Вправи ортопедичної гімнастики

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

В ортопедії існує спеціальна гімнастика, яка застосовується для профілактики й лікування косолапості (вальгусна стопа) й плоскостопості. У сучасному світі це захворювання все частіше почало проявлятися в маленьких пацієнтів. Ця гімнастика в основному призначена при хворобах опорного зводу стопи. Вона широко використовується в дитячих виховних і шкільних закладах. Адже дитячий організм сам по собі ще не досить зміцнілий. Тому так важливо стежити за правильним формуванням як організму в цілому, так і опорно-рухового апарата зокрема. На сьогоднішній день ортопедична патологія досяглася неймовірно високого відсотка, тому виникає необхідність вводити елементи ортопедичної гімнастики на уроках фізичної культури.

Ходіння по камінчиках

Особливості занять

Гімнастика ортопедична містить у собі наступні навички:

 • уміння катати м’яч по черзі обома ногами;
 • здатність випрямляти пальці на ногах, а потім піднімати їх;
 • навичка бічної ходьби по канаті;
 • уміння ходити по лінії, приставляючи п’ятку однієї ноги до пальців іншої;
 • виконувати кругові рухи стопами в різні сторони.

Щоб гімнастична ортопедія мала бажаний ефект, її потрібно робити методично й регулярно. Дитині рекомендується виконувати вправи босими ногами й обов’язково під наглядом і за підтримки дорослого наставника. Тривалість такої гімнастики звичайно становить 25 хвилин. Наприкінці проводяться процедури для загального загартування.

Представляємо комплекс вправ для лікування й для профілактики плоскостопості.

Вправи

Ігри з м’ячиком

Для цих вправ підійде пружний м’яч невеликого розміру.

 1. Сісти на підлогу, обпертися позаду на руки, а ноги витягнути вперед. Обхопити м’яч обома стопами й підняти його вище.
 2. Так само, тримаючи м’яч стопами, наближати його до себе. Коліна при цьому розсовуються в різні сторони.
 3. У цьому ж положенні, обхопивши м’яч стопами, потрібно перекинути його через голову.
 4. Сидячи на стільці, покласти стопи зверху на м’яч. Перебираючи ногами, підкотити м’яч до себе ближче, потім у такий самий спосіб відкотити його від себе подалі.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Мотузка, хусточка або серветка

Підійде будь-який один предмет. Мотузку потрібно витягнути на підлозі. А серветку або невелику хусточку повністю розгорнути й розрівняти.

 1. Пальцями ніг постаратися підхопити мотузку.
 2. Сидячи на підлозі, витягнути руки позаду. Пальцями ніг потрібно спробувати схопити мотузку. Підняти ноги з мотузкою на невелику висоту й утримувати в такому положенні якомога довше.
 3. Мотузку слід рівно витягнути по підлозі. Дитина повинна пройтися по ній, тримаючи рівновагу.
 4. Дитина робить маленькі стрибки з боку в бік через натягнуту по підлозі мотузку. Під час стрибків слід просуватися вперед.
 5. Серветку або хустку, розстелену на підлозі, потрібно підняти пальцями ніг.

Тренування

Прості вправи

Ще декілька простих вправ:

 1. Рухати стопами по колу в різні сторони.
 2. Ногами піднімати й перекладати розкладені речі на підлозі з одного місця на інше.
 3. Встати на носочки й, не відриваючи пальців від підлоги, розводити й з’єднувати п’яти.
 4. Ходьба по черзі: на носочках, на п’ятах, на боках ніг.
 5. Стоячи на носочках, стати на повну стопу й відразу перекотитися на п’яти.
 6. Дуже корисним буде лазання по канату або гімнастичній драбинці, а також ходьба по дошці, колоді.

Загартування — запорука успіху

Загартовуючі процедури, закріплюють успіх проведених вправ і є хорошою профілактикою проблем з опорно-руховим апаратом.

У дитячих садках широко використовується «доріжка здоров’я», яка має нерівну поверхню. Вона покращує кровообіг, масуючи стопу, зміцнює м’язи ноги, а також розвиває вестибулярний апарат, оскільки дитині потрібно підтримувати рівновагу на горбочках цієї доріжки. Так доріжка здоров’я допомагає зміцнювати здоров’я дітей.

Гартуючмими процедурами в ортопедичній гімнастиці є ходіння босим по траві, землі й воді. Починати ходіння краще в носках і в приміщенні, особливо якщо дитина ослаблена. Температура підлоги при цьому не повинна бути нижчою за 18 градусів. Для початку досить буде 3 хвилин ходіння. Щодня слід продовжувати процедуру на хвилину. І через тиждень можна буде зняти носки й почати ходити босоніж. Перед тем, як взутися після процедури, слід помити ноги водою 36 градусів. Щодня знижувати градус води, якою миють ноги на одиницю, довівши її до 20. Потім можна приступати до загартовування на вулиці — спершу влітку, потім восени, а потім взимку (без фанатизму, нетривалий проміжок часу, особливо взимку).

Корисно ходити босяком не тільки по траві. Гарячий пісок, холодні камінчики, хвойні голки — усі ці природні елементи запускають в організмі відповідні рефлекси, підвищують тонус зводу стопи й м’язів, які підтримують звід стопи.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию