п’яти, руки повинні бути випрямлені й тягнемося руками вперед при опущеній голові, повертаємося в положення рачки й лягаємо на підлогу, випрямляючи ноги.
 4. Імітувати на підлозі плавання брасом.

Тренування спини

Лежачи на боці

Коли лежите на боці, спирайтеся на долоню перед собою.

 1. Лягти на бік, упертися долонею (якщо на лівому — то правою рукою зробити упор), згинати коліно й наближати його до живота.
 2. Одну ноги виставити трохи вперед, намагатися піднімати нижню ногу вгору, за рахунок тиску верхньої ноги, буде створюватися великий опір.

Вправа лежачи на боці

Стоячи рачки

 1. Піднімаємо протилежні руку й ногу, ногою потрібно потягнутися у верхній точці.
 2. Права рука тягнеться вперед, не відриваючи долоні від підлоги, голова лягає на вухо з тієї сторони, що тягнеться рука. Повторити на іншу сторону.
 3. Одна нога йде назад, не відриваючи стопи від підлоги, і вертається назад. Потім повторити з іншою ногою.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию