Вправи лікувальної гімнастики при ішемічній хворобі серця

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ішемічна хвороба серця є серйозним захворюванням, яке вимагає негайного лікування. Дуже часто одного прийому медикаментів буває недостатньо для повного видужання, тому лікар призначає своїм пацієнтам спеціалізований комплекс вправ, який допоможе поліпшити самопочуття хворого й перемогти недугу — лікувальна гімнастика при ішемічній хворобі серця. При заняттях нормалізується кровообіг, приходить у норму дихальна й серцево-судинна система. Важливо, що заняття гімнастикою при ішемічній хворобі серця допомагають упоратися зі стресом, емоційними переживаннями й зміцнити організм. При правильно обраних і дозованих навантаженнях ви зможете значно покращити стан здоров’я.

Щаслива старість

Особливості занять

Ішемія може проявляти себе в декількох відомих формах: стенокардія й інфаркт міокарда, вона супроводжується болями в грудях, які викликані спазмами судин і періодичними нападами. Дане захворювання несе велику небезпеку, тому при відчутті болі в області серця або дискомфорту під час фізичних навантажень варто негайно звернутися до лікаря. Тільки досвідчений фахівець підбере оптимальне лікування.

Ураження коронарних артерій

Кожен пацієнт переносить фізичні навантаження по-різному, тому перш ніж почати займатися самостійно, потрібна діагностика у професіонала. Тільки лікар може прописати вам спеціалізовані вправи, виходячи з ваших можливостей займатися фізкультурою.

Класифікують 4 типу хворих: перші два краще пристосовані до навантажень, у них рідко трапляються напади. Третьому й четвертому типу слід бути вкрай обережними із заняттями лікувальною фізкультурою, оскільки будь-який необережний рух може закінчитися ускладненням. Пацієнтам з ішемічною хворобою серця важливо не перенапружуватися, оскільки це може викликати загострення хвороби. Тренуйтеся в проміжках між нападами в комфортній обстановці й при гарному самопочутті, щоб не нашкодити організму. При найменшому поганому самопочутті негайно припиняйте виконання комплексу вправ, щоб уникнути ускладнень. На початковому етапі не беріть на себе занадто багато. Не варто переживати, що у вас не виходить виконати всі вправи відразу, згодом ваша фізична підготовка буде поліпшуватися, а серцевий м’яз міцніти, вам буде легше займатися.

Тренування

Даний список являє собою приблизний комплекс вправ, регулярне виконання яких допоможе впоратися з ішемічною хворобою серця. Усі вправи розміщені по зростанню ступеня важкості виконання. Рекомендується починати із самих простих рухів і потім переходити до більш складних вправ. На самому початку допоможе дихальна гімнастика при стенокардії. Основними правилами виконання є контроль над диханням, поступове виконання всіх дій і спостереження за всіма відчуттями і процесами, що відбуваються в організмі.

Починати слід з нескладних вправ, які виконуються сидячи:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

  1. Сидячи на стільці, опустіть руки вниз і розслабте плечі, спину тримаємо рівно. Повільно розводимо руки в сторони, доходимо до рівня плечей, робимо глибокий вдих. Далі, не кваплячись, опускаємо їх у вихідне положення, видихаємо. Виконуємо від 3 до 5 повторень.
  2. Вихідне положення не міняється, руки тримаємо на талії. Далі одну руку ми через сторону піднімаємо нагору, робимо повільний вдих. Після опускаємо її й видихаємо. Робимо по 3-5 повторень.
  3. Руки сплітаємо в «замок», вивертаємо долоні й піднімаємо їх перед собою до рівня плечей, здійснюючи плавний вдих. Після опускаємо вниз і кладемо їх у положенні «замок» на коліна. Досить 6-7 повторень.
  4. Розминаємо ноги: опираємося на стілець, одну ногу залишаємо під стільцем, іншу виставляємо вперед і злегка піднімаємо. Стежимо за подихом. Чергуємо ноги 8-10 разів.

Після того, як даний комплекс не буде важко виконувати, можна переходити до вправ стоячи:

  1. Встаємо й трохи розводимо ноги в сторони, виконуємо нахили голови в сторони 2-3 рази в кожну сторону й плавно переходимо до обертань по колу: 2-3 кола головою за годинниковою стрілкою й стільки ж проти.
  2. Зберігаючи положення ніг, виконуємо обертання в ліктях 4-5 разів уперед і стільки ж разів назад. Обертаємо неквапливо, але ретельно проробляємо плечові суглоби (можна з незначним напруженням м’язів).
  3. Ноги на ширині плечей, руки згинаємо в ліктях і тримаємо на рівні грудей. Акуратно робимо розвороти корпуса в сторони, розкриваючи руки. При розвороті вдихаємо, при поверненні видихаємо. Повторюємо 5 разів у кожну сторону.
  4. Руки притискаємо до корпуса, виконуємо нахили в сторони, плавно ковзаючи рукою по нозі. Виконуємо по 4-5 разів у кожну сторону.
  5. Ноги злегка розставлені, руками спираємося на спинку стільця. Робимо присідання настільки глибоко, наскільки виходить. Увага, дану вправу слід виконувати обережно при хворобі колінних суглобів.

Якщо у вас є болі в спині й суглобах, робіть вправи обережно з невеликою амплітудою. При виникненні неприємних відчуттів припиняємо виконання.

Режим

Після того, як ви зможете подужати всі перераховані вище вправи, ви будете готові до переходу на наступний етап. Для пацієнтів, що страждають гострою формою ішемічної хвороби серця, рекомендується зупинитися на цьому, оскільки далі підуть вправи, що підходять не всім.

Почати слід із простої ходьби по кімнаті. Акуратно й не кваплячись, ходимо по кімнаті протягом 30 секунд. Після приступаємо до ходьби з високим підніманням стегна також протягом 30 секунд. Поступово збільшуємо час, головне, щоб вам було комфортно. Корисні також нетривалі прогулянки на вулиці: ви не тільки розминаєтеся й приводите в тонус м’язи, але й дихаєте свіжим повітрям. Проста прогулянка протягом 20 хвилин уже буде прекрасним видом активності при ішемії. Тільки після того, як ви звикнете до тривалої ходьби, прискорюйте крок і ходіть в більш високому темпі. Ідеально підійде ходьба з лижними паличками: вони допомагають у роботі рук. Пробіжки рекомендовані тільки пацієнтам першого й другого типу що добре переносять невеликі фізичні навантаження. Будь-яка активність підвищує тренованість, а значить, стійкість до навантажень серцевого м’яза.

Прогулянка

Лікувальна фізкультура при стенокардії й ішемії є дуже дієвим методом, що допомагає побороти хворобу. Однак, щоб вирішити проблему, необхідно діяти комплексно, з усіх боків. Регулярно відвідуйте лікаря й дотримуйтеся режиму прийому препаратів. Дотримання даного режиму дозволить полегшити протікання хвороби, зменшити частоту нападів і гостроту болі.

Проконсультуйтеся з лікарем із приводу харчування. Не обов’язково дотримуватися якоїсь дуже строгої дієти, досить харчуватися збалансованою й здоровою їжею. Пам’ятайте, що на здоров’я серця й судин впливають такі мікроелементи, як магній, калій, йод. Не вживайте жирну, копчену, надто солону продукцію. Корисним буде вживання яблук, гранату, злакових культур, буряка, гарбуза, відвару з ягід шипшини. Головне ніколи не здаватися й не втрачати віри у власні сили: для збереження організму здоровим на довгі роки досить помірковано тренуватися, зміцнювати тіло, стежити за харчуванням, підтримувати бадьорий настрій і вчасно звертатися до лікаря, щоб діагностувати й вилікувати захворювання.

Ішемічна хвороба серця й гімнастика сумісні, якщо займатися обережно, під доглядом лікаря. Тому перед заняттями обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Свіже повітря

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию