Вправи лікувальної гімнастики при міжреберній невралгії

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Міжреберна невралгія — це здавлювання або подразнення міжреберних нервів. Для захворювання характерна сильна приступодібна біль. У багатьох випадках болючі відчуття проявляються на вдиху, що затрудняє подих і погіршує якість життя. Лікувальна гімнастика при міжреберній невралгії — важлива складова комплексного лікування, оскільки від м’язового тонусу залежить тиск, який впливає на нервові стовбури, а також ступінь виразності больового синдрому.

Тренування

Корисні властивості

Виконання спеціальних гімнастичних вправ дозволяє значно поліпшити самопочуття хворого й прискорити видужання. Основні корисні властивості ЛФК при міжреберній невралгії:

 • покращення кровообігу;
 • зняття спазмів з м’язів спини й грудного відділу;
 • загальнозміцнювальний вплив на організм;
 • усунення застійних явищ у кісткових з’єднаннях і суглобах.

Плавання

Протипоказання

Як і у випадку будь-якого іншого методу лікування, перед заняттями лікувальною фізкультурою слід проконсультуватися з лікарем, оскільки є деякі обмеження.

Основні протипоказання:

 • компресія спинного мозку й спинномозкових нервів;
 • грижі;
 • переломи;
 • травми й викривлення хребта.

При міжреберній невралгії заняття можна починати тільки через кілька доби після того, як гостру біль удалося зняти за допомогою лікарських препаратів і фізіотерапії.

Правила виконання вправ

Для того, щоб заняття були більш ефективними й безпечними, слід дотримуватися наступних правил:

 1. Оздоровче тренування слід починати з легкої розминки.
 2. Рухи потрібно робити плавно, без різких рухів.
 3. Між вправами повинні бути короткі перерви.
 4. Якщо деякі рухи заподіюють болючі відчуття, слід їх відразу припинити.

Займаючись лікувальною гімнастикою при міжреберній невралгії, потрібно обов’язково включати в оздоровчий комплекс базові вправи, такі як нахили корпуса, присідання, махи руками. Також існує комплекс додаткових вправ, що значно підвищують ефективність лікування, а також заняття з використанням спортивного інвентарю. Число повторень і тривалість заняття в кожному випадку визначається індивідуально. Нижче докладно розглядаються всі ці види ЛФК.

Вправа

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Основний комплекс

Базові вправи при міжреберній невралгії:

 1. Вихідне положення — лежачи на спині. Кінцівки тягнуться в протилежних напрямках, — руки треба витягнути за голову, ноги при цьому слід тягти вниз. Вправа повинна виконуватися в повільному темпі, як ранкове потягування. Його слід кілька разів виконати на самому початку тренування.
 2. Лежачи на спині, ноги необхідно зігнути так, щоб стопи повністю стикалися з підлогою, а коліна були на ширині плечей. Корпус треба поступово піднімати так, щоб на підлозі залишилися тільки стопи, голова й шия.
 3. Лежачи на спині, потрібно з’єднати випрямлені ноги між собою. Далі їх потрібно підтягнути до грудної клітки так, щоб на коліна були якнайближче до чола.
 4. Присідання — найважливіший елемент ЛФК. Виконувати їх потрібно із прямою поставою. Допускаються неглибокі присідання. Якщо без опори виконувати їх важко, можна триматися за стілець.
 5. Вихідне положення — лежачи на животі. Потрібно одночасно підняти верхні й нижні кінцівки. Підйоми повинні бути повільними. У верхній точці треба затриматися на 10 секунд, після чого повернутися в початкову позицію.
 6. Вихідне положення сидячи, ноги витягнуті вперед. Руки треба зчепити в замок і підняти над головою, витягнувши їх нагору. Ноги напружувати не потрібно.

Додатковий комплекс

Вихідна позиція лежачи на спині:

 1. Кінцівки витягнуті уздовж тіла. Потрібно зігнути ноги й притягнути до грудної клітки, обійнявши їх руками під колінами, потім зробити кілька перекатів на спині. Навантаження на шийний відділ неприпустиме.
 2. Перебуваючи в положенні лежачи, треба зчепити руки в замок і потягнути їх нагору, ноги при цьому розслаблені. Потім, навпаки, носки стоп тягнуться від себе, руки розслаблені.

Вихідна позиція — ноги на ширині плечей:

 1. Руки тягнуться вперед, потім слід глибоко вдихнути і, зробивши поворот у праву сторону, витягнути праву руку. Усі дії повторюються й для лівої сторони.
 2. Ліву ногу потрібно зігнути й покласти на неї праву долоню. Ліва рука залишається розслабленою, потім корпус повертається в ліву сторону. Скручування потрібно повторити і для правої сторони.
 3. Робиться нахил так, щоб права рука діставала до підлоги, а ліва була витягнута нагору. Голова повинна бути повернена убік витягнутої нагору руки. Вправа виконується з наступним чергуванням рук.
 4. Треба зробити нахил уперед, обома руками потрібно намагатися дотягнутися до підлоги. Ноги повинні бути рівними. Прогнувшись, потрібно почекати 10 секунд і повільно повернутися у вихідну позицію.

Вихідна позиція сидячи:

Потрібно випрямити поперек і, зігнувши ноги, завести їх так, щоб п’яти були близько до сідниць. Долоні потрібно розмістити під колінними чашечками. Потім на вдиху потрібно почати спускатися, притискаючи тіло до колін, на видиху знову підніматися. Вправу краще зробити не менше трьох разів.

Схрестивши ноги «по-турецьки», потрібно покласти руки перед собою. Корпус нахиляється вперед, поперек при цьому повністю розслаблений.

Заняття

Вправи з допоміжними предметами

ЛФК при міжреберній невралгії можна виконувати з використанням допоміжних предметів. Найбільш ефективні вправи:

 1. Для цієї вправи буде потрібно фітбол і гумовий джгут, складений у двоє. Фітбол — це великий пружний м’яч від 45 до 95 сантиметрів у діаметрі. На м’яч потрібно сісти, потім один кінець гумової стрічки накидається на праву стопу, а ліва залишається осторонь. Інший кінець джгута потрібно міцно тримати в правій руці. Лікоть лівої руки впирається в ліве коліно, потім, на видиху, права рука випрямлюється по діагоналі. Поступова кількість повторень можна довести до 15.
 2. Сидячи на фітболе, треба прогнутися назад, зчепивши руки за головою, потім плавно робити повороти корпуса вліво й вправо.
 3. Знадобиться валик, складений з рушника. Складений вчетверо рушник розташовується між лопатками або під попереком, залежно від локалізації болючих відчуттів. Ноги треба розташувати на фітболі, а руки відвести так, щоб кисті були на біля вух. Лопатки при цьому потрібно підняти близько 10 разів.

ЛФК не тільки дозволяє лікувати в домашніх умовах защемлення міжреберних нервів, але і є ефективною профілактикою цього стану. Важливо дотримувати всіх правил й запобіжних заходів, нарощувати навантаження потрібно поступово й не пропускати оздоровчі тренування, тоді гімнастика принесе користь і стане ефективним доповненням до медикаментозного й фізіотерапевтичного лікування.

Ціна 74 грн. + 3 подарунки
відправка  Укрпоштою  40  грн.golubci

Ссылка на основную публикацию