Лікування коксартроза тазобедренного суглоба з допомогою гімнастики та ЛФК

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Суглоби відповідають за рухливість людини. Молоді люди навіть не знають про їхнє існування, тому що вони їх не турбують. Але згодом ці шарніри можуть зноситися, тому що склад спеціального змащення змінюється й хрящова тканина стає більш тонкою, виникає біль, що обмежує рухливість. Малорухливість хворої ноги у свою чергу приводить до атрофування м’язів, людина втрачає свободу пересування. Іноді для виправлення ситуації потрібно хірургічне втручання (при третьому ступені захворювання), але в більшості випадків на допомогу приходить гімнастика при коксартрозі тазостегнового суглоба.

Біль у нозі

Особливості вправ

Лікування проводиться різноманітними медикаментами, фізичними процедурами, але ключове місце займає виконання лікувальної гімнастики при коксартрозі тазостегнового суглоба. Хвороба буває першого ступеня — коли біль у суглобі може затихати на якийсь час, другого ступеня — коли біль відчувається постійно, навіть у стані спокою, і третього ступеня, коли ходьба без палички неможлива. Але навіть при третьому ступені захворювання можливо покращити ситуацію за допомогою спеціального фізичного навантаження.

Характеристика захворювання

Заняття проходять тривалий час, вони виконують лікувальну функцію, а також запобігають зрощенню суглоба, а це б призвело до неможливості повноцінно рухати ногою. Але вправи також можна нашкодити, якщо їх робити занадто швидко, виконувати різкі рухи, таке «лікування» приведе до додаткової травми. Усі рухи повинні бути позбавлені динаміки, виконувати їх потрібно статично. Не можна глибоко й різко присідати, робити вправи з неприродною амплітудою, робити різкі махи.

Перед гімнастикою потрібно зробити масаж тазостегнового суглоба й навколишніх м’язів. Також масажуючі рухи допомагають, якщо під час заняття виникає біль, легко потерти суглоб потрібно й після заняття для розслаблення м’язів. Хорошим рішенням буде плавання, а також виконання вправ у воді, можна у ванні.

Вправи лежачи на спині

Усі вправи робляться в повільному темпі, якщо хочете збільшити навантаження — воно повинно бути статичним, динаміку потрібно виключити. Кожна вправа робиться біля однієї хвилини.

Тренування м'язів ноги

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 1. Для тренування кровообігу спочатку робимо вправи руками — піднімаємо вгору, згинаємо й розгинаємо в ліктях.
 2. Ноги прямо, повертаємо усередину й знову ставимо носками вгору.
 3. Ноги згинаємо в колінах, не відриваючи від підлоги п’яти.
 4. Розводимо й зводимо ноги, п’яти повинні торкатися підлоги, руки на поясі.
 5. Крутимо ноги як на велосипеді, починаємо з десяти секунд, руки на поясі.

Лежачи на животі

Лежачи на животі, ми зміцнюємо м’язи стегна, таза й спини, що надалі позитивно позначається на правильній ході:

 • піднімаємо голову й плечі із затримкою на декілька секунд;
 • по черзі піднімаємо прямі ноги, у перервах напружуємо на десять секунд м’язи таза;
 • піднімаємо плечі й руками імітуємо плавання брасом;
 • лежачи на здоровому боці, ставимо голову на руку, зігнуту в лікті, хвору ногу трохи піднімаємо й відводимо по черзі вперед та назад, ставимо, відпочиваємо й повторюємо.

Кабінет ЛФК

Вправи сидячи на підлозі або на стільці

Наступні вправи потрібно виконувати сидячи на підлозі (спину притулити до стіни), низькому стільці або невисокій табуретці. Вправи можна робити тільки на першій стадії хвороби, на другий і третій вони протипоказані.

 1. Максимально розвести ноги, зігнути хвору ногу й підтягуйте її, обхопивши долонями (або рушником) за стопу до себе. Якщо будете відчувати біль, послабте напругу, дочекайтеся заспокоєння болю й продовжуйте підтягувати ногу наскільки можна ближче. Різкої і постійної болі не повинне бути. У принципі, цю вправу можна робити й на стільці.
 2. Розведіть ноги в сторони, поставте стопу на підлогу, зігнувши ногу. Повільно, за допомогою погойдувань, нахиляйте коліно хворої ноги до коліна здорової, яка повинна бути випрямленою. М’язи то напружуйте то розслаблюйте, болі бути не повинно.

Вправи стоячи

 1. Стоячи на здоровій нозі, упираємося рукою зі здорової сторони, плавно махаємо хворою ногою вперед та назад, амплітуда повинна бути такою, щоб не відчувати різкої болі.
 2. Також робимо кругові рухи хворою ногою.
 3. Стоячи на двох ногах, спираємося двома руками на стілець і робимо напівприсяд, пам’ятайте, що глибокі присідання робити не можна.
 4. Стоячи на двох ногах, піднімаємося на носках, упор руками обов’язковий, тому що він зменшує навантаження на нижні кінцівки.

 

Після виконання вправ потрібно самому помасувати стегно. Потрібно сісти й енергійно розтерти бічні поверхні стегна, а також стегно зверху. Розтирати потрібно біля трьох хвилин до настання теплоти й досягнення зігрівального ефекту, після цього ще хвилину погладити бічну й верхню поверхню стегна для досягнення розслаблення м’язів. Масаж задньої поверхні стегна робити немає потреби. Можна використовувати зігріваючі мазі.

Дуже корисно гуляти в неспішному темпі, також можна без напруги їздити на велосипеді. Організм відновиться, потрібно йому в цьому допомогти. Не забувайте радитися з лікарем, але також навчіться прислухатися до свого організму. Ніякий лікар так не допоможе, як ви самі із сильним бажанням видужати й волею до повноцінного життя.

Тренування у спортивному залі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию