Вправи лікувальної гімнастики при кіфосколіозі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Викривлений хребет зустрічається досить часто, як у дітей, так і в дорослих. Багатьом, при звертанні до фахівців, ставлять діагноз – кіфосколіоз. Зазначена хвороба являє собою комбінацію двох захворювань, таких як кіфоз і сколіоз. Правильно сформувати хребет допоможе гімнастика при виникненні кіфосколіоза.

Здорова спина

Характеристика захворювання

Наявність скривлення хребта можна помітити відразу, при цьому моментально слід звернутися до лікаря й призначити необхідне лікування. При кіфосколіозі існує вигин хребетного стовпа, виявити який досить легко при медичному огляді. Такий вигин (у межах норми) дозволяє краще переносити фізичні навантаження й краще пристосовуватися до ходьби й стрибків. Однак при наявності вигину хребта більш як 45 градусів, необхідно розпочати лікування, оскільки така нерівна спина людини є патологією.

Тренування

Захворювання легке виявити, якщо знати його симптоми. Найчастіше кіфосколіоз визначається наступними ознаками:

 • сильні болі в спині;
 • сутулість;
 • неможливість працювати з фізичним навантаженням;
 • швидка стомлюваність;
 • головні болі.

І зазначені симптоми є не останніми. Біль може також супроводжуватися запамороченням, втратою сили. Причинами виникнення захворювання може стати як неправильна постава, так і психологічні або фізичні травми.

Лікування

Для того щоб поставили правильний діагноз і призначили необхідне лікування, потрібно пройти медичний огляд і проконсультуватися з фахівцем з методу лікування. Чим раніше виявлене захворювання, тем більша ймовірність того, що хребет можна виправити, або принаймні зупинити прогресування хвороби. На початковій стадії лікування можна усунути хворобу, використовуючи консервативні методи.

Для підтримки стану необхідно дотримуватися кілька правил у повсякденному житті, а також дотримуватися певного способу життя:

 • застосовувати лікувальну фізкультуру;
 • тримати фіксоване положення тіла й спини;
 • необхідно поміняти ваші спальні приналежності на такі, які рекомендує лікар, і придбати більш тверде ліжко;
 • більше рухатися й гуляти на свіжому повітрі;
 • застосовувати заняття спортом і фізичні навантаження;
 • забороняється носити сумку на одному плечі й в одному положенні.

Про інші протипоказання й призначеннях краще поговорити зі своїм лікарем. Крім усього перерахованого вище, необхідно займатися лікувальною фізкультурою й виконувати призначені вправи.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Важливо! Комплекс вправ необхідно виконувати на рівній твердій поверхні.

Вправи

Особливості занять

Звичайно, на первісній стадії хвороби лікарі призначають ЛФК (лікувальну фізкультуру), оскільки застосування гімнастики сприяє випрямленню хребта. Вам надається можливість занять із групами людей, що мають наявність сколіозу, також можна займатися вдома самостійно. При цьому важливо не розслаблятися, докладати зусилля для одужання, займатися потрібно на твердій поверхні, щоб зафіксувати положення хребта.

Лікувальна гімнастика спрямована на виправлення кривизни спини. Виконуючи вправи, необхідно дотримуватися певних привил і принципів:

 1. Необхідно враховувати ступінь викривлення й больові відчуття в момент виконання вправи.
 2. Перед заняттями можна робити масаж, оскільки він сприяє підготовці м’язів до занять.
 3. Необхідно носити ортопедичний корсет, оскільки він спрямований на випрямлення кривизни хребта. Тільки корсет потрібно носити нетривалий період часу, оскільки він буде сприяти зниженню тонуса м’язів, а ослаблені м’язи не зможуть з достатньою силою підтримувати хребет і він буде ще більше викривлюватися.
 4. Заняття в тренажерному залі краще скасувати, оскільки надмірне фізичне навантаження поже погіршити стан хребта, навантаження потрібні, але вони повинні бути помірними.
 5. При цій хворобі з видів спорта корисне плавання, а также вправи у воді, оскільки вони допомагають напружити м’язи і тримати рівновагу.
 6. При кіфосколіозі 3 ступеню дуже важко застосовувати лікувальну гімнастику. У цьому випадку необхідно пройти медичне обстеження й дотримуватися рекомендацій лікаря.

Дотримання правил дозволить швидше одужати. Потрібно робити вправи наполегливо, але з чуттям. Під час тренувань біль можлива, але вона не повинна бути занадто сильною, оскільки сильна біль може свідчити про можливу шкоду для організму. Бажано вправи робити під наглядом інструктора ЛФК та лікуючого лікаря, принаймні на початку, щоб освоїти не тільки правила виконання вправ, але і техніку безпеки. Отримавши досвід, можна займатися вдома, створивши комфортні для проведення занять умови.

Вправи

За допомогою лікувальної гімнастики при кіфосколіозі можна зупинити розвиток хвороби —  вправи, разом з іншими лікувальними процедурами, будуть сприяти видужанню. Вашій увазі надається комплекс лікувальної фізкультури, що включає в себе наступні вправи:

 • махи ногами, необхідно виконувати під кутом не більш, як 45 градусів і 10-12 разів;
 • рух ногами по колу, поступово збільшуючи темп, виконувати 8-10 раз;
 • рух ногами проти годинникової стрілки зі збільшенням темпу, виконувати 10-12 раз;
 • лежачи на животі підняти ногу прямо нагору, зігнути й притиснути до тулуба; важливо, щоб інша нога не піднімалася з підлоги, виконувати 10-12 разів;
 • підняту вверх на 45 градусів ногу опустити в сторону, протилежну лежачій нозі й повернути назад; виконувати 10 — 12 разів;
 • повторити попередню вправу, тільки тепер опускати ногу убік тієї, яка лежить нерухомо;
 • підняту нагору ногу підняти на 45 градусів і втримувати у висячому положенні 10-15 секунд;
 • в положенні лежачи поставити ноги на ширині плечей і по черзі пересувати кожну ногу до тієї, яка лежить на підлозі;
 • вправа «ножиці» — підняти обидві ноги вверх й, утримуючи положення, схрещувати, виконувати 30-60 секунд;
 • вправа «велосипед» — в положенні лежачи випрямити ноги на ширині плечей і по черзі піднімати й згинати в колінах, уявити, що крутиш педалі уявного велосипеда, виконувати 30 секунд;
 • лежачи на животі, по черзі піднімати ноги, притримуючи при цьому поперек, виконувати 10-12 разів;
 • лежачи на животі, тримати руки на потилиці в замку, піднімати тулуб і намагатися удержати положення, виконувати 8-10 разів.

Заняття

Перед застосуванням комплексу вправ необхідно поговорити з фахівцем, тому що важливу роль відіграє ваша можливість переносити навантаження, також на характер комплексу впливає фізичний стан. Із приводу зазначених і інших вправ необхідно проконсультуватися з лікарем, а також з ним потрібно обговорити весь курс лікування

Кифосколіоз — це досить складне захворювання, що містить у собі дві хвороби: сколіоз і кіфоз. Визначити хворобу можна по викривленому хребті та декільком іншим ознакам, при цьому важливо звернутися до фахівця відразу ж і почати відповідне лікування. Виконувати лікувальну фізичну культуру необхідно відповідно до вправ, призначених лікарем.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию