Вправи лікувальної гімнастики при нестабільності шийного відділу хребта

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

У хребта найбільш рухливим є шийний відділ. У випадку порушення рухливості шийного відділу, яке іноді, супроводжується болючими відчуттями, виникає серйозний дискомфорт. У більшості випадків такі явища проявляються при нестабільності шийного відділу хребта. Діагностуючи такого роду захворювання, є два шляхи лікування, це хірургічний і терапевтичний. При ухваленні рішення якому методу лікування слідувати, необхідно максимально повно ознайомиться з інформацією про ефективність і можливі наслідки кожного виду лікування.

Захворювання

Причини захворювання

Слід звернути увагу на деякі ознаки, які присутні при нестабільності шийних хребців.

 1. Постійна біль, яка посилюється при фізичному навантаженні;
 2. Видима деформація хребта;
 3. Обмеженість рухів шиєю;
 4. Напруження м’язів шиї.

Такі симптоми, звичайно сигналізують про виникнення захворювання. Причинами, що приводять до цього серйозного захворювання, може бути один або декілька факторів:

 • механічна або отримана при аварії травма;
 • вроджена особливість;
 • надбаний остеохондроз хребта;
 • у результаті оперативного втручання.

Будова

Види

Існує кілька видів порушення функціональної нестабільності:

 1. Посттравматична. Хвороба розвивається через отриману травму, як вивихи, переломи, сильні удари. Прогноз буде сприятливим, коли зсув хребцевого диска менше двох міліметрів, у протилежному випадку можливе прогресування хворобливих відчуттів і самого захворювання при нестабільності хребта. Особливість цього виду порушень – охоплюються абсолютно всі вікові категорії. Нестабільність шийного відділу хребта в дітей відзначається найчастіше у зв’язку з пологами.
 2. Дегенеративна. Цей вид нестабільності виникає в результаті розвитку остеохондрозу. Можливе зниження фіксуючих здібностей дисків. Також результатом дегенеративних процесів можливе зниження необхідного живлення хряща обов’язковою кількістю мікроелементів або прояви порушень статики всього хребта. У цих двох випадках зсув дисків може збільшуватися через додаткове навантаження.
 3. Післяопераційна. Проведена ламінектомія (операція з видалення хребця або його частини) зазвичай помітно позитивно впливає  на стабільність хребців і дисків.
 4. Диспластична.. Цей вид нестабільності розвивається при наявності ознак дисплазії, які можна виявити у хребці. Причина виникнення захворювання в основному полягає у вродженій особливості. В дорослому віці ця аномалія може стати причиною цього й деяких інших захворювань.
 5. Заняття

Лікування

Якщо захворювання діагностовано, найчастіше обиратью консервативий метод лікування, який є найпоширенішим при даному виді захворювання. Необхідно строго дотримуватися призначень лікаря, для досягнення позитивного ефекту лікування хвороби.

До призначень звичайно відносяться нескладні фізичні навантаження, особливо шиї при нестабільності хребців, також призначають фізіотерапію, лікарські засоби, ЛФК, масаж.

Найбільш ефективним лікуванням є масаж або спеціальні вправи при нестабільності хребта. Лікувальна гімнастика має комплекс вправ, що сприяє зняттю болючих симптомів, стимулює зміцнення м’язів і зв’язок шиї.

Для фізичних занять можливо також використання спеціальних тренажерів. Але в основному фізкультуру проводять за допомогою нескладних пристосувань. ЛФК необхідна при лікуванні остеохондрозу шийного відділу, але також, і як профілактичний засіб, спрямоване на посилення зв’язувань у м’язовому каркасі.

Лікувальна гімнастика проводиться під контролем фахівця, з поступовим нарощуванням часу занять, складності вправ й сили, яку потрібно докласти до виконання певних вправ.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Перед фізичними навантаженнями проводиться розігріваюча розминка. Тут задіяні нескладні вправи —  повороти й нахили голови, які виконуються у повільному темпі, щоб уникнути запаморочення або головномий біль. Далі виконати кругові рухи головою, що сприяє прогріванню м’язів шиї.

Для розігріву також використовується ще одна проста вправа — слід нахиляти голову вперед, протидіючи цьому нахилу рукою, що підтримує чоло.

Після завершення вправ для шиї, починаємо розробку плечових суглобів. Необхідно піднімати й опускати плечі, не рухаючи головою, не менш десяти раз.

Після закінчення розминки проводиться основний комплекс ЛФК. Лікувальною фізкультурою слід займатися регулярно протягом півтора – двох місяців.

Спортсмен

Вправи

Вправи підбираються приблизно по такому типу:

 • нахиляти голову, протидіючи при цьому двома руками, які потрібно поставити на чоло;
 • розгинати голову, аналогічно протидіючи руками, але поставити їх на потилицю;
 • нахили голови вліво й вправо, також протидіючи руками, поставивши їх на скроневу область;
 • робити обертання головою в одну і другу сторони, також протидіючи руками;
 • втягувати шию, яку одночасно потрібно рухати назад, таким чином підборіддя повинно підтягуватися до грудей.

Кожний рух необхідно повторювати до десяти раз, напружувати м’язи потрібно протягом 7 секунд (вправи, в яких руками отрібно робити опір, наприклад при нахилах голови). За рекомендацією фахівця тривалість і кількість вправ можуть змінюватися.

Також слід надавати увага збалансованості харчування, у продуктах повинні вітаміни, мікроелементи, тваринні й рослинні білки.

Не слід забувати про фізіотерапію, вона буде доповнювати комплекс проведених лікувальних заходів. Застосовується найпоширеніший электрофорез, магнітотерапія й ряд інших процедур, які сприяють посиленню кровообігу, чим сприяють зміцненню м’язів, зниженню болючих відчуттів.

У даній статті коротко описувалася нестабільність шийного відділу хребта, симптоми й лікування. Якщо у вас проявляються наведені вище симптоми, звертайтеся, не затягуючи до лікаря (не займайтеся самолікуванням). Чим раніше почати лікування, тем швидше й легше буде вилікувано ваше захворювання. Не нехтуйте профілактикою, дотримуйтеся норм здорового харчування, виконуйте нескладні рухи для зміцнення м’язів і зв’язок шийного відділу. Вправи не вимагають спеціального місця й устаткування, тому ними можна займатися в домашніх умовах.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию