Вправи лікувальної гімнастики та лікувальної фізкультури при хворобі Бехтерєва

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Запалення і подальше зростання міжхребетних суглобів, які приводять до патологічних змін в опорно-руховому апараті, називається захворюванням Бехтерева. В сучасній медицині цей діагноз позначений анколозуючим спондилітом або спондилоартритом (АС). Виникнення хвороби провокується наявністю спадкової схильності, інфекцією, травмами хребта і стресами. Можуть уражатися з’єднання плечових углобів, бедер, колін та стоп. Для збереження і розробки (збільшення) амплітуди в рухах хребетних суглобів, укріплення м’язового корсету і нормалізації роботи серцевого м’язу розроблені методи лікувальної гімнастики та лікувальної фізкультури ЛФК при хворобі Бехтерєва.

Здоров'я

Рекомендації

Для полегшення болів від неприємних симптомів, які з’являються при захворюванні, а також для одужання розроблена лікувальна фізкультура при хворобі Бехтерева. Це фізичні вправи, які допомагають відновленню функцій органів і суглобів. Фізична зарядка на початку знайомства пацієнта з програмою лікувальної фізкультури повинна проводитися строго під наглядом лікаря.

Щоденна неспішна ходьба на відстань до 5 кілометрів, свіже повітря, плавання у басейні (температура води повина бути біля 25 градусів), позитивні емоції сприятимуть одужанню.

Заборонені: будь-який біг, стрибки і різкі рухи, необхідно берегти і не перенавантажувати хворі суглоби.

При захворюванні жінок перші ознаки можуть проявитися під час вагітності, множинному поліартриті. Хвороба Бехтерева у жінок спричиняє одностороннє запалення у зоні крижів. Можливе ураження серцево-судинної системи, яке полягає у недостатності клапана аорти при анілозуючому спондилоартриті. При цьому захворювання характеризується серцевими болями, пульсацією в шиї і голові, запамороченям голови, пришвидшеним серцебиттям. При лікуванні Бехтерева у жінок лікування проводиться фізіотерапевтичними і медикаментозними методами, за допомогою дієти.

Лікувальна гімнастика повинна тривати біля півгодини. Представляємо два орієнтовних комплекси вправ.

Захворювання

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Вправи

Дихальна гімнастика

Дихальна лікувальна гімнастикаа при хворобі Бехтерева проводиться для покращення циркуляції повітря і вентиляції легень, відбувається укріплення суглобів грудної клітки.

Вихідне положення сидячи.

 1. Сидячи рівно, ліву ногу витягніть прямо, п’ята на підлозі, носок вверх. Ліва рука знаходиться на бедрі, права рука розслаблена. Витягуючи праву руку, тягнемо хребет, починаючи легке обертання тулуба. Видихаючи, праву долоню повертаємо назад, повторюємо на другу сторону.
 2. Сидячи рівно на стільчику вдихаємо носом повітря на повні груди, затримуємо повітря на 5 секунд і повільно видихаємо через рот.
 3. Повільно надуваєм гумові кульки.

Для одуження допоможе комплекс вправ при хворобы Бехтерева.

Тренування

Перший комплекс

Лікувальне гімнастичне тренування, перший комплекс. Вихідне положення лежачи на спині.

 1. Вдихнувши, плавно піднімаємо руки, видихнувши, повертаємося у попереднє положення.
 2. Дихаємо рівно, спокійно, повільно потягнутися правою рукою, п’ятка при цьому тисне на підлогу, повертаємося у вихідне положення, видих. Повторюємо на другу сторону.
 3. Вихідне положення — лежачи на спині, опора а зігнуті передплічя. Побути у такому положенні до однієї хвилини, дихання рівне.
 4. Вдих, піднімаючи торс, прогинаємося у спині. Плавний видих, повернення у вихідне положення.
 5. Вдих, прогинаємося, з’єднуючи лопатки, повертаємося повернення у вихідне положення, видих.
 6. Лежачи, вдихаємо, піднімаємо таз і прогинаємо поперековий відділ, видих, повертаємося у вихідне положення.
 7. Положення стоячи, тримаєморуки за головою. Вдихаючи, з’єднуємо перед собою лікті, видихаючи, розводимо лікті в сторони. Намагаючись прогнути хребет, навантажуємо м’язи спини. Дихаємо довільно.

Другий комплекс

Болезнь Бехтерева – вправи другого комплексу лікувальної гімнастики.

 1. Вихідне положення лежачи на спині. Напружуючи потиличну частину шиї, м’язи лопаток і рук, протягом 6 — 7 секунд втискайте руки в підлогу, далі йде розслаблення на 5 — 6 секунд.
 2. Лежачи на спині, протягом 5 — 7 секундт вдавлювати поперековий відділ в підлогу, далі потрібно розслабитися на  — 5 — 6 секунд.
 3. Вдавлюючи лопатки в підлогу, розкачувати колінами ліворуч і праворуч, 8 — 10 повторів.
 4. Лежачи на спині, вдихаючи, потягнутися руками вгору, витягуючи ногу, у прогині відчути поперек, видихаючи, повернутися у початкове положення і розслабитися.
 5. Лежачи на спині, підтягуємо носочки ніг на себе, вдихаючи, підняти дві ноги, на видихі ноги опускаємо, 6 — 8 повторів. Дихаємо рівно, вільно.
 6. Вихідне положення лежачи на спині. Витягнувши правий носок, на вдиху піднімаємо цю ж ногу, зупинитися, далі, видихаючи, повернутися у попереднє положення. Міняємо ноги, повторити 6 — 8 разів.
 7. Лежачи на боку, повертайтеся через живіт на інший бік, зробіть 6 — 8 разів.
 8. Потрібно лягти на живіт, зігнути передпліччя і вперти в них чоло, напружити м’язи спини на 3 — 4 секунди.
 9. Вихідне положення лежачи на животі, кисті рук на бедрах. Піднімаючи голову, напружуючи шию і торс, звести разом лопатки. Зробити 6 – 8 повторів.
 10. Вихідне положення на животі, кисті рук на бедрах. Піднімаючи плечі та груди, імітуємо плавання брасом. Зробити 8 – 9 повторів, дихання довільне.
 11. Руки обхоплюють коліна, покататися на спині вперед-назад. Дихання довільне.

Виконуючи фізичні вправи при хворобі Бехтерева потрібно пам’ятати, що займатися потрібно під наглядом лікаря, який повинен спостерігати за самопочуттям. Укріплюючи м’язи організму, покращуючи кровообіг, боремося із синдромом оніміння та обмеженої рухливості суглобів. Правильно харчуючись, прислуховуючись до рекомендацій лікарів, займаючись лікувальною гімнастикою і лікувальною фізкультурою, людина буде одужувати.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию