Вправи лікувальної гімнастики при кіфозі

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Кіфоз — це фізіологічне або, таке, що носить характер патології, скривлення хребта, наплавлене випуклістю назад. Фізіологічний кіфоз наявний у кожної здорової людини в області грудного відділу спини. Захворювання розвивається, коли кут вигину перевищує 30-45°.

Спорт

Особливості занять

ЛФК при даному захворюванні являє собою систему вправ, що складається із поетапних занять, їх основне завдання — зменшення кривизни хребетного стовпа, зняття болючого синдрому, покращення кровопостачання й зміцнення м’язового каркасу спини, що здійснює підтримку кожного хребця. Найбільшого ефекту можна досягти в результаті підібраних лікарем вправ у як можна більш ранньому віці при кіфозі першого ступеня. У ряді випадків пацієнт може повністю видужати винятково за допомогою регулярних занять ЛФК. Дорослій людині набагато складніше досягти такого результату, оскільки його кістяк уже повністю сформований. Незважаючи на це, призначення ЛФК дорослим людям з кіфотичною поставою цілком виправдане. Правильно складена система вправ дозволяє досягти значного покращення постави й призупинити подальший розвиток хвороби.

Індивідуальний план оздоровчої гімнастики повинен бути складений з урахуванням певних факторів:

 • вік людини;
 • ступінь фізичної підготовленості;
 • характер викривлень і їх локалізація;
 • ступінь розвитку кіфозу;
 • причини, що викликали патологію;
 • загальний стан здоров’я організму й супутні захворювання.

Перед тим, як розпочати заняття, хворий кіфозом повинен чітко розуміти те, що видимий ефект настане не відразу. Щоб досягки значного покращення, займатися ЛФК при кіфозі потрібно багато тижнів і місяців. Важливо не порушувати схему вправ, і не пропускати тренування.

Комлекс вправ

Тренування

Даний вид ЛФК має свої характерні риси. Для оздоровчих тренувань знадобиться спеціальний інвентар, наприклад м’яч, килимок або гімнастична палиця. Головні правила гімнастики при кіфозі:

 1. Потрібно контролювати тривалість занять. У середньому вони займають від півгодини до 40 хвилин. Цього часу досить для того, щоб виконати потрібне число підходів без зайвого перенапруження.
 2. Спортивний костюм повинен бути зручним, не сковувати рухи.
 3. До того, як почати займатися, необхідно виконати розминку.
 4. Заняття повинні проводитися постійно, але краще робити ЛФК через день, щоб забезпечити м’язам час на відпочинок.
 5. Під час занять не повинно бути ніяких болючих відчуттів. Їхнє виникнення означає, що деякі дії виконуються неправильно.
 6. Число підходів треба збільшувати поступово.

Протипоказання:

 • втома або недавно перенесені стресові ситуації;
 • підвищена температура тіла;
 • запалення;
 • гіпертонія;
 • гемофілія або інші порушення згортування крові.

Тренування для спини

 

Комплекс вправ

Наведені далі вправи являють собою базовий комплекс, який може бути використаний для формування індивідуального плану занять.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Шийний відділ

ЛФК при кіфозі шийного відділу. Головний снаряд, який використовується в оздоровчих тренуваннях, спрямованих на зменшення кривизни хребців шийного відділу, — палиця. Використовувати можна як спеціалізований спортивний реманент, так і звичайну дерев’яну чи пластикову палицю (навіть ручку від швабри). Найкраще вибрати снаряд довжиною біля 1 м, має рівну поверхню й не занадто велику вагу.

Вправи:

 1. Ноги на ширині плечей. палицю потрібно притиснути до лопаток. Потім слід почати виконання присідань. На видиху присідання, на вдиху — підйом.
 2. Лежачи на животі, притиснути до лопаток гімнастичну палицю. Вдихаючи, прогнутися, притім потилицею треба потягнутися до лопаток. Видихаючи, повернутися в початкову позицію.
 3. Лежачи на спині, підняти палицю над собою, тримаючись за неї прямими руками. Пальці ніг потрібно витягнути в одну сторону, а руки в протилежну.
 4. Лежачи на спині, спертися на ліктьові суглоби. На вдиху груди вигинаються вгору, видих — повернення в початкову позицію.
 5. Лежачи на животі, широко розставити лікті, тримаючись за потилицю. На вдиху — підйом плечей і грудної клітки, видих — вихідне положення.
 6. Глибоко вдихнувши, руки підняти, а видихнувши, опустити.
 7. Притиснути палицю до лопаток. Вдихаючи, потрібно руками тягтися якнайвище, голова повинна бути відкинута назад. Видихаючи, слід прийняти початкову позицію.

Грудний відділ

Гімнастика при кіфозі грудного відділу хребта. Вправи з вихідного положення — ноги на ширині плечей:

 1. Гімнастичну палицю потрібно занести за лопатки й притиснути. Потім слід почати виконання присідань. На видиху присідання, на вдиху – підйом.
 2. Палиця повинна бути зафіксована поверх лопаток. Далі потрібно почати присідати, при цьому спина повинна бути рівною.
 3. Руки потрібно випрямити, після чого розвести їх і зробити мах у верхньому напрямку. На вдих руки підняті, видихаючи, їх слід опустити.
 4. Палицю потрібно взяти в руки й завести її за лопатки. Після цього на вдиху потрібно виконати підйом прямих рук, а голову відвести назад. Усі дії слід виконувати не кваплячись і з обережністю. На видиху треба повернутися в початкову позицію.

Тренування осанки

З початкового положення — лежачи на животі:

 1. Руками потрібно обхопити плечі. Вдихаючи, треба повільно зробити прогин у поперековій області й потягнутися вверх. На видиху розслабити м’язи.
 2. Усі дії виконуються аналогічно вправі, описаній вище, притім додається застосування гімнастичної палиці. Снаряд розташувати на лопатках і почати тягти шию вгору, потім зробити прогин, притім необхідно максимально вирівняти область лопаток.
 3. Палиця розташована над головою. Палицю, що знаходиться в руках, і пальці ніг тягнути в протилежні сторони.
 4. Доторкнувшись руками до плечей, спробувати відвести голову назад, одночасно із цим повільно піднімаючи груди.
 5. Спершись на стопи, плечі й верхівку голови, зробити напівмісток, зігнувши коліна. Таз і спину треба підняти над підлогою. Це положення слід зберігати протягом 3-4 секунд.

З початкової позиції — стоячи рачки:

 1. Голова відведена назад, а спина вигинається спочатку вгору, потім униз.
 2. Голову потрібно трохи підняти, потім зігнути руки в ліктьових суглобах. Плечі при цьому повинні бути опущені, таз, навпаки, піднятий. У такій позиції почати рухатися вперед.

З використанням фітбола:

 1. Тримаючи м’яч над головою, не згинаючи лікті, потрібно робити нахили вправо й уліво, по черзі в кожну сторону.
 2. Лягти грудьми на м’яч і, притиснувши пальці нижніх кінцівок до підлоги, обережно почати плавні перекочування на м’ячі, зберігаючи рівновагу. Вправа можна повторити, лежачи на фітболі спиною.

Поперековий відділ

Гімнастика при кіфозі поперекового відділу. У цій ЛФК багато уваги приділяється витягуванню хребців. Вправи:

 1. Початкова позиція — стоячи. Витягнути руки з гімнастичною палицею вгору, після чого почати виконання нахилів на правий і на лівий бік.
 2. Нахилитися, обхопивши щиколотки й роблячи максимальний прогин у поперековому відділі.
 3. Лежачи на спині, підняти плечі так, щоб поперек вигнувся.
 4. Початкова позиція — рачки. Прогнутися, витягаючи вгору поперек.

Вправи для різних типів кіфозу мають багато загального, але, залежно від призначення комплексу, особлива увага приділяється проблемній області спини. Починаючи займатися оздоровчою фізкультурою, потрібно пам’ятати про те, що навантаження потрібно збільшувати поступово, а заняття проводити регулярно. Дотримуючись нескладних правил, за допомогою вправ, можна досягти значних результатів у лікуванні кіфозу будь-якого відділу хребта.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию