Вправи лікувальної гімнастики при подагрі нижніх кінцівок

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Подагра на ногах — це захворювання, яке характеризується утворенням соляних відкладень біля суглобів стіп і супроводжується больовими відчуттями під час виконання рухів. При ігноруванні хвороти можливе деформування кінцівок. Щоб не допустити розвитку ускладнень внаслідок протікання захворювання, рекомендується масувати ноги і робити гімнастичні вправи.

Діагностика

Характеристика хвороби

Подагра на ногах — захворювання, яке спровоковане патологіями в обміні речовин, внаслідок чого відбувається відкладення солей у суглобах. По-іншому її називають «хворобою королів». Така назва підагри пояснюється тим, що вона виникала у знатних людей ще в часи Гіпократа.

У сучасному світі це захворювання є досить рідкісним явищем. Згідно із статистичними даними, воно виниках у 3 людей із 1000. Як правило, захворювання виникає у чоловіків у віці після 40 років і в жінок в період менопаузи.

Захворювання вражає всі суглоби ніг, закінчуючи навіть розміщеними безпосередньо в області пальців.

Провокаторами розвитку хвороби вважаються шкідливі звички — зловживаня алкоголем, переїдання шкідливою їжею.

Захворювання можна вилікувати за допомогою прийому медикаментів, але прискорити процес одужання можна тільки за допомогою виконання спеціальних вправ і відвідин професійного масажиста.

Відкладення солей

Реабілітація

При регулярному виконанні спеціальних гімнастичних вправ і дотриманні правил здорового харчування можна нормалізувати роботу всіх процесів в організмі, це допоможе позбутися подагри на ногах.

Рекомендовано, щоб комплекс необхідних вправ підбирався лікуючим лікарем із врахуванням наступних факторів:

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

 • стан суглобів — чи є деформація, чи її немає;
 • форма хвороби — хронічна чи гостра;
 • стан серцево-судинної системи.

Якщо подагра в ногах знаходиться тільки в початковій стадії чи є схильність до розвитку цього захворювання, то дозволено підбирати вправи самостійно.

При цьому у випадку наявності больових відчуттів в суглобах, видимих деформацій і гострої форми протікання захворювання, від тренувань слід відмовитися.

Для пацієнтів із хронічною формою подагри на ногах рекомендовані наступні групи фізичних вправ:

 • підготовчого і корегуючого характеру, гімнастика дихальних шляхів;
 • рухомі ігри;
 • плавання і гребля (в літній період), їзда на ковзанах і лижах (у зимовий період).

Для більшої ефективності лікування, для профілактики ускладнень, щоб уникнути загострення захворювань, потрібно займатися лікувальною фізкультурою і лікувальною гімнастикою при подагрі на ногах. Також потрібно вести рухливий спосіб життя, позбутися шкідливих звичок і притримуватися дієтичного харчування. Потрібно прислухатися до порад лікаря, лікуватися методами офіційної медицини, але здоровий спосіб життя — найголовніший фактор в одужанні. Гімнастика, яку проводять при подагрі на ногах, відрізняється у залежності від зон, на які спрямоується дія.

Тренування

Вправи

Гімнастика для колінних суглобів:

 1. Приймається положення лежачи на спині, згинається коліно, а потім випрямляється спершу без опору, а потім з опором.
 2. Потрібно сісти на підлогу і простягнути ноги, по черзі згинаючи їх у коліні з максимальною напругою.

Вправа для суглобів гомілки, стіп і зап’ястя:

 1. Потрібно прийняти положення лежачи на спині, ноги потрібно максимально випрмити, а руки розмістити уздовж тулуба. Здійснюються повільні вдохи і видохи, паралельно з цим згинаються пальці кистей і стіп (10 разів).
 2. Вихідне положення таке, як і в попередній вправі. Виконуються ритмічні вдохи і видохи, паралельно з яким згинаються суглоби гомілки та зап’ястя (10 разів).
 3. Необхідно сісти на стілець і зігнути ноги, тримаючи кут в 90 градусів, стопи розводяться на відстань 30 — 50 сантиметрів, руки розміщені на гомілках. Потрібно піднімати стопи максимально високо, при цьому роблячи упор на п’ятки (4 — 6 разів).
 4. Вихідне положення таке, як в попередній вправі. Потрібно зробити по 7 кроків кожною ногою.
 5. Для виконання цієї вправи потрібні сходинки. Потрібно стати на будь-яку сходинку таким чином, щоб звисала п’ятка. Руками тримаємося за перила. Далі виконуються обертання стопами у будь-якому напрямку. Обертання виконуються по 100 разів на кожну ногу. Якщо така велика кількість повторів почне викликати болісні відчуття, то можна скоротити кількість виконань до 20 разів на кожну ногу.

Крім виконання представлених вправ, потрібно особливу увагу звернути на харчування. Їсти потрібно до шести разів протягом дня, маленькими порціями. Потрібно багато пити.

Якщо підагра знаходиться у гострій стадії, тоді рекомендується притримуватися жорсткої дієти і відмовитися від різних видів м’яса і риби, яєць, алкогольних напоїв.

Подагра — захворювання суглобів, позбутися якого можна тільки комплексно, а саме за допомогою прийому медикаментів, виконання спеціальних вправ, масажу, а також правильного харчування. Якщо хтось з вашит родичів страждали від підагри, то можна профілактично виконувати представлені вправи, навіть коли симтомів ще немає. Якщо просто вести здоровий спосіб життя, то хвороба може й не проявитися, навіть якщо є генетична схильність до відкладень солей у ногах.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию