Вправи лікувальної гімнастиці при панкреатиті та холециститі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

На сьогоднішній день проблема запальних захворювань органів черевної порожнини стоїть дуже гостро. За останнім даними, кожний третій житель світу страждає панкреатитом, а кожний п’ятий – холециститом. Причинами патологій найчастіше стає неправильний спосіб життя, нераціональне харчування й шкідливі звички.

Реабілітація

Особливості захворювання

Панкреатит – це запальне захворювання підшлункової залози, пов’язане з порушенням відтоку травних ферментів, що й проявляється появою гострих болів у животі, важкістю, нудотою.

Холецистит – це захворювання, у результаті якого відбувається запалення стінок жовчного міхура, що виникає внаслідок порушення відтоку жовчі в тонкий кишечник.

Лікування даних захворювань спрямоване на відновлення оптимальної роботи органа, а також на зняття симптомів і ознак запального процесу. Найкращий ефект при лікуванні цих запальних процесів має медикаментозна терапія, що дозволяє впливати на причину запалення.

Лікувальна гімнастика відіграє велику роль у період видужання, а також для підтримки роботи органів у нормальному стані. Крім того, гімнастика при панкреатиті й холециститі – це надійний і перевірений метод профілактики загострення хронічних проявів хвороби.

Дана стаття допоможе розібратися, які вправи впливають на зняття симптоматики запалень органів черевної порожнини, чи існують протипоказання для проведення лікувальної гімнастики і як правильно тренуватися при панкреатиті й холециститі для найкращого ефекту.

 

Базові дихальні вправи

Дихальні вправи відіграють важливу роль в оздоровленні організму. Вони сприяють оптимальному насиченню кліток киснем і допомагають організму працювати правильно. Крім того, дихальна зарядка сприяє якнайшвидшому відновленню відтоку ферментів з органів.

Дихальна гімнастика при панкреатиті й холециститі повинна виконуватися в сидячому положенні, для активізації роботи всіх м’язів живота. Дихання повинно бути повільним і рівномірним, щоб клітини поглинали повітря в найбільш активному темпі.

 1. Зробити глибокий повільний вдих, при цьому максимально втягнути живіт у себе, затримати подих на кілька секунд, а потім поступово видихнути. Повторити 3-5 разів.
 2. Під час глибокого вдиху максимально надути живіт, а при видиху – розслабити. Повторити 5-7 разів. При виконанні завдання бажано затримувати дихання на декілька секунд між вдихами й видихами.
 3. Почати робити поступовий вдих, потім зупинитися й напружити м’яза преса, затримати подих на кілька секунд і продовжити вдих, потім зробити повільний глибокий видих. Зробити 3-5 повторень.
 4. Зробити максимально швидкий вдих і напружити м’яза живота, потім також максимально видихнути, при цьому м’язи розслабити. Зробити 3-5 підходів.

Дані базові вправи універсальні для лікування панкреатиту й для холециститу. Їх слід виконувати по декілька хвилин, біля 4 разів на день. Важливо звернути увагу на те, що якщо під час виконання завдань у хворого закружилася голова або самопочуття погіршилося, дихальні вправи слід припинити.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Профілактика хвороб

Лікувальна фізкультура

Фізична культура при гострому й хронічному панкреатиті допомагає поліпшити кровообіг в органах і тканинах, сприяючи швидкому зняттю запалення. Крім того, гімнастика покращує стан м’язів преса, що також впливає на роботу органів. Вона корисна не тільки для підшлункової залози, але й для всього організму в цілому:

При панкреатиті корисні вправи:

 • повільна ходьба на короткі дистанції;
 • руки за голову, виконати вправу «ходьба на носочках», протягом 30-50 секунд;
 • ходьба з високо піднятими колінами – 30-40 секунд;
 • лежачи на спині, виконати вправу «велосипед» — по черзі виконувати кругові рухи зігнутими в колінах ногами;
 • лежачи на твердій поверхні, виконати почергове підняття прямих ніг – протягом 30 секунд;
 • лягти на бік, нижню руку підкласти під голову, виконати підняття ноги вверх 4-5 разів, потім перевернутися й повторити аналогічні рухи;
 • повільно піднімати руки на вдиху й опускати – на видиху протягом 30 секунд.

Поряд з регулярними фізичними вправами, лікування панкреатиту повинно включати правильне раціональне харчування, яке полягає в обмеженні прийому жирної й солоної їжі. Дана терапія принесе найбільш ефективний результат.

Вправи

Гімнастичні вправи при холециститі сприяють кращому відтоку жовчі з жовчного міхура й печінки, а також кращому живленню клітин органа киснем, що допомагає зняти запалення й зменшити прояв клінічних симптомів.

Виконання зарядки при лікуванні холециститу може відбуватися в будь-якому зручному положенні для пацієнта.

Вправи лежачи

 1. Руки уздовж тіла, ноги зігнуті в колінах: поступово ковзаючими рухами випряміть по черзі обидві ноги, потім займіть вихідне положення – 5-10 разів.
 2. Ноги зігнуті в колінах, коліна притиснуті одне до одного. Поступово повертаючи корпус тіла, нахиляйте коліна вправо й уліво – 5-10 разів.
 3. Руки й ноги прямі, по черзі підніміть нагору обидві ноги, потім так само по черзі опустіть й займіть вихідне положення -5-10 разів.
 4. Зігніть ноги в колінах, по черзі притискайте зігнуті ноги до живота, при цьому руки витягнуто уздовж тулуба. Вправу виконувати 3-7 разів для кожної ноги.
 5. Ноги зігніть у колінах, руки за голову, підтягніть коліна нагору й постарайтеся ліктями торкнутися коліна. Виконати 4-5 разів.

Корисні вправи

Сидячи

Вправи в положенні сидячи слід виконувати по 3-5 підходів, паралельно із проведеною дихальною гімнастикою:

 • піднімаючи одну ногу, випрямленому в колінному суглобі, робимо глибокий вдих, опускаючи – видих;
 • обіпріться на кінчики пальців і затримаєтеся в такій позі на кілька секунд, при цьому максимально напружуючи м’яза живота, потім займіть вихідне положення;
 • сидячи на стільці, дихайте, випинаючи живіт на вдиху і втягуючи — на видиху.

Гімнастика при панкреатиті й холециститі дозволить полегшити протікання хвороби. Займатися слід по 20-30 хвилин на день, виконуючи 2-3 підходи, навантаження потрібно поступово збільшувати. Основним критерієм ефективності є регулярність проведення й контроль із боку фахівця, який призначив фізкультуру. Також потрібно вести здоровий спосіб життя, споживати здорову їжу.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию