Вправи лікувальної гімнастики і ЛФК при нефроптозі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Опущення нирки, блукаюча нирка, або як ще називають це захворювання — нефроптоз вимагає консервативного лікування. При нефтпорозі нирка може опуститися в область попереку або таза. Спеціальні лікувальні вправи гімнастики й лікувальної фізкультури ЛФК допомагають зміцнити м’язи черевної стінки, фасції, черевні зв’язки, які втримують нирку. Заняття в багатьох випадках повертають на місце цей життєво важливий орган, який бере участь в очищенні організму. У такий спосіб є гарний шанс при першому й другому ступені нефтпороза — при першому ступені можна підняти нирку, при другий — не допустити подальшого її руху, третя стадія передбачає велике навантаження, але результат при такому опущенні нирки не гарантований.

Біль у спині

Характеристика хвороби

На початковому етапі хвороби симптомів нефроптоза може й не бути. Виникає біль у поперековому відділі, який сприймається як наслідок остеохондрозу. Але при опущенні нирки хворий може часто хворіти на пієлонефрити, в організмі можуть бути різні запальні явища, підвищується артеріальний тиск, утворюються камені, при цьому може мучити біль (коліка) в нирках при відходженні піску й каменів. Часто хвороба виникає в молодих людей, причому може виникнути ризик втрати цього органа.

Ситуація ускладнюється тим, що нирка звичайно опускається при ходьбі, а при УЗД, коли людина лежить, може повертатися назад. Тому дуже важливо, щоб при обстеженні пацієнт походив, пострибав перед тем, як лягти. Нирка може опуститися із правої, лівої сторони або ж з обох.

Розміщення внутрішніх органів

Опущення нирки може мати серйозні наслідки — оскільки при нефроптозі нирка висить на артерії, вона зменшується в діаметрі й кровопостачання органа порушується. Намагаючись компенсувати кровопостачання, нирка починає виробляти речовину ренін, яка підвищує тиск не тільки в нирці, але й по всім тілу. Також при нефроптозі виникає вигин сечоводу, який призводить до застою сечі. Наслідки можуть бути найтяжчі — бактерії, які розмножуються в такому середовищі можуть викликати пієлонефрит (запалення нирок). Також така ситуація приводить до утворення сечокам’яної хвороби.

Артеріальний тиск

Тому потрібно негайно починати вправи гімнастики й ЛФК, щоб повернути орган на місце й уникнути негативних наслідків хвороби.

Але все-таки в деяких випадках потрібна операція, яка називається нефропексія. У минулому вона виконувалася за допомогою великого розрізу довжиною 20 сантиметрів із правого або лівого боку. У сучасних умовах втручання роблять лапароскопично — три проколи діаметром 5 міліметрів, які не залишають видимих слідів. Але все-таки за допомогою вправ ЛФК часто можна уникнути хірургічного втручання.

Загальні рекомендації

Займатися ЛФК при опущенні нирки потрібно годину-дві після їжі. Заняття проводити щодня від двадцяти хвилин до півгодини. При запамороченнях, потемнінні в очах або болючих відчуттях потрібно припинити вправи й проконсультуватися в лікаря. Під час лікування не можна стрибати, бігати, піднімати важкі речі.

Валик під спиною

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

У положенні лежачи на спині можна під таз підкладати валик з ковдри або невелику подушечку. Також вправи можна робити під нахилом — у цьому випадку ноги повинні бути піднятими на 20 сантиметрів. Не обов’язково лежати на спеціальній похилій дошці, можна якимось чином підняти матрац або ліжко, підклавши що-небудь під нижній край, але все повинно бути безпечно.

Розминка

Вправи розминки допоможуть підготувати організм до основного комплексу. Крім того, розминочні вправи також мають лікувальний ефект.

 1. Лежачи на підлозі, потрібно випрямитися, на вдиху повільно піднімайте ноги вверх, добившись у верхній точці утворення між ногами й тілом кута 90 градусів. На видиху повільно опускайте ноги.
 2. Також лежачи на спині витягніть руки перед собою в замку, потрібно злегка підняти ноги, витягнувши їх паралельно до підлоги, і повертати корпус у різні сторони. Повернувшись вправо й вліво, відпочиньте декілька секунд.
 3. Лежачи прямо, підніміть ноги, відриваючи стопи від підлоги на п’ять сантиметрів і так протримати десять секунд.
 4. Діафрагмальне дихання — на видиху втягнути живіт, на вдиху — випнути.

Вправа з м'ячиком

Вправи

Перший ступінь припускає виконання вправ зі зручним навантаженням, при другому ступені ноги повинні бути нахилені до підлоги під кутом в 15 градусом, при третьому кут повинен бути 30 градусів.

Вправи лежачи на спині:

 • найпопулярніша популярна вправа ЛФК — велосипед — піднятими ногами близько двох хвилин крутити в повітрі умовні педалі;
 • підтягуйте зігнуті ноги по черзі до живота, повторити кожною ногою десять разів;
 • зігнути ноги в колінах, ступні повинні бути на килимку, стискати колінами м’яч, докладаючи зусилля десять секунд, повторити десять разів;
 • підніміть ноги під прямим кутом і на вдиху розведіть їх, на видиху з’єднаєте, повторити п’ять разів;
 • зігніть ноги в колінах і по черзі піднімайте, імітуючи ходьбу.

Лежачи на спині

ЛФК лежачи на боці:

 • піднімати одну ногу якнайвище, затримуючись у верхній точці, повторити на іншому боці;
 • піднімати одночасно руку й ногу;
 • на видиху зігнути ногу й пригорнути до живота, при цьому живіт втягнути, на вдиху — випрямити;
 • перекотитися з положення лежачи на боці в положення рачки (можна з упором на лікті) і назад.

Лежачи на боці

Рачки:

 • вправа «кішка» — стати рачки, вигинайте спину вверх і вниз близько 10 разів, упор руками можна зробити на долоні або лікті;
 • на вдиху піднімати й випрямляти в повітрі одну ногу, на видиху опускати;
 • на вдиху підняти руки над собою, випрямлюючись, на видиху опустити.

Тренування спини

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию