Вправи лікувальної гімнастики для усунення наслідків діабету

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Цукровий діабет розвивається в результаті порушення засвоєння глюкози й дефіциту гормону інсуліну, що приводить до розвитку гіперглікемії — стійкого підвищення рівня цукру в крові. Захворювання протікає хронічно й супроводжується порушенням усіх процесів метаболізму. Затруднюється обмін білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин. Нестача інсуліну провокує розвиток цукрового діабету першого типу. Діабет другого типу виникає при порушеннях взаємодії інсуліну із клітинами організму. Поряд з іншими методами лікування, лікувальна гімнастика та лікуальна фізкультура (ЛФК) як при діабеті 2 типу, так і при інсулінозалежній формі, має позитивний терапевтичний ефект.

Розминка

Корисні властивості ЛФК

На думку багатьох лікарів лікувальна гімнастика при діабеті перебуває на другому місці по ефективності після дієти. Хронічна гіперглікемія розвивається на фоні порушень обміну речовин. Гімнастика для діабетиків являє собою спеціально підібраний комплекс вправ, що дозволяють привести обмінні процеси в норму. Основні корисні властивості ЛФК:

 • загальнозміцнюючий вплив на організм;
 • зниження ваги;
 • покращення кровопостачання;
 • профілактика ушкоджень посудин;
 • нормалізація процесів метаболізму;
 • зниження рівня холестерину в крові;
 • підвищення стійкості до стресів;
 • зміцнення м’язів;
 • нормалізація артеріального тиску.

Особливо корисна гімнастика при цукровому діабеті 2 типу. Цю форму захворювання неофіційно називають «діабетом гладких». Рухова активність сприяє зменшенню кількості жирової тканини, підвищуючи тим самим чутливість організму до інсуліну.

Здорове харчування

Протипоказання

Перш, ніж приступати до занять, потрібно проконсультуватися з фахівцем, тому що існують деякі обмеження. Основні протипоказання до занять:

 • артеріальний тиск вище 140/90 мм рт. ст.;
 • прискорений пульс;
 • захворювання серця;
 • ниркова недостатність;
 • важка форма ретинопатії (захворювання сітківки ока);
 • великі трофічні виразки.

Вправи

Перед тем, як почати проводити заняття ЛФК, необхідно вміти самостійно вимірювати частоту пульсу. Якщо цей показник у спокійному стані досягає оцінки 90 ударів у хвилину (і більше), від гімнастичного тренування слід відмовитися. При інтенсивних вправах пульс може почастішати до 120 ударів на хвилину. Вправи, що провокують частоту пульсу вище 140 ударів, можуть принести шкоду організму. Щоб виключити захворювання серця, треба в обов’язковому порядку зробити електрокардіограму. У результаті перевтоми може розвитися небезпечний стан — гіпоглікемія. Тому, якщо під час тренування виникають такі тривожні симптоми, як задишка, посилене серцебиття, запаморочення або сильна втома, — заняття слід відразу ж завершити.

Вправи лікувальної фізкультури

Комплекс фізичних вправ, як для хворих діабетом 1 типу, так і для діабетиків 2 типу може бути профілактичним або спеціальними, для лікування вже наявних ускладнень. Також існують різні типи гімнастики, призначені для покращення стану різних органів і систем організму. Нижче представлені основні види ЛФК при діабеті.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Загальнозміцнювальні вправи

Даний вид ЛФК являє собою прості вправи на кожен день. У таку розминку входять наступні вправи:

 1. Повороти голови в різні сторони.
 2. Обертові рухи плечима.
 3. Нахили корпуса в різні сторони.
 4. Махові рухи прямими ногами.

Пробіжка

Щоденна ранкова зарядка позитивно впливає на циркуляцію крові й підвищує вироблення інсуліну. Заняття можна почати з розтирання шиї й плечей рушником, змоченим у теплій або прохолодній воді. Корисно чергувати вправи з дихальною гімнастикою. Не потрібно дихати особливим чином. Бажано вдихати так, щоб було комфортно, можна супроводжувати дихальні вправами рухами для розслаблення. Кров буде насичуватися киснем, тільки бажано, щоб повітря в кімнаті був свіжим, тому потрібно обов’язково провітрити приміщення. Ще краще дихати на вулиці або на природі — у лісі, горах, на березі моря, де повітря насичене не тільки киснем, але й хвойними смолами, морськими солями, це буде сприяти поліпшенню стану організму й видужанню.

Відпочинок

ЛФК для поліпшення роботи кишечника

Гімнастика для хворих діабетом, що нормалізує роботу системи травлення, прискорює обмінні процеси, зміцнює серцево-судинну систему й м’язи преса та черевної порожнини, стимулює перистальтику кишечника. Вправи:

 1. Руки складені на грудях. Треба повільно сісти, не відриваючи ніг від підлоги й повернутися у вихідне положення.
 2. Долоні лежать на животі, робиться глибокий вдих, м’язи преса при цьому долають опір рук. Після цього подих потрібно затримати, продовжуючи легко натискати руками на живіт, потім необхідно повільно видихнути.
 3. Ноги розведені в сторони, при цьому відбувається поворот праворуч. Повернувшись, потрібно підняти руку до стелі. Потім вправа повторюється, але вже з поворотом в іншу строну.
 4. Лежачи на правому боці, треба згинати й розгинати праву ногу, притискаючи коліно до грудної клітки. Те ж саме слід повторити й на лівому боці.

Спорт

Вихідне положення стоячи:

 1. Ноги на ширині плечей, руки витягнуті вперед. На вдих потрібно зробити поворот тулуба вправо й відвести руку якнайдалі назад. На видих треба повернутися у вихідну позицію. Потім дії повторюються з поворотом вліво.
 2. Пальці рук у замку. Відбуваються повороти тулуба вправо і вліво з відведенням рук у відповідну сторону.
 3. Кисті підняті до плечей, лікті відведені вперед. Згинаючи праву ногу, потрібно підняти її й доторкнутися коліном до лівого ліктя, після цього треба повернутися у вихідну позицію. Усі дії повторюються для лівої сторони.
 4. Виконуючи вправи, потрібно дотримувати помірності й поступовості. Починаючи з декількох повторень, слід поступово доводити їхню кількість до 10.

Гімнастика для ніг при цукровому діабеті

Гімнастика для нижніх кінцівок є ефективною профілактикою й лікуванням при багатьох ускладненнях, у тому числі й при діабетичній стопі. Гімнастику для ніг рекомендується робити щовечора. Вправи виконуються з вихідної позиції сидячи на стільці:

 1. Поперемінно стискати й випрямляти пальці ніг.
 2. Підняти носок, притиснувши п’ятку до підлоги, потім опустити носок. Підняти й опустити пятку.
 3. Стоячи на п’ятах, потрібно підняти носки й розвести їх нарізно. Потім носки потрібно опустити на підлогу й зсунути їх докупи.
 4. Потрібно випрямити ногу й витягнути носок. Потім нога ставиться на підлогу, а пальці слід тягнути на себе. Вправа виконується по черзі для кожної ноги.
 5. Витягнути ногу вперед, торкаючись стопою підлоги, пальці потрібно потягнути на себе. Опустити ногу. Вправа спочатку виконується для кожної ноги окремо, потім одночасно.
 6. Ноги перебувають у висячому положенні, згинаючись і розгинаючись у голіностопі
 7. Носками стіп потрібно описати в повітрі обриси цифр від 0 до 9.
 8. Пальці притиснуті до підлоги, п’яти піднімаються, потім розводяться нарізно. Після цього п’яти потрібно опустити на підлогу й зсунути їх докупи.
 9. Перед цією вправою слід зняти шкарпетки. Обома ногами потрібно зім’яти великий паперовий аркуш, наприклад, газету, у щільну кулю. Потім потрібно знову розпрямити папір ногами й розірвати її. Пальцями ніг обривки перекладаються на іншу газету. Усе разом знову звивається стопами в ще одну кулю.

Важливо пам’ятати про те, що не можна проводити заняття на межі можливостей, інакше замість того, щоб принести користь, вони тільки нашкодять організму. Якщо займатися гімнастикою щодня, можна знизити масу тіла й у значній мірі поліпшити обмін речовин. Також фізкультура при діабеті активізує кровообіг і попереджає виникнення різних ускладнень.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию