Лікувальна гімнастика та ЛФК після видалення жовчного міхура

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

В Україні щорічно проводяться десятки операцій з видалення жовчного міхура. Як краще й швидше відновитися після такої операції, не нашкодивши своєму організму, розповімо в цій статті. Займатися гімнастикою після видалення жовчного міхура цілком можна в домашніх умовах, але робити це потрібно після консультації із лікарем і під його контролем.

Реабілітація

Операція й післяопераційний період

Жовчнокам’яна хвороба є основною причиною проведення операції по видаленню жовчного міхура. Неправильне харчування й шкідливі звички провокують це захворювання. Біль у правому боці, напади нудоти, проблеми з травленням, гіркота в роті зранку – перші сигнали про небезпеку, тягнути зі зверненням до лікаря не можна.

Найменш травматичним видом такої операції є лапароскопічна холецистектомія (видалення жовчного міхура через невеликий отвір, без значного розтину черевної порожнини). Її основна перевага – маленький розріз, який майже не викликає деформації тканин і м’язів черевної порожнини. Завдяки наявністю невеликого хірургічного розрізу процес відновлення після операції буде не таким довгим.

Звичайно людині, яка перенесла лапароскопію, забороноено посилено займатися спотром і важкою фізичною працею протягом щонайменше шість місяців. Забороняють вправи, у яких задіяні м’язи черевного преса ( є ризик виникнення грижі). Людям з надлишковою вагою рекомендовано носити спеціальний бандаж. Усі рекомендації дає лікар, ґрунтуючись на стані пацієнта і його самопочутті.

Прогулянка

Нерідко після операції в людей з’являються проблеми з роботою травного тракту: метеоризм, діарея, запори. Це пов’язано з тим, що при відсутності жовчного міхура мікрофлора кишечнику страждає через недостатнє постачання жовчі, а це створює сприятливе середовище для розмноження бактерій.

Фізичну активність після операції потрібно почати з піших прогулянок на свіжому повітрі. Щоденні прогулянки від півгодини поза приміщеннями позитивно позначаться на стані організму, оскільки допоможуть запобігти застою жовчі. Також можна займатися дихальною гімнастикою. Поверхневе (неглибоке) дихання у сукупності з малорухливим способом життя створює небезпеку виникнення застійних явищ в очеревині, у тому числі, застій жовчі. Глибоке дихання (особливо видих) провокує деякий тиск на діафрагму. Діафрагма ж трохи тисне на печінку, а це провокує її звільнення від жовчі.

Коли пацієнт став добре справлятися з пішими прогулянками, він може приступитися до виконання нескладних вправ. Гімнастика після видалення жовчного міхура може поліпшити стан здоров’я людини незалежно від його віку й рівня фізичної підготовки.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Варіанти вправ

Нижче приведемо для вас варіанти вправ

Вихідне положення стоячи

У вихіднім положенні стоячи, ноги розставлені на ширину плечей:

  1. Зробіть повороти тіла в різні сторони з розведеними руками. Глибокий вдих потрібно робити при повороті, а видихати в рівному положенні тіла. У такому самому положенні можна виконувати нахили тулуба вбік.
  2. Візьміть стілець, покладіть долоні на його спинку. Опираючись таким чином, відводьте по черзі ноги назад і убік.
  3. Витягніть руки в сторони, паралельно підлоги. Зробіть обертові рухи (не згинаючи рук), немов малюєте конуси в повітрі.

Вихідне положення сидячи

У вихідному положенні сидячи на стільці, відкиньтеся на його спинку, руками візьміться за сидіння. У цьому положенні потрібно зробити глибокий вдих. Роблячи видих, опираючись на руки й ноги, підніміть таз, потім опустіть його.

У вихідному положенні сидячи на підлозі, розведіть ноги в сторони, руки залиште вільними уздовж тулуба. Зробивши глибокий вдих, по черзі нахиляйтеся до ніг.

Вправи

Вихідне положення лежачи

У вихідному положенні лежачи на боці:

  1. Витягніть ноги в пряму лінію. Одну руку залиште на талії, іншу заведіть за голову. Зігніть у коліні ногу, яка виявилася зверху, при цьому глибоко вдихніть. На видиху покладіть ногу у вихідне положення. Після 6-10 повторень змініть сторону.
  2. Зігніть ноги в колінах. Роблячи видих, відводьте ногу назад, з кожним повтором нарощуючи широту руху й зменшуючи кут згинання ніг. Після повторіть вправу, повернувшись на лівий бік.

У вихідному положенні лежачи на спині:

  1. Пригадайте їзду на велосипеді, зобразіть крутіння педалей ногами в повітрі.
  2. Зігніть руки в ліктях, обіпріться на них. На вдиху відірвіть п’яти від підлоги й затримайте на декілька секунд у повітрі. На видиху опустіть ноги на підлогу. Число повторень — не менш трьох.
  3. Поставте на талію, ноги витягніть прямо. Зробіть видих і підніміть ногу, намагаючись не згинати її. Відведіть ногу убік, а потім на вдиху опустіть її на підлогу.
  4. На вдиху підтягуйте по черзі коліна до живота. Видихаючи, повертайте ногу в рівне положення на підлозі. Зверніть увагу, що виконання даного вправи не повинно спричиняти дискомфортних відчуттів.
  5. Зігніть ноги в колінах. Покладіть на верхню частину живота подушечку з піском (не занадто важку, вагою максимум триста грамів). Роблячи глибокий вдих, «надувайте» живіт, піднімаючи подушечку вище. Видихаючи, опускайте її, втягуйте м’язи преса назад.

Виконуючи комплекс цих гімнастичних вправ, не забувайте про користь контрастного душу (додатково допомагає тримати м’язи в тонусі), включіть у своє спортивне життя заняття плаванням і масаж. Важливо пам’ятати про те, що навантаження не повинні бути великими, не виконуйте відразу велику кількість повторень, починайте в бережному режимі.

Щоб відновлення після операції не затягнулося, уважніше прислухайтеся до свого організму, не перевантажуйте себе. Дотримуйтеся принципів здорового харчування (часто приймайте їжу невеликими порціями, обмежуйте себе в жирних, копчених, гострих стравах), займайтеся лікувальною гімнастикою. Дотримуючись цих нескладних правил, ви максимально безболісно подолаєте етап відновлення й знову відчуєте себе повною сил і здоров’я людиною!

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию