Вправи лікувальної гімнастики при дисплазії тазобедренних суглобів у немовлят

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Дисплазією тазобедренних суглобів називають патологію недостатнього розвитку тазобедренного суглоба, при якій суглобні елементи не співпадають. Дисплазію виявляють у більшості випадків на первинному огляді неонантолога. Патологія виявляється у 2 % новонароджених і у більшості випадків переважає у дівчаток. У хлопчиків таке захворювання спостерігається значно рідше.

Лікування

Ознаки захворювання

Захворювання може бути викликане як родовими травмами, так і внутріутробною патологією плоду, чому сприяють різні несприятливі фактори, які діють на організм жінки під час вагітності.

Слід звернути особливу увагу на наступні ознаки:

  • утруднене розведення ножок у бедренних суглобах;
  • несиметричні ягодичні складочки;
  • одна ножка виглядає коротшою.

Захворювання

У випадку наявності таких ознак призначається УЗД для підтвердження діагнозу.

Якщо встановлений діагноз, то при дисплазії тазобедренних суглобів у новонароджених необхідно якомога раніше розпочати лікування за рекомендацією лікаря. У залежності від важкості захворювання застосовуються різні види лікування — у вигляді широкого пеленання, накладання шин, але в будь-якому випадку потрібно проводити лікувальну гімнастику при дисплазії тазобедренних суглобів у дітей до одного року. Оптимально з того часу, коли поставелний діагноз, потрібно почина лікування, яке проходить набагато швидше і ефективніше саме у новонароджених. У легких випадках для лікування буває достатньо тільки лікувальної гімнастики і масажу, які допомагають повністю відновити рухомість суглоба.

Способи лікування

Що входить до комплексу вправ

Лікувальна гімнастика проводиться у комплексі з масажем, яким нехтувати небажано через його значну ефективність.

Масаж і лікувальна гімнастика при дисплазії тазостегнових суглобів проводиться після встановлення діагнозу й за призначенням лікаря педіатра в визначеній кількості курсів. Перерви між курсами становлять декілька місяців. Вдома батьки можуть робити гімнастику і масаж, але тільки після консультацій з лікарем і одержання необхідних рекомендацій.

У стременцях

Регулярність виконання вправ сприяє швидкості й ефективності лікування. Рекомендується щоденне проведення масажу (один раз) й двох-трьох гімнастичних занять.

Гімнастичні вправи для суглобів і сеанси масажу проводяться тільки зі здоровою дитиною (щоб не було простуди), через невеликий час після годівлі й коли дитина бадьора (не хоче спати).

Для масажу використовується натуральне масло, без ароматизаторів і запаху. Руки масажиста повинні бути теплими, чистими, без прикрас і з короткими нігтями. Дитину необхідно покласти на тверду і рівну поверхню на спинку на ковдру і пелюшку.

Починають із поджування, продовжують обережно (шкіра малюка тонка і чутлива), спіральними рухами і розтираннями.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Масування суглоба й стіп дитини також необхідно проводити для розігріву м’язів перед кожним заняттям ЛФК, а також здійснюючи профілактику ускладнень хвороби, у вільний час (але не потрібно занадто стомлювати дитину, потрібно, щоб масаж приносив немовляті задоволення).

Необхідні вправи при масажі й ЛФК

Для розігріву м’язів і суглобів дитину перед кожним заняттям гімнастикою необхідно проводити розминку. Розминка починається з масажуючих рухів шляхо погладжування по суглобу, не надавлюючи, акуратно, поступово переходячи до кругових рухів протягом п’яти хвилин.

Далі обережно, додаючи невелике зусилля переходьте до розтирання хворих суглобів, чергуючи прямі руху із круговими погладжуваннями, також протягом п’яти хвилин.

Переверніть дитину на животик і плавно розтирайте поперекову й тазову зону, такі дії покращують циркуляцію крові, ще п’ять хвилин.

Далі починається безпосередньо гімнастика, вона складається із простих, але ефективних вправ. У присутності батьків перше заняття проводиться кваліфікованим фахівцем, який допоможе виявити, чи є в дитини які-небудь особливості, що можуть перешкоджати вправам лікувальної гімнастики.

Прості вправи починаються з розведення стегон. Слід, взявшись за колінка дитини, плавно відвести їх у сторони і вверх. При відсутності опору, потрібно нахилити ніжки в сторони і вниз. Бажано, щоб стопи торкнулися стола, вільно лягали на нього. Вправа повторюється до 20 разів.

Продовжується заняття обертанням суглобів. Це робиться в такий спосіб — після розведення стегон ніжки залишаються стопами на столі, слід обережно узятися за тазостегновий суглоб, другою рукою акуратно захопивши коліно, плавно продавлювати його вперед, злегка при цьому підкручуючи усередину (сильно викручувати не потрібно). Повторювати до 15 разів.

Далі проводиться почергове обертання ніжок. Ніжки згинають у колінах і одночасно виконуються кругові рухи, які нагадують обертання педалей велосипеда, рухати ніжки до 20 разів.

Закінчується заняття згинанням ніжок. Ніжки по черзі згинають і розгинають, працюючи одночасно з обома ногами, до 15 рухів на кожну ніжку.

Заняття проводяться в спокійній обстановці. Якщо маля втомилося й вередує, необхідно дати йому відпочити, усі рухи повинні бути плавними й неквапливими, тоді вони приносять найбільшу користь для дитини.

Для вправ з вертикальними навантаженнями (коли потрібно дитину ставити на ножки або тиснути на підняті ножки, коли дитина лежить) необхідна консультація лікаря педіатра й кваліфікованого фахівця, щоб уникнути ускладнень.

Дисплазія в більшості випадків успішно лікується в дитячому віці за допомогою ЛФК (лікувальної фізкультури) і масажу й не вимагає медикаментозного лікування. В основному вона закінчується повним видужанням (якщо заняття проводяться регулярно).

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию