Вправи лікувальної гімнастики для суглобів ліктів

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Захворювання ліктьових суглобів можуть охоплювати людей різних віків. Суглоби ліктя мають досить складну структуру, при цьому виконують дуже важливу роботу, яка вимагає достатніх навантажень. Перенапруга й непосильна фізична праця здатна викликати різні хвороби цієї частини опорно-рухового апарата, які вимагають особливого підходу в терапії.

Нижні кінцівки

Користь вправ

Існує досить велика кількість методів лікування й підтримки нормального стану опорно-рухового апарата – починаючи від спеціальних мазей і закінчуючи оперативними способами, що усувають дефекти. Важливо правильно підійти до методики терапії, використовуючи велику кількість способів. До методів терапії відноситься й лікувальна фізкультура для лікування ліктьових суглобів.

Дана стаття допоможе розібратися, чому ж корисне виконання гімнастики, які є вправи і як їх правильно слід виконувати, щоб опорно-руховий апарат завжди перебував у гарній фізичній формі.

Лікувальна фізкультура для ліктьового суглоба впливає не тільки на стан даної частини тіла, вона позитивно впливає на роботу всього організму людини:

 • відбувається стимуляція м’язової стінки всієї руки, а також грудних і черевних м’язів;
 • покращується живлення тканин, що допомагає позбавити людину від болючих симптомів і збільшити гнучкість і міцність костей;
 • зниження болі в ліктьових суглобах;
 • поліпшення кровообігу тканин рук;
 • підвищення рухової активності даної частини опорно-рухового апарата;
 • зменшення запалення в ліктьовому згині.

Важливо пам’ятати, що гімнастика для лікування ліктьових суглобів не зможе повністю вилікувати хворобу, однак вона зможе попередити розвиток ускладнень і зменшити прояви клінічної симптоматики захворювання.

Вправи

Показання й протипоказання

Показаннями для проведення лікувальної фізкультури є:

 • епікондиліт – захворювання, що проявляється запальним процесом у тканинах ліктьового згину;
 • терапія остеоартроза;
 • синдром зап’ястного каналу – здавлення серединного нерва;
 • травми руки старого походження.

Крім даних прямих показань, виконання гімнастичних завдань підійде як метод профілактики патологій, як спосіб покращити стан організму після здійснення великих навантажень.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

У гімнастики є протипоказання. Як і всі лікувальні процедури, фізкультура ліктьових суглобів може виконуватися тільки для обмеженого числа людей, які не мають протипоказань до даного виду спорту. Виконання вправ заборонене у випадку:

 • травми, отримані менше двох тижнів тому;
 • загострення артриту;
 • збільшена температура тіла;
 • якщо не пройшло 3 місяці після оперативного втручання на ліктьовому згині;
 • якщо після виконання фізкультури відчувається різкий біль у лікті.

Дані протипоказання є відносними, після нормалізації стану організму, з дозволу лікаря, можна виконувати вправи лікувальної гімнастики.

Тренування

Правила виконання лікувальної фізкультури

Гімнастика для лікування болі й інших проявів повинна виконуватися щодня, по 2-3 рази на день — такий режим найбільш позитивний і дієвий результат. Основними правилами для здійснення гімнастичних завдань є:

 1. Проведення зарядки краще починати за 1-2 години до прийому їжі.
 2. Гімнастичні вправи необхідно робити повільно, без різких рухів.
 3. У процесі зарядки необхідно ретельно стежити за глибоким і вільним диханням, оскільки тканини повинні насичуватися киснем і одержувати активні речовини. Кімната повинна бути добре провітреною.
 4. Виконання зарядки повинне проходити в зручному одязі, що не стискує рухів тіла.
 5. Починати зарядку треба з малих навантажень, щоб м’язи встигнули розігрітися, потім можна поступово збільшувати темп і силу навантаження.

Ці прості правила дозволять не тільки покращити ефект, але й попередити розвиток негативних наслідків при здійсненні занять. Якщо після зарядки ліктьові згини починають сильно боліти, необхідно проконсультуватися з фахівцем, який підкоректирує режим занять і підбере правильне навантаження.

Вправи

Вправи гімнастики при артрозі ліктьових суглобів повинні починатися із проведення зарядки, яка поступово переходить у виконання основних вправ. Важливо контролювати своє самопочуття й пити достатню кількість рідини під час тренування.

Вправи в положенні сидячи

 1. Сядьте за столом або перед рівною поверхнею, руки випрямте і покладіть на стіл. Потім зігніть їх у ліктях і виконуйте стискання кулаків протягом 30 секунд.
 2. Покладіть руки на стіл долонями вниз. Виконуйте згинальні рухи ліктем у напрямку до грудей. Для полегшення завдання можна взяти кульку або циліндр і перекочувати руки на ньому. Робіть повільні рухи протягом 30 секунд. Теж саме зробіть для другої руки.
 3. Тепер покладіть обидві руки на стіл, долоні вниз. Зробіть аналогічну вправу відразу двома руками, ніби катаючи по столу качалку, можна катати гімнастичну палку.
 4. Витягніть руки в сторони і зігніть їх у ліктях так, щоб долоні звисали вниз. Тепер зробіть розгинальні рухи рук в дві сторони.

У положенні стоячи

 1. Ноги на ширині плечей. Руки перед собою, зігнуті в лікті, притиснуті до грудей. Виконуйте повільні ривки руками, по черзі згинаючи й розгинаючи їх у сторони. Вправу виконувати протягом 30-40 секунд.
 2. Опустіть руки вільно вниз, потім витягніть перед собою й зігніть у ліктях так, щоб долоні були спрямовані нагору, тепер знову витягніть прямі руки й поступово опустіть їх. Виконуйте протягом 20 секунд.
 3. Зробіть кругові рухи плечима, спочатку в напрямку вперед, потім назад протягом 10-20 секунд.
 4. Руки опущені вниз. Не піднімаючи плечей, зігніть лікоть і знову опустіть у вихідне положення. Повторіть 10-15 разів.

Важливо пам’ятати, що фізична культура повинна виконуватися регулярно. Хороший ефект досягається тільки через 15-20 днів після постійних тренувань. Важливо стежити за станом свого опорно-рухового апарата й проводити профілактику й огляди у фахівців, адже здоров’я ваших суглобів – у ваших руках. Також важливо повноцінно харчуватися, щоб організм отримував білок, кальцій та вітаміни у необхідних обсягах.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию