Вправи лікувальної гімнастики при плечолопатковому периартрозі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

З віком суглоби і зв’язки зношуються, відбувається порушення їх роботи. Часто виникають запальні процеси і порушення руху. Існує достатньо велика кількість методів терапії цих хвороб, одним із яких є лікувальна гімнастика при плечолопатковому периартрозі.

Свіже повітря

Особливості захворювання

Плечолопатковий периартроз — це запальне захворювання, яке локалізується у суглобній зв’язці плеча, з переважним ураженням зв’язок і сухожиль у місці локалізації. Найчастіше причинами патології є: шийний остеохондроз, травми плеча, важка нагрузка на плечові суглоби і зв’язки, вналідок фізичної роботи, є й інші причини.

Тренування

Хворі цією патологією мають такі симптоми, як постійні ниючі болі області плеча  лопатки, порушення нормальної роботи і рухливості плечової області, а також слабкість м’язів в області ураженої частини тіла.

Сьогодні розроблено достатня кількість методів і способів терапії даної патології, які включають медикаментозний прийом протизапальних і знеболювальних препаратів, мазей. Крім того, незамінною частиною лікувального комплексу є гімнастика, яку призначають пацієнтам з такою патологією.

Користь вправ

Вправи при плечолопатковому периартрозі є достатньо важливим і необхідним способом терапії, яка дає позитивний ефект на зв’язки, сухожилля і весь плечовий суглоб в цілому. Гімнастика має позитивні моменти:

 • покращується кровопостачання пошкоджених частин тіла, завдяки чому знижується запальний процес і покращуються обмінні процеси у тканинах і клітинах плеча;
 • знижується запальний процес у плечі та області лопатки;
 • знижується больовий синдром, який виникає внаслідок покращення роботи суглобу і підвищення трофіки (живлення клітин) м’язів (кінцівка має можливість працювати інтенсивніше, звідси і може бути збільшення болю);
 • покращується робота зв’яок і сухожиль шляхом їх укріплення;
 • відновлюється нормальна робота м’язів, робота яких може бути погіршеною через недостатню рухомість кінцівок;
 • укріплюється загальний стан здоров’я і підвищується м’язевий тонус.

Важливо розуміти, що досягнення таких результатів можливо тільки при дотриманні основних правил і регулярних занять лікувальною гімнастикою протягом тривалого часу.

Основні правила занять

Лікувальная гімнастика при плечолопатковому периартрозі, як і всі методи лікування, вимагає консультації спеціаліста, який зможе підібрати певний комплекс вправ, індивідуально для кожного пацієнта. Крім того, лікар допоможе визначити, яких правил необхідно дотримуватися для досягнення оптимального результату і зниження ризику побічних ефектів під час тренувань.

Заняття

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Крім того, для пацієнтів з періартритом існують загальні правила, які необхідно дотримувати при здійсненні зарядки. До них відноситься:

 1. Виконання зарядки повинне відбуватися під контролем фахівця, у помірному режимі й з оптимальним навантаженням.
 2. При виконанні вправ необхідно починати із простих вправ, поступово збільшуючи навантаження й швидкість зарядки.
 3. Здійснювати зарядку необхідно регулярно, бажане в один і самий час.
 4. Зарядка повинна здійснюватися у вільному одязі, що не обмежує рухи й повороти тіла.
 5. Вправи повинні виконуватися на твердій, не слизької поверхні, бажано використовувати гімнастичний килимок.
 6. Вправи при періартриті можуть і повинні здійснюватися в різних позиціях – це дозволяє оптимізувати навантаження й розподілити роботу всіх м’язів тіла.
 7. ЛФК при плечолопатковому периатрозі повинна відбуватися на тлі прийому всіх необхідних лікарських препаратів, призначених лікарем, неприпустимо відмовлятися від однієї терапії на користь іншої, без консультації фахівця.

Дані правила допоможуть не тільки збалансувати роботу м’язів і всього організму, але й знизити ризик розвитку травм і побічних дій від застосування фізкультури.

Основні протипоказання

При плечолопатковому периартрозі гімнастика й лікувальна фізкультура має ряд протипоказань, які можуть обмежувати на деякий час (до вирішення проблеми) тренування. До таких протипоказань відносять:

 • порушення роботи серця, із застійними явищами й порушенням кровотоку;
 • гіпертонічна хвороба ускладненого типу;
 • сильні болі, а також прогресуюча стадія периартроза;
 • порушення згортання крові, а також інші захворювання кровотворних органів;
 • підвищена температура тіла, пов’язана з інфекційними й запальними патологіями, що відбуваються в організмі;
 • погіршення стану на тлі проведення гімнастики.

Фізкультура

Дані фактори можуть сприяти не тільки порушенню здоров’я, але й підвищенню ризику погіршення стану пацієнта, тому перед тем, як розробляти комплекс вправ, лікар зобов’язаний повністю обстежити хворого, щоб виключити протипоказання або пролікувати хворого з можливим подальшим дозволом займатися лікувальною гімнастикою.

Звичайно, навіть при протипоказаннях займатися можна, однак потрібно робити поправку на свій стан — зменшити інтенсивність занять чи займатися рідше. У будьзякому випадку потрібно тренуватися в своє задоволення, без суттєвого дискомфорту.

Зразок комплексу вправ

ЛФК при плечолопаточному периартрозы може містити в собі заняття з гімнастичною палицею, обручем або м’ячем. Крім того, гімнастика може виконуватися в будь-якій зручній для пацієнта позі, залежно від його стану й показань.

Вправа

Зразок комплексу вправ:

 1. Повільні обертання руками, спочатку кругові рухи кистями, що переходять у ліктьові згини, а потім перехід на кругові рухи плечовим поясом, спочатку за годинниковою стрілкою, приблизно 30 секунд, а потім проти.
 2. Махи руками в положенні лежачи на спині – для цього руки потрібно зігнути в ліктях. Кисті підвести до грудей, при цьому руки розставлені в сторони. На вдиху розвести в сторони прямі руки, а на видиху зайняти вихідну позицію. Повторити 15 разів.
 3. Лежачи на спині, руки випрямте уздовж тіла. Тепер підніміть руки перпендикулярно до грудної клітки, а потім опустіть їх на плечі. Зробіть глибокий вдих і знову підніміть руки, потім займіть вихідне положення. Повторити 5-10 разів.
 4. Займіть сидяче положення. Ноги прямі, носочки нагору. Руки опустіть у вільному положенні. На вдиху потягніться вверх й підніміть руки нагору, на видиху – опустіть. 10-15 разів.
 5. Положення таке саме. Виконуйте рух плечових суглобів уперед, максимально нахиливши їх, при цьому тулуб тримайте прямо. Потім розслабтеся. Повторити завдання 10-15 раз.
 6. Сидячи на полу, ноги прямі. Правою рукою узятися за потилицю, потім поступово нахиляти голову вправо, при цьому головою створювати невеликий опір, щоб була м’язова напруга. Потім розслабитися й виконати аналогічно в іншу сторону. 5-10 разів у кожну сторону.
 7. Сядьте на стілець, спину тримайте прямо. Витягніть верхні кінцівки нагору, а потім згинаючи, торкніться долонями потилиці, потім знову підніміть нагору. Зробіть 5-10 підходів.
 8. Стоячи виконайте обертальні вправи головою, при цьому тіло не повинно рухатися, вправу робіть протягом 30 секунд.
 9. Стоячи, здійснюємо нахил вперед, при цьому руки витягаємо в різні сторони, потім приймаэмо початкову позу. 5-10 разів.
 10. Положення – стоячи, ноги на ширині плечей. Руки на поясі. Зробити нахил вправо, при цьому ліву руку закинути за голову, потім випрямитися, і зробити аналогічний рух в іншу сторону.
 11. Стоячи, витягніть руки вперед, при цьому кисті зробіть «у замок», здійсніть обертання руками з поворотами тулуба вліво й вправо протягом 20-30 секунд.

Регулярне виконання цього комплексу не тільки знизить запальний процес, але також є відмінним засобом профілактики виникнення остеохондрозу, артриту й артрозу. Важливо розуміти, що для досягнення бажаного результату, важливо не тільки якісно виконувати вправи лікувальної гімнастики, але й мати бажання одужати, також правильно підбирати вправи, важливо також правильно харчуватися та вести здоровий спосіб життя.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию