Вправи лікувальної гімнастики для печінки

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Захворювання печінки й жовчовивідних шляхів є досить розповсюдженими в сучасний час. Печінка і жовчний міхур —  це єдина система, яка працює в тісному взаємозв’язку. Роль печінки полягає в утворенні жовчі, яка надалі надходить в жовчовивідний шлях, де відбувається дозований розподіл її протягом дня, жовч у необхідній кількості надходить у дванадцятипалу кишку. Крім того, печінка є головним фільтром організму від шкідливих шлаків і токсинів. Гімнастика для печінки — важливий і трудомісткий процес, який дозволяє не тільки зберегти здоровий стан печінки, але й поліпшити її роботу, полегшуючи процес відновлення організму після захворювань.

Вправа

Можливі захворювання

Якщо в процесі роботи печінки й жовчовивідних шляхів виникають неполадки, розвиваються такі захворювання, як:

 • порушення відтоку жовчі;
 • жовчнокам’яна хвороба – утворення каменів або біліарних сладжів, що блокують відтік жовчі. У цьому випадку лікування патології полягає в консервативних методах, а у випадку їх неефективності лікування проводять хірургічним шляхом – дроблення каменів або резекція жовчного міхура;
 • холецистит – запальне захворювання стінок жовчного міхура. Лікування даної патології полягає в консервативній терапії, що полягає в прийомі препаратів, що знижують запальні процеси й відновленні цілісності оболонки органа;
 • перегин жовчного міхура – це стан, при якому порушений відтік жовчі у дванадцятипалу кишку, внаслідок перегину жовчної протоки. Лікування патології полягає в хірургічному втручанні, а також у підтримуючій терапії, внаслідок якої усувається дефект.

Лікування цих патологічних процесів необхідно починати в короткий термін після їх виявлення. Основними методами терапії даних захворювань є консервативна терапія, а в більш запущених випадках – хірургічне лікування, здатне відновити стан організму до оптимального рівня.

Крім лікарських препаратів, до основних методів лікування й реабілітації захворювань печінки й жовчного міхура відноситься лікувальна гімнастика, яка відіграє важливу роль у терапії.

Тренування

Користь занять

ЛФК для органів печінки і жовчновивідних шляхів дозволяє:

 • зняти спазм судин і м’язів – даний факт дозволяє прискорити процеси обміну речовин і сприяє швидкому відновленню кровопостачання;
 • підвищити обмін речовин;
 • сприяє усуненню холестаза (холестаз — зменшення надходження жовчі у дванадцятипалу кишку);
 • сприятливо впливає на нервову систему організму;
 • поліпшує роботу всіх органів шлунково-кишкового тракту;
 • сприяє швидкому відновленню органів після перенесеного захворювання;
 • знижує ризик повторного розвитку патології.

Базові вправи для оздоровлення печінки й жовчного міхура

Основне завдання гімнастики — усунення або зменшення застою жовчі. Такому стану часто сприяє недостатній розвиток м’язів преса й сидячий спосіб життя.

Спортивні заняття слід проводити в ранковий час, приміщення повинне бути добре провітрене. Це сприяє найбільшому насиченню клітин киснем і покращеному обміну речовин.

Основні вправи

Основними вправами, що позитивно впливають на стан кліток печінки й жовчовивідних шляхів, є:

 1. «Велосипед» — виконується лежачи на спині, руки — паралельно тулубу. По черзі згинаючи й розгинаючи ноги в колінах, робити кругові рухи, як при їзді на велосипеді. Дане завдання слід робити протягом півхвилини.
 2. Положення — на боці, нижні кінцівки прямо, руки обпираються об підлогу. Вправа полягає в поступовім піднятті прямої ноги максимально нагору, утриманні її в такім положенні на якийсь час. Далі слід прийняти вихідне положення й відпочити декілька секунд. Проробити близько 10 разів. Далі повернутися на інший бік і зробити завдання так само для іншої ноги.
 3. «Ножиці». Робиться на спині, руки паралельно тулубу, ноги не згинаємо в колінах. Нижні кінцівки піднімаємо приблизно на 20 сантиметрів нагору, не згинаючи, і проробляємо рух, що нагадує роботу ножиців. Зробити 15-20 разів.
 4. Лежачи на спині, руки паралельно тілу. По черзі притискати нижні кінцівки до грудей, поступово опускаючи й випрямляючи кінцівки. Кількість – 15 разів.
 5. У положенні стоячи виконати дихальні рухи: ноги на ширині плечей, на вдиху прямі руки піднімаємо нагору, на видиху – опускаємо руки. Повторити 20 разів.
 6. «Присідання» — долоні на поясі, ноги разом. На вдиху витягаємо руки вперед і сідаємо, на видиху опускаємо руки й одночасно піднімаємося. Виконати 10 разів.

Цей базовий курс дозволить не тільки зміцнити м’язи черевного преса, імунітету, але й сприяти поліпшенню роботи всіх органів і систем у цілому. Важливим принципом проведення занять є те, що завдання даються дозовано, поступово збільшуючи навантаження на організм. Розглянемо методи лікувальної гімнастики при захворюваннях печінки й жовчного міхура.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

При холециститі

Гімнастика при холециститі спрямована на зменшення болей, зняття спазму й поліпшення кровотоку в ушкодженому органі.

Протипоказанням для занять фізкультурою під час хвороби є період гострого перебігу або загострення хронічного захворювання.

Спортивна зарядка при холециститі полягає в додаванні до базових методів, спеціальних завдань, що впливають на процес відновлення клітин жовчовивідних шляхів.

Спеціальними вправам, що застосовуються при терапії й реабілітації холециститу в дорослих, є:

 1. Лежачи на спині, руки паралельно тулубу, ноги прямо. По черзі піднімаючи руки, згинати й розгинати протилежно розташовані ноги (тобто, при піднятті правої руки, одночасно згинати ліву ногу, і навпаки).
 2. Лежачи на спині, руки розмістити на поясі. Постаратися максимально підняти плечі, не відриваючи від підлоги лопатки, затриматися в даній позі на декілька секунд, поступово опуститися.
 3. Лежачи на спині, робити глибокі дихальні рухи грудною кліткою.

Такі рухи слід виконувати по 5-10 разів. Не слід перестаратися при виконанні завдань, а також припинити її у випадку погіршення стану.

При жовчнокам’яній хворобі

При жовчнокам’яній хворобі слід виконувати тільки легкі вправи, які не є важкими для організму людини й не несуть великого напруження м’язів.

Гімнастика для жовчного міхура полягає в поліпшенні кровотоку, внаслідок чого відбувається оптимальне живлення клітин жовчовивідних шляхів і печінки. Вона необхідна для відтоку жовчі з ушкодженого органу. Рухи виконуються лежачи на спині з повтором кожного по 5-10 разів:

 1. Руки витягнуті уздовж тулуба, поступовими ковзаючими переміщеннями по підлозі згинайте й розгинайте ноги в колінних суглобах.
 2. Ноги разом, зігнуті в колінах. Нахиляйте їх в обидва боки, поступово збільшуючи глибину нахилу, до максимально можливого.
 3. Вправа «Крила» — лежачи на спині, виконуються руками розмахи в різні сторони.

Пробіжка

При перегині жовчного міхура

При виконанні занять при такому захворюванні, як перегин жовчного міхура, слід уникати різких, поштовхоподібних рухів тулуба. Крім того, не можна піднімати важкі предмети й виконувати завдання, що викликають велике напруження м’язів преса й черевної стінки. Рухи при загині жовчного міхура слід виконувати плавно, поступово збільшуючи навантаження й темп виконання. На першому етапі лікувальної гімнастики, оптимальною кількістю повторів вправи є число 5, потім можна збільшити навантаження до 10 повторів.

 1. Лежачи на спині, притисніть зігнуті ноги до живота й затримаєтеся в такій позі на кілька секунд, потім повільно опустіть ноги.
 2. Лежачи на спині, притискайте нижні кінцівки до грудей і повільно опускайте їх.
 3. Лежачи, максимально втягніть у себе живіт, затримайте на кілька секунд, а потім розслабтеся.
 4. Стоячи, повертайте своє тіло вліво й вправо, поступово збільшуючи глибину повороту, доводячи до максимально можливого.

Пам’ятайте, що гімнастика при перегині жовчного міхура є лише доповненням до основної лікувальної терапії, оскільки покращенні стану організму, не слід припиняти прийому лікарських препаратів, а також кидатися із крайності в крайність, виконуючи всі заняття з максимальним зусиллям. Проведення лікувальної гімнастики слід обговорити з вашим лікарем, який допоможе підібрати оптимальний комплекс і види занять, оптимальних для стану вашого здоров’я.

Основа видужання полягає у повноціннім і раціональнім проведенні курсу реабілітації. Дані методи дозволять вам не тільки поліпшити свій стан, але й зміцнити імунну систему в цілому. Тому, проведення зарядки доцільно ввести у звичний розпорядок дня й виконувати протягом тривалого періоду. Важливо довести свій стан організму до такого стану, щоб вести звичний спосіб життя, не займаючись вправами. Для цього потрібно жити активно (багато рухатися), правильно харчуватися, не мати шкідливих хвичок, бути життєрадісним і працювати на роботі, яка дає достатньо доходу і одночасно подобається.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию